Pasr: Nikdo v Brně nedělá nic podobnýho co já a když jo, nemůžeš jim to tolik věřit

Jeho jméno zatím registrují jen ti, co rádi hledají, nebo obyvatelé města Brna. Pasr už je ve hře pár let, ale v poslední době jeho jméno stoupá v podvědomí. Pár spoluprací s Michajlovem, vlastní cesta, trnitá, plná překážek, ale zatím jasně daná. Reálné texty ze života, kterými dokáže oslovit, úderné a špinavé beaty jako vajgl na ulici. Pokud jsi o tuhle brněnskou berličku ještě nezakopl, je správný čas to napravit.

Podle Michajlova jedinej trueschoolovej rap děláš v Brně ty. Co říkáš na tento status? Souhlasíš s ním, nebo to vidíš jinak?

Trueschool je pojem, kterej je synonymem pro real texty ze života. V Brně je spoustu kvalitních trueschoolových mc´s ,ale nikdo z nich nedělá nic podobnýho co já a když jo, nemůžeš jim to tolik věřit. Mě jo...

Tak nějak tuším, že jsi byl součástí příběhu Linky č. 98. Byla by tvá výpověď stejná, jako na albu Ronin?

V téhle aféře jsem nijak zvlášť nefiguroval, když nepočítám výslechy na policajtech. Měli jsme společnou akci, po které jsme šli každej svou cestou.

Ale i ty máš své problémy se zákonem. Dostalo se ke mně video, které pak bylo textem zhmotněno v singlu „ToyStory“. Máš raději v rukou plechovky s barvami nebo mikrofon?

V současnosti určitě mikrofon. Příběh, co znázorňuje track ToyStory, byla poslední kapka a podle všeho hlavně poslední šance zůstat na svobodě. Měl jsem velký štěstí, protože v tomhle případě nešlo jen o tags a s podmínkou na krku je spíš haluz, že jsem venku. Graffs a rap byly vždy z mého pohledu ruka v ruce, ale v teď už nejde jenom o mě a seru na to. Takže mikrofon.

Rapová scéna v Brně po letech ticha ožívá. Jak je to s graffiti? Jsou staří vlci stále aktivní nebo se rodí nová generace? Je rušněji v noci nebo na legálních jamech?

Někteří z první generace brněnských writerů jsou stále aktivní, někteří víc, jiní míň a někdo už vůbec. Další dvě generace po nich kvalitně reprezentujou svoje město a v ulicích je to vidět. Fungujou všechny formy bombingu a respekt pro ty, co to hrotí!

Letos si měl nabídnout publiku desku „PotomekPasr“. Stopy už mám doma pár měsíců, přesto se nakonec zjistilo, že deska ani nevyleze na světlo denní. Proč jsi hotový produkt odložil do šuplíku?

Byl to zdlouhavej proces, kdy postupem času odpadl zápal to dotáhnout až do konce. Platit sám studio, master a věci okolo není jednoduchý, když musíš platit za právníky a ses v pracovní neschopnosti… (smích) No a hlavní důvod byl ten, že aktuální tvorba přerostla kvalitou některý věci z alba, tak to nakonec zkapalo.

Zmíněný singl ale avizuje práci na novém albu. V jakém stádiu je práce? Zaslechl jsem, že většinu produkcí by měl obstarat Tomek. Co hosté?

ToyStory nemá vlastně s albem nic společnýho. Je to singl na hudbu od Daniela, kterou jsem měl nějakou dobu připravenou a chtěl jsem to dát ven. Shodou okolností se v té chvíli definitivně rozpadl LataGang a jako jediní aktivní členi, Pasr, Tomek a Dj Busteraz jsme vymysleli novej název pro naše společný dílo a začali na tom dělat. Teď jsme ARTIKL a na každé věci bude Tomkova produkce, můj rap a Busteraz to podpoří cutuma, scratchem a podobnýma vychytávkama. Hosti budou většinou lidi z mojeho okolí, co jsou kvalitní, aktivní a sednou do konceptu.

Zatím kopeš na městském písečku, máš ambice vyrazit i za hranice Brna? Nemrzí tě třeba fakt, že jsi nebyl pozván na desku Jízdní neřád, která měla nabídnout to nejlepší z moravské metropole?

Kopu pořád za Brno, a když po tom lidi budou hladoví, tak se tomu rozhodně bránit nebudu a rád to posunu dál. Kor když v poslední době je cítit progres ze všech stran a pro mě to funguje jako hnací motor. Stejně tak i absence na Neřádovi, ze které dojebanej nejsu, protože jsem nečekal, že budu oslovenej. Když nad tím tak přemýšlím, někteří tam maj víc věcí, jsou tam i lidi, od kterých jsem nikdy nic neslyšel a je to bída...místo by se asi našlo, nejspíš moje dřívější počiny Opiu nijak nenadchli. Za CD dík Romane…

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná