RUKAHORE_SHOP_BANNER

Reks hovoří o chystaném mixtapeu Revolution Cocktail a slibuje album Eyes Watching God

Po sérii zdržení jeho očekávaného mixtapeu Revolution Cocktail stanovil Reks jako definitivní den vydání 2. červenec, kdy projekt o 22 stopách s hosty jako Bishop Lamont, Rapper Big Pooh nebo Singapore Kane pošle do světa.

Bostonský MC zároveň plánuje udržet své tempo dvou alb v jednom roce a tak ještě pro letošek slibuje novinku Eyes Watching God. V tuhle chvíli se ale plně soustředí na Revolution Cocktail.

Co způsobilo zdržení s Revolution Cocktail?

Několik věcí. Především je to můj první projekt, který si zajišťuji komplet sám, takže jsem zpočátku neměl potuchy, co vše to obnáší. Vydání jsem měl v plánu v lednu, ale nebyl jsem připravenej. A když už nadešel čas konečné fáze, tak jsem měl problémy s klukem, co to mixoval, a musel najít jinýho. Pak už jsem z toho začal být tak frustrovanej, že jsem to na chvíli odložil k ledu.

Teď mi Revolution Cocktail připadá jako úplně nový projekt, protože tam je spousta aktuálního materiálu. Abych byl upřímný, tak si myslím, že to zdržení bylo ku prospěchu věci. Revolution Cocktail teď zní líp. Nepůsobí to ani jako mixtape, jako spíš album.

Přistoupil jsi k nahrávání jinak než u normální desky?

Ani ne. Můj proces se v zásadě nemění. Bez ohledu na to, co dělám, tak se snažím nahrávat kvalitní materiál. Každý z mých projektů žije vlastním životem.

Když pracuju specificky s jedním producentem nebo jiným rapperem, tak mám tendenci se naladit na jejich vlnu a skutečně s nimi na songu spolupracovat. To samé očekávám od nich. Tím, že je tohle moje sólo a je na něm dost hostovaček, jsem s ostatními trávil hodně času ve studiu. Příkladem je EZDREAD. Ta produkovala tři skladby a zpívá na dalších třech. Taky se starala o zvukovou část mixtapeu. Jak jsem s ní byl ve studiu, začal jsem chápat její přístup k muzice a mohl tak s ní adekvátně spolupracovat. To samé platí třeba pro J Troniuse.

Bishop Lamont se za mnou taky stavil ve studiu. Byl jsem zrovna v Kalifornii. Naladili jsme se na společnou vlnu a užili si skvělý nahrávání.

Jak ses s ním dal dohromady?

Jeden můj dobrý kamarád s ním byl po netu v kontaktu. Bishop říkal, že je fanda mý muziky, takže jsme se později někde i setkali. Nebylo co řešit, protože jej taky hodně poslouchám a podporuju. Určitě plánujeme spolupracovat i v budoucnu. Máme toho hodně v plánu. Těšte se.

Soudě dle skladeb jako "Judas" nebo "Flag" má celý mixtape hodně sociální podtext. Můžeš o tom říct víc?

Skládají se zde části z mých předchozích alb a mých dosavadních rapových fází. Hodně jich má v sobě hlubší téma a reflektují tak některé mé předchozí songy. Zároveň tam ale jsou i odlehčené up-beat tracky. Je to pořád boombap ale s uvolňujícím nádechem, podobně jako hip hop z 90. let, kdy jsi mohl pustit desku a lidi se bavili a tancovali. Jsou tam tak songy, které nezní jako typický Reks, ale celkově nesou všechny můj rukopis a ztělesňují témata, o kterých mluvím, když natáčím album.

Jste s Edo G zrovna na turné po Evropě. Vidíš rozdíl mezi problémy, se kterými se potýkají běžní lidé tady a lidé ve Státech?

Myslím, že je jedno, kde žiješ. Každý čelí stejným problémům, situacím, výhrám i prohrám. Všude na světě se lidé potýkají s těžkostmi, ať už to je chudoba nebo politický systém, se kterým nesouhlasí. Když jedu do Řecka a vidím, čím si tam prochází, dokážu to jednoduše pochopit.

Co tě čeká dál?

Hned po tomhle mixtapeu pokračuji v práci na novém projektu s producentem Hazardis Soundz. Album se jmenuje Eyes Watching God a je úžasné. Máme tam jako hosty N.O.R.E.ho a Saigona. Je to poprvé, co s nimi nahrávám. Hazardis vše produkoval. Máme za sebou skvělý kus práce. Mám z toho velmi dobrý pocit.

Děje se toho hodně. Minulý rok jsem vydal dvě alba, předloni taky dvě. Rok před tím to bylo R.E.K.S. a ještě před tím dva mixtapy. Co se týká kvality proti kvantitě, tak věřím, že vydávám kvalitní materiál v adekvátním množství. Od chvíle, co jsem se vrátil s Grey Hairs, mám plné ruce práce. A to ani nezmiňuju všechny hostování, které dávám. A to se nikdy nezmění. Žiju ve studiu. Chci po sobě zanechat stopu.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná