Orion: Ještě tomu můžu věnovat tak deset let. A pak si třeba...

Věk české hiphopové branže? Někde mezi dvaceti a třiceti lety. Jedním z několika málo vyvolených, kteří domácí scénou proplouvají od prvních krůčků až po současnost, je Papa Ori, jenž již dekádu operuje pod střechou vydavatelství Bigg Boss, které vzešlo z někdejší značky Terorist?. V interview pro magazín For Men poukázala jedna třetina PSH na to, že se dříve drželo více pospolu, nebylo tolik rivality a řevnivosti a také existovaly meeting pointy, kde se lidé scházeli, což už se dnes děje spíše virtuálně. Spoluautor Orikoule však s autorem rozhovoru Kayem Buriánkem ze Sunshine nezabředl pouze v dějepisných a sentimentálních tématech. Několik z nich si vám dovolíme předložit i na následujících řádcích, z nichž vyplývá, že by mohl Miky Vorel napodobit zámořské klasiky a la KRS-One a v roce 2026 slavit padesátku jakožto stále aktivní rapper.

O tom, jak těžká je textařina i po tolika deskách, projektech a více než dvou dekádách aktivního tvůrčího procesu...

"Pro mě to bylo vždy svým způsobem těžký a zároveň mi hodně záleželo na tom, aby to, co píšu, bylo dobrý. Některý pecky šly napsat hned, u něčeho jsem se trápil, a hlavně jsem to takhle měl od začátku, když jsem někdy v patnácti začal psát texty. A taky si pamatuju doby kolem plnoletosti, kdy jsem trpěl utkvělou představou, že už v životě nikdy nic nenapíšu. A napsal. Takže toho se už dneska nebojím. Je dobrý to neustále zkoušet."
 

O tom, že táhnout jednu kapelu silných osobností více než 20 let není až taková legrace, jak by se mohlo zdát...

"V profesním životě jsem pyšnej na to, jak daleko jsme to s PSH dotáhli. A pořád je, myslím, kam jít dál. A hlavně že jsme to spolu vydrželi. Ega bojujou, jenže to já se radši spláchnu, protože kluci - Vláďa s Traforem - jsou velký ego maniaci. Ale pořád je tam i po těch letech vůle se domluvit a bez kompromisu to prostě nejde."
 

O tom, co říká tomu, že je v samostatných koncertech ve velkých halách předbíhá například Marpo a jeho TroubleGang...

"Nás těžko dostaneš. My jsme hráli už všude. V O2 aréně, v Lucerně, na všech náměstích. Nebyly to vždycky jenom našem koncerty, ale jestli Marpo vyprodal Forum Karlím, tak nás tím možná "dal", ale ber to tak, že rivalita není žádný stigma, je to motivační záležitost, na jejímž principu funguje celá společnost."
 

O tom, jak ho baví nezbytná spolupráce s mediálním světem a občasný zájem bulváru, který vlastně jeho hudba nezajímá... 

"Mě to celkem baví, nemám problém. Jelikož jsme takový celebrity druhé kategorie, nestýkáme se s médii a fotorafy, který jsou úplní čuráci, tím pádem to není tak zatěžující pro nás a naše soukromí. A těch intervencí ze strany skutečnýho bulváru bylo fakt málo. Jednou, když jsem dostal Anděla, tak mě někde vyfotili s Terezou Pergnerovou. Vlastně jsme ani nestáli spolu, udělali fotomontáž a věnovali nám celou trojstranu, která byla osázená hesly jako nový milenec, budoucí otec a kvalitní sex. Vladimira 518, co já vím, jednou vyfotili s Matějem Ruppertem z Monkey Business, jak jdou po Václaváku, a napsali, že jdou ze striptýzovýho klubu Darling Cabaret. To je asi tak vše."
 

O tom, jak často se po čtyřech křížcích na krku v myšlenkách zabývá tématem věci "Co bude až nebude rap" z jejich posledního skupinového alba "Epilog"...

"To víš, že mě to někdy napadne. Něco bude. Já budu furt dělat rap, protože mě pořád baví. Sólo, anebo s někým jiným, to je jedno, ale ještě tak deset let tomu můžu věnovat. A pak si třeba otevřu bar, protože tomu taky rozumím."

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná