Opia o pokračování FilmTapu: Možná je to svým způsobem taková generační výpověď

Je tomu teprve pár měsíců, co jeho producentské dítko „Jízdní neřád“ vykouklo poprvé na světlo denní. Následovalo několik zajímavých klipů, majestátný brněnský křest, který toho večera zastínil i Špilberk a nakonec i dokument, který mapoval vznik celého tohoto díla. Jedno je jisté, Snejky je opět při chuti, a zdá se, že se do důchodu nechystá. Dalším materiálem, kterého bychom se z jeho područí měli letos dočkat, bude pokračování titulu FilmTape. Co nám DJ Opia o svém novém projektu prozradil?

Poslední roky jsi opět plný síly a také při chuti. Na sociálních sítích se objevují indicie, že se chystá pokračování FilmTapu z roku 2014. Co je na tom pravdy?

Jop, je to pravda. Paradoxně jsem ho začal dělat ve chvílích, kdy jsem si potřeboval oddechnout od prací na Neřádovi. Ze začátku jsem si zkusil jen tak udělat jeden, dva light motivy, ale pak mě to pohltilo, hecl jsem to, a je to už skoro hotový. Aranžmá je na sto, teď už jen míchám.

A prozradíš mi lehce koncept? Budeš vsázet zase na filmové a seriálové klasiky, nebo poukážeš i na to, že ti aktuální filmové plátno není cizí?

No, pravda je taková, že jsem si celou platformu FilmTapu vlastně vymyslel trošku alibisticky z důvodu toho, že jsem si vlastně "zlegalizoval" použití samplů, na který bych v běžný tvorbě asi nesáhl, respektive by mi to dle producentský intuice nepřišlo vhodný. Nicméně koncept celýho projektu FilmTape je postavenej tak, že musí splňovat především moje srdcový parametry a až potom přemýšlím o tom, jestli to bude zajímavý i pro ostatní. Musí to být prostě srdcovka, ke které mám nějaký vztah buď z dětství, nebo tě prostě provázel ten film, či seriál v nějaké životní etapě. Musí to mít i nosnou melodii, nějakou duši toho filmu a tak… Je pravda, že bych ty motivy mohl vybírat mnohem poplatněji a možná i líbivěji pro širší publikum, ale o tomhle tenhle projekt není. Možná je to svým způsobem taková generační výpověď, i když tam najdeš i nový motivy, z novejch seriálů.

Jak jsi už zmínil, pomalu své další dílo dokončuješ. Kdy bychom se mohli dočkat releasu?

Nechci to úplně uspěchat a drolit pozornost, kterou pořád ještě stále cítím z projektu Jízdní neřád, takže v momentě, kdy vypustím poslední klip z poslední desky, což může být tak nejpozději do jednoho měsíce, začnu pracovat na promu k FM2. Což znamená nějaký singl, promo klip apod.

A co pevné kusy? V prvním případě to bylo v plánu, ale nakonec se tak nestalo. Bude druhý Film Tape i na diskách?

Nooo, vzhledem k tomu, co tam provádím s autorskými právy, oficiálně žádný nosič nevyjde. (smích) Nicméně se pokusím vytvořit nějakou platformu pro lidi, který by chtěli podpořit ty kilojouly do toho vložené. (smích) Takže zatím mohu prozradit, že to bude takový nosič, nenosič…

Rád si libuješ v konceptech a tématech. Jak jsi již zmínil, některé melodie bys asi normálně pro rap nepoužil, nebo by byly oplétačky s autorskými právy. Nemáš i tak choutky třeba udělat i producentskou desku, kde by si použil smyčky z filmů a obklopil se hosty jako v případě Cutalogue nebo Jízdního neřádu?

Pravdou je, že když jsem dělal první Film Tape, opravdu by mě nenapadlo, že vznikne někdy druhé pokračování. Jednak jsem si myslel, že jsem to vyčerpal z důvodů, o kterých sem mluvil výše, druhak, že je to strašně moc práce a nevím, jestli se k něčemu takovýmu dokopu, a za třetí, že tu jedničku asi nepřekonám. Ale tím, že mám teď opravdu spoustu tvůrčích sil a chutí, tak jsem se do toho pořádně opřel a snad už jen to, že jsem první díl dělal šest let a druhej šest měsíců o něčem svědčí. Zároveň myslím, že se mi tu jedničku i podařilo, co do kvality a posluchačského (diváckého) prožitku, ještě trumfnout. Je zajímavý, že se na to ptáš, neboť zrovna nedávno jsem o tom mluvil s Michajlovem a načli jsme téma, že bych tu trilogii mohl uzavřít normální rapovou deskou na motivy nějakých filmů. Asi to tak udělám.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná