RUKAHORE_SHOP_BANNER

Rapovým životem jsem stále pohlcen, ubezpečuje James Cole

Víte, že letošní festival Mezi ploty nabídne v závěru května v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích také Divadlo Bolka Polívky či Komediograf s Tomášem Matonohou? Nás však bude v sobotu 28. a v neděli 29. května zajímat jiná část mozaiky a sice Street Art Zone, jejímž účastníkem bude stejně jako v loňském roce James Cole, který momentálně dotahuje své nové album. Níže před vámi leží dotazy, na které spoluzakladatel Supercrooo v rozhovorech obvykle neodpovídá...

Blížící se Mezi ploty? To je držitel Anděla Smack či comeback připravující PIO Squad

Měl jsi někdy pocit, že tě rapovej život pohltí – večírky, drogy a tak?
 
"Rapovým životem jsem stále pohlcen. Takový druh života nutně nesplývá s večírky, drogami a tím."
 
Víme, že se zabýváš filozofií. Jak vidíš dnešní úžasný svět očima filozofa? Připadá ti snesitelný?
 
Necítím se být filosofem a nikdy bych se tak nenazval. Vidím ho svýma očima. Jak? Složitě, nepochopitelně. Hlavním znakem univerza je jeho složitost, jak napsal Borges. To, zdali je jakási exteriorita světa snesitelná, je otázka neoddělitelná od toho, jak a s čím člověk do světa vstupuje.
 
Jsi normální?
 
Více než norma mě zajímá zdraví. Zajímá mě, zdali jsem zdravý. To je něco, co je vykazatelné a nechává po sobě jasné stopy. Člověk by měl být schopen sám na sobě provést soud o svém zdraví. Cítím, zdali jsem nadměrně unavený, cítím, zdali mám hlubokou radost ze života, či zdali mě život tlačí, zdali zvládám stres, nebo chci všechno rozmlátit, zdali se dokážu vypořádat s nečekanými situacemi, zdali je v zrcadle někdo, kdo prospívá, nebo někdo, kdo umírá. Pokud nejsem schopen stmelit soud o sobě s určitou pravdou o sobě, která je na mém soudu nezávislá, nejsem zdravý. Myslím si, že rozdíl mezi lidmi za plotem a lidmi před plotem je často pouze ten, že ti před plotem nejsou za plotem. Proto se rád vydám na chvíli za plot."
 
Lístky na Mezi ploty, kde uvidíte i Dona Koulina, je možno zakoupit například zde.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná