Řezník: Na prezidentské křeslo nemám ještě věk, ale vyhovoval by mi nějakej diktátorskej režim

Řezník patří na scéně mezi nejaktivnější tváře, proto není náhodou, že i v roce 2017 přisype do hry své další sólo. Album plné příběhu, zvrácených, ale zároveň humorných historek, které chytí u srdce fanoušky a jejich rodiče opět více přiblíží k hranici odporu k jeho tvorbě. Autor desky Strangulační Rýha nám svěřil s předstihem do rukou své nové dílo, proto nic nebránilo tomu podniknout nálet na jeho odpovědi. Výsledkem je rozhovor, který vám přiblíží nejen jeho hudbu, ale i názor na blížící se volby či politiku jako takovou.

V posledních letech se také v Čechách rozmohl boom okolo domů hrůz, ve kterých se pod rouškou strachu plní různé úkoly a prochází se dějem plným napětí. Neuvažoval jsi někdy, že by sis něco takového taky pořídil?

Já popravdě tyhle domy až tak nemusím - když vím, že mě tam někdo chce záměrně děsit, tak se tomu spíš směju. Byl sem nedávno v Prague Fear House, což bylo zábavný a určitě to doporučuju, ale rozhodně sem se tam nebál. Pro mě znamená dům hrůzy místo plný svinstva a houmlesáckejch zombie feťáků. Když sem byl malej, tak vedle u babičky byl vybydlenej cikánskej barák, kterýmu se přezdívalo dům hrůzy. Tam třeba asi nefungoval hajzl, takže celej sklep byl plnej hoven. To byl pravej adrenalin a strach pro šestiletýho kluka! Takže leda pořídit podobnou nemovitost.

Přitom příběh by ale asi nebyl problém, ne? I na nové desce skvěle využíváš storytelling a přirovnáváš se k mistru v tomto řemeslu. Na svém kontě máš i několik krátkých filmů. Proč se na tuto kartu u nás moc nevsází?

Nevím, asi protože to je pracnější a vyžaduje to víc zapojit mozek. Navíc klasickej problém - aby to dobře znělo a zároveň aby to vyprávělo příběh, tak to není jednoduchý skloubit, protože musíš něco odvyprávět a zároveň dobře zarepit. Mě přitom vždycky takovýho tracky hodně bavily... Já se vždycky považoval za vypravěče příběhů - ať už je to rap, film, nebo počítačová hra. I do těch klipů se snažím cpát příběhy, je to pak zábavnější.

Kde vznikl ten motiv, který lemuje celé album? Opravdu běhal po Žižkově maniak se šňůrou? Poodhal mi trochu tu ideu a inspiraci…

Přečetl sem za poslední dobu pár knížek o českejch sexuálních vraždách a bylo to dost zajímavý - zvlášť tím, jak to naturalisticky popisovalo brutalitu, a to sem chtěl zachytit jak do hudby, tak i do vizuálu alba. Ten příběh sem si už upravil podle sebe, mimochodem v bookletu je kompletní policejní zpráva, která ho ještě rozvíjí do další dimenze. A třeba song Tekverk, ten je vyloženě autobiografickej podle jednoho případu, na kterej sem tam narazil.

Jednoduchý námět, ale ve skladbách se ukrývá dost otírání o hloupost lidí a nebráníš se také nakousnout politická témata. O prezidentské křeslo se posledně hlásilo hned několik individuí, nezkusil bys to taky?

Ještě na to nemám věk, tak třeba časem. Ale mě by spíš vyhovoval nějakej diktátorskej režim, to bych pak bral hned!

V pátek nás čekají parlamentní volby. Komunisty asi volit nebudeš, podle skladby, kterou jim na desce věnuješ, co? Která strana ti je svými sliby nejbližší?

Volit půjdu, ale co, to si nechám pro sebe. Nemam rád spojování se s politikou, vždycky to smrdí hovnama, ať už sou to sebevětší sympaťáci.

Je to i díky tomu, že máš možná až fanaticky věrnou základnu? Kdyby si mi to teď prozradil, mohlo by dojít k tomu, že by šli za tvým hlasem a zamíchali celkovým výsledkem?

Haha, dobře, tak opačně: určitě nevolte komouše, protože je to totalitní partaj co tady nemá co dělat, nevolte Okamuru - nezapomeňte, že se pomočuje a že prohlásil, že Řezníka by měli zakázat! A nevolte Babiše, protože takováhle koncentrace moci je nebezpečná, i kdyby to byl jinak hrozně hodnej kluk!

Už se nám to prosívá… Co nám tedy zbylo?

Ty vole ještě asi dalších 28 stran. (smích) Ale snad se nebudem bavit o politice jak u vyprcanýho Moravce!

To určitě ne, ale ještě mě zajímá na závěr politiky světová scéna. Kdyby si měl svůj hlas dát Kimovi, Trumpovi nebo Merklové, koho bys volil a proč?

Ty vole ani jednomu. To je jak kdyby ses mě zeptal, jestli bych vykouřil tátovi čuráka, kdyby to zachránilo život mámě. To sou takový hypotetický sračky.

Pojďme tedy k desce. Hned první skladba „Bílá nula“ je nasátá rasismem a duo barev je zde skloňováno na každém rohu. Nebojíš se osočení, že inklinuješ k árijské filozofii?

Duo barev je tam jen na začátku v takový slovní hříčce, jinak mi na tom, že sem bílá nula nepřijde nic rasistickýho. (smích) Tahle pecka je takovej ego trip / slovní kanonáda na otevření desky.

Narážíš také na fakt, že populační síto by se mělo prosít slabými kusy. Neobáváš se, že další velký válečný konflikt by mohl být ten poslední? Jaké máš zkušenosti s držením zbraně? Dokázal by ses v zákopu ubránit?

Tohle je spíš taková facka lidem, který řešej píčoviny a neuvědomujou si to, co je opravdu v životě důležitý. Válka ti ukáže zmrde! ...Samozřejmě válku nechci a myslím si, že se tady máme dost dobře, ale každej má stejně nakaboněnej ksicht a spoustu keců. To je taková výsada Český republiky, v zahraničí lidi tolik nasraný nejsou. Ale jinak hraní na vojáky mi nic neříká.

Své příběhy směřuješ opět na lidi, kterými často společnost opovrhuje a oni pod tíhou samoty inklinují k zločinům nebo zoufalým činům. Někdo by mohl říct, že jsi byl v dětství často šikanovaný. Je to tak, nebo jsi byl i adolescentním věku na opačné straně barikády a škodil slabým?

Já sem byl právě spíš škodič a tyran! Nejhorší sem byl ve školce, tam sem si třeba ze stavebnice vyrobil takovou tyč, kterou sem pak tloukl ostatní děti. Trhal sem jiným výkresy! Ale čím sem byl starší, tím sem se víc klidnil a teď na starý kolena souctítím se všema nezapadajícíma.

Na předešlém nosiči jsi měl Pana Au, nyní je to Zoubková víla nebo Čaroděj ze země koz. Nestavíš si podle vzorů Marvelu či DC Comics svou vlastní armádu monster?

Jo, dalo by se to tak brát, určitě by to byly zajímavý komiksy, který by každej miloval!

Necro. Další velké jméno na featu. Jak probíhaly námluvy? Bylo to o peněžence, nebo jsi ho zaujal a stejně jako v případě Madchilda ho brzy uvidíme v Čechách na stagi a třeba i ve společném klipu?

S Necrem sem byl v kontaktu už hodně dlouhou dobu a teprve teď uzrál čas. Já sem ho nechtěl hrotit, protože sem četl na netu nějaký horentní sumy, který chce za sloku, ale nakonec to vůbec tak nebylo a tím, že mě cení, tak to proběhlo úplně v klidu, akorát sem na to musel čekat asi půl roku. A co vím, tak nějaký evropský turné se plánuje, tak uvidíme!

Neuniklo mi, že jsi se svou ženou rozjel novou značku oblečení. Hledali jste společnou řeč pro volný čas? Značka není věnovaná jen fanouškům Sodomy Gomory. Pověz mi o tom něco více…

Nová značka se jmenuje SickFace a je to takovej okultní gear, ale zároveň to není braný až tak vážně. V podstatě sme si rádi objednávaly podobný hadry ze zahraničí, ale vycházelo to docela draze a v Čechách nic takovýho není, tak sme se do toho vrhli. Přípravy trvaly cca rok a teď bysme chtěli každej půl rok přijít s novou kolekcí. Zatím to jede docela slušně!

Byznys v ZNK je rozjetý na velmi dobré úrovni, nějaký ten pátek už jsi také v chomoutu. Kdy bude po Žižkově pobíhat následovník rodu? Nebo závěrečná skladba desky hovoří sama za sebe?

No jednou doufám jo, ale poslední věc je true shit.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná