Řezník: Horrorcore v Čechách převyšuje úroveň „normálního“ rapu, což je asi světovej unikát!

Vítejte v muzeu Mentálních Kuriozit, kde vás u vstupu hned pozdraví sám ředitel Patrick Bateman. Potřeste si s ním samozřejmě rukou, neboť byste o ni mohli díky aktu neslušnosti přijít. Vlastně, čím více se budete chovat neslušně, tím více to autor ocení. Hlavně se zastavte v hlavním výstavním sále, kterému dominuje pódium plné excesů jemu vlastních. Kolem hlouček reportérů, snažící se urvat co nezajímavější námět pro svůj článek. Mladší generace dychtivě hltá každým dnem tento repertoár ve stále větším a větším počtu, zatímco jejich rodiče stojí v povzdálí a nechápavě kroutí hlavou. Řezník nám přináší rovnou 2CD, které v našem rybníku není až tak častým jevem. Jaké myšlenky a obsah sebou přivádí a můžeme se dočkat dalších soudních tahanic?

Je v české republice většího fanouška Řezníka, nežli J. X. Doležala?

Je jich tu spousta! Třeba Samková. Richard Krajčo, Petr Janda, a další. Každej měsíc pořádáme gruppen sex, kde souložíme spolu s nabalzamovanou mrtvolou Aťky Janouškový.

Ještě chodíš doma kolem prázdné vitríny, ze které ti frnknul Slavík? Změnil si odstupem času názor a reagoval by si jinak?

Prcám to! To, že jsem nezískal nějakou prehistorickou cenu, mi je fakt jedno – ani ty prachy mě ňák neserou. Respektive ona ta výhra stejnak byla taková, že buď sto litrů použiješ na internetovou propagaci, nebo dostaneš nějakej štáb a s nima natočíš klip. To by stejnak byla nějaká banda polo buzerantů a stálo by to za hovno. Sám si to udělám líp. Bavil sem se tím, jak v tom ty sráčové plavali a absolutně to nezvládli. Ať za to pořádně pykaj!

 S policií jsi jedna ruka, soudní síň ti není neznámá ani z lavice obžalovaných. Kolik policistů vlastní tvé album a kolik podpisů jsi už rozdal s pouty na rukou?

Určitě ranec, najdou se mezi nima i normální lidi. On to vždycky spíš vyprovokuje nějakej pačůrák a ty policajti pak jen musej dělat svojí práci, takže jim to za zlý nemam. Ale samozřejmě zmrda najdeš všude.

Triko s Breivikem je už celkem out, který face poletí v nadcházející letní sezóně?

Mám v plánu zabrousit trochu do historie – momentálně s kámošem chystáme jarní kolekci triček s vyobrazením nejznámějších českejch masovejch / sériovejch vrahů.

Jak se podle tvého názoru posunulo vnímání horrorcoru v Česku od doby kdy jsi začínal a současností?

Rozhodně to urazilo hodně dlouhou cestu. Když sem začínal s tvorbou, tak sem tu ten termín zaváděl a teď už o tom slyšel téměř každej v týhle republice.  Běžný lidi to pořád vnímaj jako něco  zločinnýho a trestuhodnýho. Časem se to asi trochu upraví – stejně jako dřív lidi vnímali třeba rokenrol. Každopádně já sem rád, že to „normální“ lidi znechucuje. Pro ně to rozhodně nedělám a je dobře, že je to sere.

Jak si český horrorcore stojí ve světovém měřítku?

Podle mě dost dobře! O českým horrorcoru se píše na zahraničních webech, naše klipy vypadaj líp než spousta klipů nejvyznamějších skupin americkýho horrorcoru. Spoustu zahraničních umělců nás chce na featuringy k sobě na desku, což je pecka. Celkově je horrorcore v Čechách na vysoký úrovni a převyšuje úroveň „normálního“ hiphopu, což je asi světovej unikát.

Přejděme k tvé nové desce. Tvůj tip na celkový počet žalob a motanic okolo je jaký? Vyvolá i tato deska vlnu nevole u našeho přímočarého stáda?

Pár věcí, který by se daly napadnout, tam určitě je. Spíš doufam, že moralistický moče už konečně pochopily, že jakýkoliv žaloby proti hudební tvorbě budou stejně smetený ze stolu – ať už se jedná o nějakýho bezvýznamnýho sráče (viz. soudní proces) či „renomovaný“ právníky (viz. Kráva Samková). Plánuju klip na pecku Pořád Jenom Hate a tím se to zase trošku rozdmýchne!

Na české poměry je celkem nevídaná záležitost vydat 2CD. Proč myslíš, že je tomu tak? Byl to prvoplán vydat to takhle nebo jsi ty skladby chtěl rozdělit tématicky?

Protože většina českejch rapperů sou líný vyhulený sráčové, co sou rádi, když se dokopou k 12-ti trackům za čtyři roky. A proto to tu tak smrdí chcankou! Původně sem chtěl udělat klasickou desku, ale vycházel ještě novej Haades a DeSade, takže sem měl víc času na tom zapracovat a dopadlo to takhle.  Rozdílnost obou alb ponechám na posluchačích!

Cover bych pasoval na adepta za nejzajímavější obal desky pro tuzemský rybník roku 2014. Byl to tvůj nápad, nebo sis do toho nechal kecat a odkejval jsi vše?

Byl to můj nápad, chtěl sem to udělat ve stylu Americkýho Psycho, podle jehož hlavního hrdiny se deska jmenuje a s fotografem Jirkou Šujanskym sme to dotáhli do dokonalosti. Obal na druhý CD dělal Arbe.

Křest nového alba proběhne 12. dubna v pražském klubu Storm. Podrobnosti nalezneš ZDE!

V bookletu mě zaujalo: „Mám všechny příznaky bytosti: maso, krev, kůži, vlasy, ale chybí mi duše… Jsem bez emocí.“ Jak těžké je bez emocí vyvolat emoce v druhých?

To nedokážu říct, sám nic necejtim a nevim, co cejtěj posluchači.

Hosté ze stáje ZNK, členové SC ale i zahraniční jména. Jak se třeba český umělec nejsnáze narazí na jména typu Sean Strange, Snowgoons a další?

Lína huba holý neštěstí. Člověk se nesmí stydět zeptat a taky počítat s tim, že to nebude zadarmo. Se Snowgoons sem ale navázal celkem přátelskej kontakt – potkáváme se v Praze a plánujeme další spolupráci. Byli hodně nadšený z ohlasů na klip BURNING DREAMS.

Napadá mě, zda nejsi v příbuzenském vztahu s Dexterem, ale co fiktivní osobnost, po které je pojmenovaná deska? Co vše máte společné a v čem se naopak oba lišíte?

Patrick Bateman je člověk bez emocí – jediný co cejtí, je hnus a opovržení. Ve filmu touží vraždit a pak i vraždí, ale na konci nevíš, jestli to byla realita nebo fikce. Tohle přesně definuje i postavu Řezníka. Lišíme se akorát v tom, že já nejsem takovej zkurvenej metrosexuál.

Bateman zabil mnoho svých obětí, neboť se cítil opovrhovaný, nedoceněný. Cítíš se tak i ty? Nevidí stále posluchači jen to sadistické pozlátko a uniká jim ten sdělující obsah, na který poukazuješ?

Spousta posluchačů tam ten obsah najde, ale samozřejmě sou i takový, kterejm tam stačej jen sprostý slova a masakry. Nedoceněnej se ani necejtím, spíš se nějak zvlášť neopájim tim, co sem dokázal. Nepotřebuju se líbit lidem, mám v sobě prostě takovej zvláštní sklíčenej motor, kterej mě nutí pořád tvořit. Pojedu dokaď nechcípnu.

„Od tý doby, co jsem tady, jsem nenáviděnej šmejd.“ Co a jak by se změnilo, kdybys byl všemi milován a opěvován?

Nenávist mě nakopává k další tvorbě  - s vlnou slavíků sem jí zase dostal řádnou porci, takže paliva na další věci je dostatek. Bejt milován a opěvován je sice dobrý, ale nevymáčkne to z tebe to nejlepší. Nejhorší je obklopit se pochlebníkama a zatvrdnout jak čurák.

Top pět nejvíc wack MC´s v historii rapu?

Českej rap obecně je hrozně wack! Takovou tu teplou vlnu tu nastavili Indy a Wich a Defucto a ostatní to pak kopírovali. No a teď takový ty disco rapírci z těch uplně kvetu! Je toho tolik, že to ani nemůžu vyjmenovat!

Zastřel Dealera….. jak nahlížíš na trendové výstřelky v rapu? Můžeme se dočkat třeba trapové desky od tebe?

Nikdy sem nebyl trendy čůrák. Beat mě bavil, tak sem to do něj nasypal, ale celá deska by asi vyzněla monotónně. Rád tu produkci střídam, aby to bylo živější.

Řezník obratně umí sfouknout i režii klipu. Jeho dovednosti využil například i James Cole na albu Moby Dick.

Muzeum Mentálních Kuriozit. V čem je jedinečné a mohl by návštěvností překonat třeba vyhlášené londýnské muzeum Madame Tussaud?

Je to nekonečnej prostor plnej děsu a svinstva. Kdo jednou vejde, už nikdy nebude normální.

Poslední dobou mě přijde, že se točí horrorové filmy o hovně, zajímavé tituly by si spočítal na prstech jedné ruky. Je nějaká novinka, která by stála za to, kterou bys mi doporučil? A co tvé herecké ambice? Vedl by sis před kamerou stejně obstojně jako za ni?

Bohužel máš pravdu, moc toho není a já sám to ani už moc nesleduju, dávám přednost klasice. Herecký ambice ani nemám – nějakýho záporáka bych asi dal, ale obecně sem radši za kamerou než před ní...

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná