RUKAHORE_SHOP_BANNER

"Pro blbý dobrý, pro chytrý výborný," říká o novém EP Podpultura, jíž přirovnávají k Superz či WWW

Na scéně jsou názvy buď polopatické (Eva a Vašek, Indy & Wich, IdeaFatte atd.), nebo důmyslnější, k nimž řadíme i ne až tak dávno narozený kolektiv Podpultura, který stojí a padá na třech jménech. "Gruzo je nejtvrdší, Jean-Paul Quassier je nejzábavnější a já jsem nejmuzikálnější," představil svou kapelu Acid Prince v mini rozhovoru pro bbarak.cz. Pakliže vás jejich hudební pohled na věc nenutí vynášet odpadky, máme pro vás 2 důležité informace - tou první je křest jejich EP "Labyrint", jenž proběhne v sobotu 3. června od 19:00 v Dejvické klubovně i za účasti speciálního host Marata z Hypna808. A tou druhou jejich koncertní premiéra na 10. ročníku festivalu Votvírák, kde je bude možno vidět plout kolem planet v sobotu 17.6.

Jeden jediný důvod, proč by si lidi měli poslechnout "Labyrint"?
 
Gruzo: Aby našli (nebo zkusili najít) to, co v současném rapu není.
 
Acid Prince: Jediný důvod, proč by to lidi měli slyšet, je to, že je to jiný, než veškerá trendy mrdka z týhle doby.
 
JPQ: Pro blbý dobrý, pro chytrý výborný.
 
 
Pro širší veřejnost jste debutovali na Tundrově "Futurologickém kongresu". Myslíte, ze kdyby se tak stalo u kohokoliv jiného, že by vaše premiéra zněla jinak?
 
Gruzo: Tematicky jsme se potkali a ani jsme se příliš nemuseli hledat. S Tundrou jsem se sešel na pivu, bavili jsme se o jeho chystané desce a nedostatečné motivaci českých rapperů uchopit téma. Podpultura už měla tou dobou napsaný téměř celý Labyrint, lítali jsme vesmírem a přišlo mi to jako skvělá náhoda, že kluci píšou o podobných věcech. Během dalších dvou sessions jsme pro Tundru nahráli demáče, já dodělal beat, co nám poslal, a během dalších dvou session jsme do něj nasypali #404. Někdy je lepší se nechat energií převálcovat, myslím si, že ho ke spolupráci donutilo i naše nasazení. S nikým jiným bychom si zároveň v ten moment asi tak moc nesedli.
 
JPQ: Přizpůsobili jsme se jen tématu cestování časem, takže pokud bychom byli u jiného producenta, tak bychom měli jiné téma. Určitě by to znělo jako naše EP, spolupráce s Tundrou krásně zapadla do našeho stylu, ostatně proto si nás vybral.
 
Acid Prince: Myslím, že je víc než skvělý ještě před debutovým EP vyjít na kultovní desce v tak dobré společnosti. Já osobně to beru za takovou menší metu, vyjit na vinylu, navíc vedle jmen jako Vladimir 518, Supa nebo Boy Wonder. Přeci jen, každý newcomer by chtěl vydat první věc na Biggboss a vyjít na vinylu s legendami. 
 
 
 
Zaslechl jsem, ze se základ textu na EP rodil během jedné session pod vlivem blíže nespecifikovaných látek. Jakou formu dopingu voli Gruzo?
 
Gruzo: Můj doping je potenciál lidí kolem. Pokud ho vycítím, nemám problém se předávkovat. Jeana znám dlouho, Prince už taky pár let, ale pro ně to bylo první společné setkání. Bavila mě ta chemie mezi nimi. Z varu k výbuchu, zpátky do klidu a nakonec přeměna v jeden společný prvek. Role moderátora mi sedla, samozřejmě jsem tu session někam zkoušel směřovat, ale nakonec jsme se prolnuli všichni a vznikl Labyrint.
 
Acid Prince: Gruzův doping je intelekt nás tří.
 
 
Nové projekty to bez výraznější sociální či marketingové podpory a pomoci nemají snadné. Myslíte, že nabízíte něco, co v branži není a chybí?
 
JPQ: Nikdo v současnosti nezní a nepíše tak, jako my. Sice nás někteří přirovnávají k Supercrooo nebo WWW, ale já to cítím jinak. Supercroo byli víc komix, dost nasírali, byli konkrétnější a šokovali. WWW jsou někdy dost experimentální, což my tolik být nechceme. Jen se o to otírat, ale být hudební, mít ty groovy a chytlavý refrény. Texty jsou spíš surrealismus, proud obrazů z našich hlav, ale jsou tam i záchytný body - já se o to snažím.
 
Gruzo: Jsme sví. Ale já pořád hledám tu zkratku, abych mohl všechny ty nehudební nezbytnosti kolem hudby obejít. Zatím jsem ji nenašel, takže bojujeme na dvou frontách. Stále však pro muziku.
 
Acid Prince: Já osobně si myslím, že nabízíme něco, co tu moc lidí nedělá, nebo o nich nevím. Pár sci-fi desek se natočilo, ale myslím si, že jedinečný zvuk nás tří jako producentů taky hraje roli. Gruzo je nejtvrdší, Jean je nejzábavnější a já jsem nejmuzikálnější a nejlepší. Málokdo dělá produkce, kde je tolik živě zahranejch nástrojů - prakticky všechny.
 
Kde podle vás budete do roka a do dne?
 
JPQ: Budeme mít vydanou desku, budeme koncertovat a přemýšlet o svých sólo projektech.
 
Acid Prince: Od teď za rok bych chtěl na panství s klukama hulit metrový s Toxxxem, Colem, Maratem a popíjet kool aid lemonade, protože můžem.
 
Gruzo: Budeme hodně někde!

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná