Radimo: Vydáme kazetu, kterou jednu po druhý nahrajem v reálným čase jako za dob walkmanů

Až se bude Radimo pár minut před koncem roku 2013 chystat na půlnoční přípitek, uplynulých 365 dní zřejmě nebude po profesní stránce hodnotit špatně. Diamond D vzal jeho Champion Sound na pouť po Starém kontinentu,se stejnou partou se objevil na evropsky důležitých akcích Juste Debout a Battle Of The Year a také byl až po vous, kterým překonává snad i Seana Price či Freewaye, namočen do DVD z Votvíráku. A co zbytek právě probíhajícího kalendářního období? Prago Union pomůže pokřtít "Vážnou hudbu" a také bude podepsán pod dalšími dvěma nosiči - "Heavy weight tape" a "Drummond". Fakt, že je zaneprázdněn, dokázalo při spontánním rozhovoru i to, že každá jeho odpověď byla z jiné části Prahy a Bbaráku se věnoval za běhu.

Letos jste absolvovali jak Juste Debout ve Francii, tak Battle Of the Year v Německu. Existuje na evropské breakdance mapě něco více? Jak se k tomu Češi dostanou? Tomu, že by ty velké země neměly po kom sáhnout, se věří těžko...
 
Je to úplnej sen, člověk si říká, kdy se z něj probudí. Juste Debout je nejpíš největší akce svého druhu na světě, halu Bercy a jejich 16 000 lidí netrumfne asi nic, B.O.T.Y. je zase nejzásadnější bboy akcí na světě (break na Juste Debout skoro není, prim hrajou jiný taneční styly jako house, poppin', lockin'). Tanečních akcí je ale strašná hromada a některý z nich jsou opravdu veliký. Treba Chelles battle a další, a jsou to fakt velký a rozjetý battly (mimochodem měli bychom na Chelles battlu snad hrát příští rok). Určitě je ale těch met víc, jeden z najšich snů je třeba Red Bull BC One, nebo finále korejský R16. Nemyslím si, že jsme nejlepší muzikanti na světě, to vůbec, ani že by v Evropě nebyly další bboy kapely. To, že jsme se dostali na takovýhle akce, je souhra různejch faktorů. To hlavní asi je, že hrajem striktně pro bboys a bgirls. Nesnažíme se hrát koncert, ale v jednom kuse řešíme, jak to udělat, aby to co nejvíc fungovalo právě pro tanečníky, hrajem jen a jen pro ně. Toho si ceněj a zvou nás proto zas a znovu. Snažíme se dělat to profesionálně a zároveň dál rozvíjíme naše kontakty. Každá akce většinou generuje akci další. Samozřejmě je to všechno možný jen díky podpoře různejch lidí, který nám fanděj, ať už uvnitř, nebo mimo taneční scénu jako takovou.
 
 
Pokud jde o náročnost, jak se lišila příprava na mini evropské turné s Diamondem D a těmito dvěma obřími tanečními akcemi?
 
Většina projektů, které děláme, vznikla (jak mi říkáme) v cracku, tzn. velikej nedostatek času, komplikace, hodně práce a málo spánku. Příprava na ně byla dost podobná. Nejdřív je třeba to celý nějak vymyslet, pak je třeba vyrobit ve studiu stavební kameny, jednotlivý samply a zvuky, pak zalezem do díry a zkoušíme a zkoušíme. Pokaždý je to dost na hraně, ale pokaždý z toho vypadne úžasnej zážitek a zkušenost. Hraní s legendou Diamondova kalibru, nebo vyprodaná hala Bercy jsou jedny z nejlepších věcí, který  jsem zažil.

Připravovaný mixtape Champion Soundu, který má mít shout outy i z boxerského světa, tedy bude primárně určen tanečníkům, aby zapadl do vašeho portfolia a dále jste si budovali jméno v tomto ranku?
 
Na těch velkejch tanečních akcích jsme hráli i trochu jiný formáty než obvykle. Showcasy, medley známejch věcí, naše vlastní kompozice určený pro konkrétní multimediální show s tanečníkama apod., ale primární jsou stále klasický breaky a funk, kterej hrajem k battlům a cypherům. To je taky něco, na co se nás tanečníci opakovaně ptaj - jestli máme nějakou nahrávku, na kterou by mohli v tělocvičně, nebo vlastně kdekoliv tancovat, trénovat. Proto jsme se rozhodli natočit právě mixtape, bude to souvislej mix klasickejch breaků a našich freestylů. Bude to živý a nebude to mít ambici být pouštěný jako jednotlivý tracky v rádiu nebo tak. Je to zase hlavně pro tanečníky. Tape vyjde na tape, takže na kazetě, kterou jednu po druhý nahrajem v reálným čase jako za dob walkmanů na naše starý kazety, který jsme různě posbírali ze zaprášenejch domácích archívů. Mixtape ale bude samozřejmě ke stažení i digitálně. "Heavy weight tape!"
 
Uf. V jakém "MC" nákladu to tedy vyjde a hlavně kdy?
 
No, mělo to vyjít už na B.O.T.Y., ale to jsme nestihli, tak teď bychom to rádi udělali do Vánoc. Dělám na tom, musím to celý zeditovat a pak mix a master a pak to celý nahrát, jednu po druhý. Jak říkáš, uff!

1 MC, 1 DJ a 1 kapela...Prago to při křtu vrátí opět na dřeň

Nahránu už máš i desku "Drummond" s Madame Pepper, o které jsi řekl, že ti připadá, jako záznam tvého dosavadního života. S těmi beaty ses vážně piplal čtyři pět let?
 
Spíš je to záznam života Madame Pepper, než se vdala. Opravdu to trvalo pět let, ale nedá se říct, že pět let každodenní práce. Vždy, když něco nehořelo, tak jsem se k tomu vracel. Nejdřív stěhování z Anglie domů, tady novej start, pak to přerušili Prago Union, pak Votvírák, Diamond D, Juste Debout atd. Až v létě jsme to u Tomáše Sochůrka konečně smíchali. Teď se to snažím vydat a dotáhnout to do konce. Lidi mi s tím můžou pomoct na hithitu. Bude to mimo jiné na krásným dvojvinylu s designem od Zerwoxe! Jsem na ten výsledek práce takovýho allstars týmu pyšnej.

Co má Madame Pepper navíc oproti jiným interpretkám jejího typu, že tě tak okouzlila? Cítíš tam feeling Georgie Anne-Muldrow nebo Erykah Badu?
 
To je právě to. Necejtím. Je to prostě Madame Pepper. Ona je i v normálním životě úplnej originál. Kouzelná osobnost, která dokáže ten svůj šmrnc na pódiu přenýst na ostatní... Skládá svoje vlastní věci, má názor a styl, je přirozená a taky otevřená různejm stylům hudby a přitom stále zůstává soulová. Tohle všechno se v tý muzice odráží, moc mě s ní baví dělat muziku, věřím, že jsme kompatibilní dvojka. A hlavně skvěle zpívá!!
 
Na hithit.cz máte 20 tisíc ze sedmdesáti a zbývají zhruba 2 týdny. Co si myslíš o platební morálce zejších fanoušků v roce 2013? Nečekal jsi to lepší, nebo jsi smířen s vědomím, že je to přeci jen cizojazyčná i instrumentální alternativa, která je na pomyslném druhém konci proudu od Katů, Deliků a pod.?
 
Stále věřím, že se to může podařit. Čekal jsem to lepší, ale na druhou stranu je to neznámej projekt, kterej si svoje místo terpve vydobývá. S Prago se to vůbec nedá srovnávat co do počtu fanoušků a rozsahu nebo dopadu. Ani se nechci s tímhle srovnávat. Kato a Delik a další dělaj něco jinýho, jsou ve svým ranku špičky. Madame Pepper ale není rapper v Čechách. Je to talentovaná zpěvačka a společně jsme udělali nejlepší desku, jakou jsme dokázali ze sebe vymáčknout. Teď se pokusíme ji dostat k co nejvíc lide, ať už u nás nebo v zahraničí. Madame Pepper by si to zasloužila!
 
Protože už ses nejednou poklonil špinavým věcem, co třeba rádia - vidíš v tracklistu něco, co by mohlo zafungovat, nebo to bude muset k lidem jinými cestami?
 
Určitě si na desce najde každej něco. Už teď hrajou radia pecku "Take It There", Radio1, Express, Wave, nebo na Slovensku Radio FM. Jsou tam ale i mnohem experimentálnější věci, rapový pecky, abstraktní atmosférický tracky, ale i akustická věc s kytarou. Neřešil jsem to tak, aby se ta hudba vešla do nějakejch kritérií. Přesto a možná právě proto je ta škála stylově bohatá.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná