Pritt Kalsi přibližuje svůj chystaný dokument Looking for the Perfect Beat

Britský hip hopový ambasador pracuje na novém filmu, se kterým staví na úspěchu předchozího počinu King of The Beats.

Ve svém novém projektu se Pritt vrací k myšlence King of The Beats, kde dá producentům menší finanční obnos a sleduje, jaké desky za něj koupí a jaké beaty vytvoří. Plánovaná novinka se jmenuje Looking for the Perfect Beat a její vydání je připravováno na příští rok. Objeví se v ní Diamond D, Lord Finesse, DJ Moe Love, Scoob Lover, Showbiz a další.

Nejdřív se prosím představ.

Jmenuji Pritt Kalsi a pocházím z Birminghamu, druhého největšího města v UK. K hip hopu jsem se dostal v 80. letech přes graffiti. Pak mi na první pohled učaroval breakdancing. Byl jsem hodně aktivní dítě, zajímala mě muzika a umění. Mí starší sourozenci také byli nadšení sběratelé desek a komiksů.

Hip hop scéna v Birminghamu byla v polovině 80. let pod dohledem černochů a poměrně dost násilná. Nevím proč, ale líbilo se mi to. Byl jsem dobrej v graffiti i tancování, takže jsem si začal rozumět se spoustou starších lidí. Stal jsem se na celé kultuře závislý a rychle se začal zajímat o muziku. Nejdříve jsem kupoval jen hip hop desky a postupně přidal i samply a breaky. Zůstal jsem u toho dodnes.

Kdy jsi začal s tvorbou filmů?

Okolo roku 1986. Nedávno jsem se koukal na mé Vimeo a je tam skoro 60 filmů. Když byl hodně populární Scratch, pracoval jsem na podobném snímku, dokumentu The Men and Their Music. Dělal jsem rozhovory s interprety, které vidíš ve Scratchi. Vše jsem si financoval a dělal sám. Jel jsem do New Yorku bez pořádného plánu a v podstatě začal obcházet lidi a vysvětlovat jim myšlenku filmu.

O čem Looking for the Perfect Beat je?

V podstatě se jedná o pokračování King of the Beats. Na nápad jsem přišel v New Yorku při tvorbě The Men and Their Music. Bylo ohromně inspirující mluvit s Jazzy Jay, Grandmaster Caz nebo Chuck Chillout, protože oni vyrůstali jako děti, které utrácely veškeré peníze za breaky. Někteří z nich, jako Jazzy Jay, se dokázali přeměnit v producenty, a vytvářet fantastické skladby ze samplů, které koupili, když jim bylo třeba 12.

V té době bylo sbírání desek hodně populární. Lidi platili za vinyly neskutečný peníze. Řekl jsem si: „Proč se nevrátíme zpátky na začátek, kdy nikdo nedával za desky takový částky a přitom vznikaly úžasný skladby.“ Tak jsem natočil King of the Beat.

Myšlenka Looking for the Perfect Beat je stejná – dám producentům menší obnos peněz, třeba 30 dolarů, a oni jdou hledat desky. Sdílí přitom své poznatky a zkušenosti, takže získáš pohled, co a jak hledají. Když desky nakoupí, jdou do studia a něco vyprodukují.

Jaká je role Jazzy Jaye v celé projektu?

Jazzy Jay je můj dlouholetý přítel. Říkám mu Uncle Jay. Když jsem poprvé přijel do New Yorku, věnoval mi svůj čas. Kdykoli je v UK, vracím mu jeho laskavost. Chodíme ven a tak. Vždy mi byl při mých projektech velkou oporou. Víš, jak skuteční rozpoznávají skutečné? On ví, že to myslím vážně. Dělám to odjakživa, a rozhodně ne pro peníze.

Jednou jsem procházel těžkým obdobím a on přiletěl, jen aby zjistil, co se děje. Říkal mi: „Pritte, podívej. Dáváš do toho srdce už tolik let. Chápu, čím si procházíš. Cokoli potřebuješ, pomůžu ti. Pojďme do toho.“

Jay je mentor D.I.T.C. Pomáhal zakládat Def Jam. Byl motorem úspěchu bezpočtu lidí. Já jsem nyní jeho novým studentem. Looking for the Perfect Beat je náš společný projekt. Naším cílem je vše přeměnit v živá vystoupení, kde Jay bude hlavním lákadlem.

Jak vybíráš producenty do filmu?

Všichni jsou lidmi, které znám. Potkali jsme se buď díky mým předchozím filmům, jiným projektům, nebo se o mých aktivitách dozvěděli a stali jsme se přáteli.

Byl někdo, koho jsi chtěl do filmu dostat, ale nevyšlo to?

Určitě, je jich několik – Pete Rock, Large Professor nebo Premo. Rád bych se ale do New Yorku vrátil a natočil víc materiálu. To je i důvodem, proč jsem začal svoji kampaň. Prodávám limitovanou edici plakátů od Chris Malbona.

Kdy Looking for the Perfect Beat vydáš?

Doufám, že příští rok. Natočenou už mám podstatnou část – trailer už je venku a tak – ale chci mít z čeho vybírat. Chci si být jistý, že mám 90 minut skvělého filmu, ne jen 90 minut dobrého filmu.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná