Refew: Poprvé mě Idea u Ty Nikdy odmítl, pak mi ale hodně pomohl

V minulém týdnu nás všechny zaujala zpráva, že Refew opouští stáj Bigg Boss. Nemohu tvrdit, že jsem tento tah již neočekával trochu dříve, ale což, každý má sílu svou cestu šlapat po svém. Nadějný pražský rapper se rozhodl využít schopnosti rozvíjejícího se labelu Blakwood a schovat se pod jeho křídla. Kromě videoklipu s Viktorem Sheenem nás již příští měsíc čeká jeho nový mixtape, proto jsem se rozhodl s ním prohodit pár větiček, které čtenáře jistě budou zajímat.

Před několika dny nastal další zásadní milník ve tvé kariéře. Proč ses nakonec upsal stáji Blakkwood, přestože jsi byl jeden čas také spojován s Ty Nikdy a mluvilo se dokonce i o společném materiálu s Restem?

Rozcházeli jsme se v názorech, proto ten odchod. A přestup do Blakkwood vznikl tak, že jsme začali pracovat na více projektech a sedli jsme si v tom, jakým směrem bych se chtěl ubírat dál. Ty nikdy cením obrovsky, Rest je stále můj top rapper ze scény a ještě máme ready pár společnejch pecek.

Ty jsi prý usiloval o to stát se členem Ty Nikdy, ale Idea tě dvakrát odmítl. Co je na tom pravdy a necítíš vůči němu proto zášť?

Do Ty nikdy labelu jsem psal ještě, než jsem vůbec něco vydal, a jelikož nebylo podle čeho posoudit kvalitu mojí muziky, tak mojí zprávu logicky ignorovali, ale že by mě Idea odmítl po druhý, to nevím. Ale jelikož se potkáváme s většinou Ty nikdy + mi konkrétně Idea hodně pomohl, tak nevidím důvod cejtit nějakou zášť vůči němu.

Mluvil jsi o rozdílných názorech, které vedly k odchodu z labelu Bigg Boss. O co konkrétně šlo? Neměl třeba Trafik problém s tím, že chceš spolupracovat s lidmi jako Rest nebo Viktor Sheen?

Myslím si, že pro odpověď "rozcházeli jsme se v názorech" je přesně tak konkrétní, jak je zapotřebí. Jim se nelíbilo, co dělám já, mně se nelíbilo, co dělaj oni. Proto nemělo smysl dál pokračovat ve spolupráci.

Dlouho se šeptalo o tom, že bys mohl být pro Bigg Boss svým způsobem jistý způsob důchodu a zabezpečení do budoucna. Nebojíš se, že se podobná věc může očekávat od Maniaka?

Věřím tomu, že Maniak ještě ukáže, co v něm je. Když jsem se dozvěděl, že bude členem Bossu, tak jsem si ho trošku nastudoval a jelikož jsem slyšel i doposud nevydaný věci, tak musím říct, že ten kluk je daleko. Cením a rád si to poslechnu znovu, až to vydá.

Je neoddiskutovatelné, že nejznámější česká stáj ti dala šanci se dostat do podvědomí. Kráčel bys stejnou cestou i nyní nebo bys zkusil štěstí sám pomocí internetu a menších mejdanů, aby ses dostal více a více do podvědomí. Neošidil tě raketový vzestup o něco?

Tolik věcí bych chtěl v životě změnit, ale ve finále, s odstupem času, jsem rád za to, že to nejde, protože všechno je tak, jak má bejt a nebejt všech těch věcí co se staly, tak dnes nejsem takovej, jakej jsem. Takže ne, neměnil bych.

Na koncertech ti dlouhou dobu kryl záda DJ Vatra, ale dostalo se ke mně, že nyní již spolu nejezdíte. V čem nastal problém?

Přesně tak, přes dva roky se mnou jezdil DJ Vatra, ale vybral si jinou cestu, než tu hudební, a to jsem musel respektovat. Před pár dny jsme se viděli a vypadal šťastně. Je to pan hodinář a skvělej člověk. Ze začátku jsem se bál, že nenajdu člověka, kterej by ho "nahradil", ale díky bohu za to, že můj novej kolega DJ Overdue je za prvé dlouholetej bradr from enadr madr, a za druhé je hladovej jako já, takže mi pomáhá nejen s koncerty, ale celkově se vším, co se týká mě a teď i Blakkwoodu.

Máš chvíli před vydáním mixtapu. Proč jsi zvolil zrovna tuto formu a nezačal si dělat rovnou na druhé desce?

V polovině června, konkrétně 15/6 mi vychází mixtape Ofiko. Tohle CD je opět totálně jiný, než to předchozí a přijde mi, že jsem zaaaaabil. (smích) Jinak velká změna pro mě je, že jsem sám sobě producentem delší dobu, takže to, co můžeš vidět za poslední měsíce, a hlavně do budoucna, je 100% ze mě.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná