Paragraf byl až na 3 roky odnětí svobody, ohlédl se za soudním líčením Řezník

Když Řezník, Hrobka a Pitva vytvořili skladbu “Konečný řešení“, které nabízelo pražskému magistrátu způsob, jak se vypořádat s konkrétním problémem, netušili, jaký kolotoč se kolem tracku postupně roztočí. Krimi zprávy, iDnes, hip hopové servery přirovnávající Řezníka k Dělnické straně až po někoho, kdo na ně podal trestní oznámení za násilí na skupině obyvatel a jednotlivci. Naštěstí podle Řezníkovo slov „zvítězila lež a nenávist nad pravdou a láskou“ a všichni obžalovaní byli zproštěni viny. Na to, jak to všechno probíhalo, jsme se zeptali samotného Řezníka.

Svoboda slova a projevu zvítězila, odešli jste od soudu bez trestu. Jaký byl nejhorší možný scénář, co vám teoreticky hrozilo, kdyby to nedopadlo tak, jak to dopadlo?

No hele ten paragraf byl až na 3 roky odnětí svobody, což by nám asi hrozilo jedině v případě nějakýho exemplárního trestu. Mnohem reálnější byla třeba podmínka, nebo veřejně prospěšný práce, s tím sem byli v případě odsouzení už tak ňák smířený. Hrobka už vyhlížel ulice, kam by chtěl jít házet štěrk!

Jak probíhalo samotné soudní líčení? Prý to byla docela sranda, když si musel nandavat svoji masku či vysvětlovat název alba Caviar Bukakke Fetus Exitus. Po rýmu „Já jsem doktor Mengele, trhám dětem prdele“ se prý soudce už neovládnul a vyprskl smíchy…

První půlka líčení, který trvalo asi 2,5 hodiny, byla dost formální – vlastně se jenom četla naše výpověď a pokládali nám různý otázky. Prdel začala bejt, když sem byl vyslýchanej já – to se děly ty věci, co už popisuješ v otázce. K dalším vtipnejm momentů patřil proslov státního zástupce, kterej vyprávěl, že se byl na jedný takový horrorcorový akci podívat a že místo „pustíme vám další písničku“ se běžně říkalo „pustíme vám další sračku“ a „milí fanoušci“ se řekne „vy zmrdi!“ No a prdel taky byla, když pouštěli naši další tvorbu. Pouštěl se klip na “TA HOLKA V MYM SKLEPĚ“ a track “6 Pravidel“ od Hrobky a Pitvy, to už soudce neunesl a prohlásil: „Tak myslím, že 2 a půl pravidla nám stačilo“ a nechal to vypnout.

Co vám nejvíc pomohlo? Myslím, že jste se obhajovali tím, že to bylo domácí video výhradně pro vaše účely, které někdo nahodil na net a pomohlo taky to, že se za vás taky kromě obhájce postavil i státní zástupce, ne?

To byla víceméně taková naše obhajoba, aby sme si kryli prdele, ve výsledku to ale bylo úplně jedno. Těch zlomovejch momentů bylo víc, pro mě teda předevšim když vypovídal státní znalec na extremismus, kterej původně ten náš výtvor dost pochcal a vypíchnul tam závadný části. Ten teď u soudu dost obrátil (a to ani nebyl podmázlej) a říkal, že si pak dohledal tu další tvorbu a uznal, že se nejedná o nic závadnýho, že je to celý nadsázka a je to prostě jen taková forma vyjádření. I státní zástupce byl, dá se říct na naší straně, mladej člověk, co má pochopení pro bizardní tvorbu a nenavrhoval žádnej trest. No a nakonec soudce to vysvětloval, že ani z právního hlediska se to nedá nijak napadnout a trestat, mluvil o svobodě slova a prostě říkal, že i když to může někoho pohoršovat, nebo i když je to nevkusný, tak to rozhodně není trestný. Ten původní státní zástupce z Prahy 4 napsal do obžaloby, že z takovejhle témat se nemůže dělat legraci, a to dost zavání bolševikem, i proto byl na něj soudce nasranej, že to vůbec řešil a že to takhle odůvodnil. No prostě sračka.

Zazněly prý i odkazy na klasiky typu Monty Python, Itchy a Scratchy či Česká Soda. Je to pravda?

Přesně tak, prostě se odkazovalo i na jiný zábavný formáty, ve kterejch se používá nadsázky a násilí a nejedná se o žádný návody.

Jaký byl tedy finální verdikt? Zproštěn viny ve všech bodech? Dostal si nějaké pokárání, podmínku či pokutu nebo něco podobného?

Tak tak, zproštěn viny ve všech bodech! Žádný pokárání ani pokuta, jenom mi soudce dal čeka!

Odnesl sis z téhle nepříjemné zkušenosti něco do budoucna, čemu by ses chtěl napříště vyvarovat anebo pojedeš úplně po stejných kolejích jako doposud a nebudeš se vyhýbat žádnému tématu?
Při přípravě alba „Vzestup Zla“ sem pár textů musel trochu zkrotit, což asi není pro uměleckou tvorbu úplně dobře. Podobnýmu tématu se vyhejbat nechci, ale příště by se to asi dalo udělat trochu jinak, ale rozhodně se nehodlám nijak krotit, prostě když mě bude zase něco srát, tak to pustim a řeknu na plný koule! Už chystám jak nový album Řezníka, tak i novou Sodomu a určitě to oproti předchozím věcem nějak umírněný není, naopak možná ještě horší!
Poslední vzkaz pro toho, kdo na tebe podal žalobu?

Je to zkurvenej čůrák, kterej by měl pořádně trpět! Podle mojí osobní detektivní práce se jedná o nějakýho studenta z Karlovky. Takovej ten pseudohumanistickej levičáckej sráč, co strašně brání práva všech utlačovaných. Rozumbrada z gymplu, idealistická píča opojená svojí vlastní dokonalostí, pohrdá násilím a primitivní formou zábavy. Kdo tohle může udělat, je pro mě zkurvená udavačská estébácká svině. Je mi z něj na blití!
 

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná