Pablo Diablo: Kdo myslí, že Jelínek je nej rapper u nás, ještě neslyšel DIABLA

Jestli někdo může po právu nosit přídomek tajemný, tak potom určitě Pablo Diablo, kterého zná většina pořád spíš pod jeho dřívějším jménem Jelínek. Přestože byl anebo je součástí vcelku zásadních hh kapel u nás a pravidelně se objevuje v top 5 nejlepších MC´s, moc se toho o něm neví. A mě napadlo, že by se to mohlo změnit. Navíc, když koncem roku pohřbil svoje alter ego v nové skladbě, na kterou by chtěl navázat regulérním sólovým počinem.

Se sehnáním kontaktu mi hodně pomohl jeho parťák Many Tashunquo Sappa, který prostřednictvím svého mailu poskytl azyl pro moje otázky a tímto mu ještě jednou děkuji. Odpovědi přišly vcelku rychle, i když nebyly všechny a kolikrát moje otázka je dvakrát tak delší než odpověď dotazovaného. Počítal jsem ale s tím a Many to shrnul docela přesně: „Takhle mi to dal, že odpoví jen, na co chce a zbytek ho nezajímá, tak si to přeber.“ Tak tady je to přebrané.

V prvé řadě bych chtěl říct, že by si klidně mohl pracovat inkognito jako tajný agent pro nějakou špionážní organizaci, protože se vedou doslova pověsti o tom, jak je těžké tě dohledat a na něčem se s tebou domluvit.. Bydlíš odříznut od civilizace, donedávna si prý neměl ani telefon, teď ho máš, ale zvedáš ho jen kámošům. Jak a kde teda vůbec žiješ? Co děláš v civilním životě? V rámci De Zrechts si se rozhovorů účastnil, sám za sebe si ale asi nemluvil, ne?

Žiju furt stejně v Lišově a přijímám zboží, sem boží a moje vůle vola složí, volám vzorky sem beru všechno!

Přestože funguješ tak trochu jako neviditelný MC, pro spoustu fanoušků, ale především i pro lidí ze scény si považován za jednoho z nejlepších rapperů u nás. V čem je podle tebe tvoje nejsilnější zbraň? Koho považuješ ty za nejlepšího rappera u nás?

Těžko mluvit o zbrani, sám sebe až takhle neanalyzuju. MC, kterej vydává jednou za uherák je pro fanoušky ztracenej a pro konkurenci bezpečnej. Kdo myslí, že Jelínek je nej rapper u nás, je buď blázen anebo ještě neslyšel DIABLA. Kdo je nej rapper u nás, nechám na fanoušcích, osobně českej hip hop poslouchám jenom náhodně.

V jakém okamžiku pohřbil Pablo Diablo svého předchůdce Jelínka, který byl prý už dávno mrtvý? Mají tihle dva něco společného anebo každý je z úplně jiného těsta?

A ty nejsi mrtvej? Otázka je, jestli to tady kolem nás je peklo nebo ráj? Jelínek věřil v ráj, Diablo věří v peklo, kdo je na tom hůř? Vypadá to, že já, ale když chci věci posunout dál, tak musim zapomenout klidně i na svoje ego.

Když jsem se před lety o tobě bavil s Dephem, tak ho u tebe doslova fascinovala schopnost nenápadně kroužit okolo tématu a to ti jde pořád velmi dobře. Chtěl si říct skladbou “Jelínek je mrtvej“ ještě něco jiného než „jsem tady, i když to možná tak nevypadá, ještě jsem nezdechnul“?

Celkově mě baví koncepce týhle písničky, to jak je udělaná. S tim, jestli má jít o nějakej můj comeback, to nemá nic společnýho. Nezapomeň, že tohle neni moje vejplata, nejsem závislej na chrlení pecek a propagaci materiálů, se kterýma si můžeš tak leda odskočit na velkou… A navíc z jedný písničky asi album nepoznáš. Diablo by se stejně měl měnit na anděla, a kdy to bude, rozhodnu zase já, takže je to součást rozložení sil pro další album.

Nechci být hnidopich, ale zkus třeba trochu rozvést myšlenku na rým „Jelínek je mrtvej, nastal soudnej den, na každej pád byl polapen jak Dante“. Cejtil nebožtík Jelínek paralelu s autorem Božské Komedie, který zemřel po letech ve vyhnanství?

To za tim vidíš ty, ale mě se to jeví, jako že i když zemřeš, máš šanci věřit v něco nepoznanýho. Krásně to vystihuje ty cykly maličkosti až po věčnost a základy dobra a zla.

Singl si zveřejnil na konci roku, bude letos následovat celá deska? To je asi tvůj debut coby sólo rappera, ne? Jestli je něco v plánu, můžeš něco nastínit…Název, kolik skladeb, koncept, hosti, co by si chtěl na desce říct….Už teď je ale jisté, jak to bude znít, podle první skladby to určitě nejnovější trendy nebudou a asi ani pan Bláha by si nepředstavil, že se do tvých bubnů bude moct tančit na diskotéce.

No jasně, máš pravdu, je to moje první celé album. Bude obsahovat asi 13 tracků, mělo by vyjít na přelomu jara a léta. Manyhuana vyrobil většinu instrumentálů, do kterých scratchuje Dj Flux, kromě dvou insrošek, který vytvořil a nascratchoval Dj Fatte. V rapu mi hostuje Reggie Matcheta ze ZeměVzduch, Only TNT O a Many Tashunquo Sappa z De Zrechts. Nejdřív sem myslel, že budu rád, když udělám tak 3 - 4 písničky, ale najednou se začaly uskutečňovat další. Sám sem byl až překvapenej, že to šlo tak lehce. Chci poděkovat všem, co se na tom podíleli a to je Manyhuana a jeho studio L.I.Show, Czarass Beatz Records pod kterým to vyjde, Only TNT O, Dj Flux, Dj Fatte, Reggie Matcheta, Risto a další... Dík taky Vám všem, co jste vydrželi číst až do konce, peace...PABLO DIABLO

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná