Muzika je mezinárodní jazyk, tak proč spolupracovat jen s cz/sk scénou, tvrdí Talpas

Vsadím brusle, že ještě před několika měsíci by vám jméno Talpas řeklo určitě méně, než tomu bylo po albu "Peníze nebo Život 2", které se začalo šířit těsně před závěrem nedávno skončeného roku. Podle slov chomutovského beatmakera z 2hé ligy to navíc vypadá, že se z podvědomí a hlavně našich reprobeden hned tak nevytratí. Značka Everydays jede dál a i když ji nekormidluje z kapitánského můstku, jakožto jedna z důležitých součástek a práva ruka "býka Jiřího Kupilíka" pochopitelně u toho...

Erudovaní a okolí o tobě vědělo ještě před "Peníze nebo Život 2", ti další se ale s tvou tvorbou setkali až u Everydays. Jak dlouhá byla cesta k prvnímu oficiálnímu nosiči a jaké činy si za sebou do té doby zanechal?
 
Tak první věci zaznamenali jenom lidi z okoli Chomutova, to může bejt tak 6 let zpátky, kdy sme s kámošema repovali jako Sku crew. Tehdá sem víc repoval, protože beaty nikdo pořádně dělat neuměl, teda aspon nikdo z nás. Jinak v době před Everydays sem toho ven moc nevydal (dva tracky se Zyskem, pár remixů na Skycu a nějaký beaty na MySpace). Díky Oliverovi, že mě vytáh!
 
Máš ještě rapové ambice? Slyšel jsem i nějaké tracky před "Peníze nebo Život 2" a přeci jen nemáš nejlepší hlas ve hře...
 
No, jednou by sem chtěl nahrát svoje rapový album, ale nebaví mě repovat do mejch podkladů. Vim, že nejlepší hlas ve hře rozhodně nemám a proto se víc zaměřuju na produkci, možná v budoucnu bude ke slyšení víc mojich slok, ale zatim nic neplánuju.
 
Čím to, že tě nebaví rapovat do vlastních beatů? Hodně tvých oblíbenců tak s úspěchem činí a činilo.
 
Vím, že to hodně lidí dělá a funguje to, ale mě prostě nebaví repovat do mejch beatů, necejtim to tam. Líp se cejtim v tzv. vintage beatech. Miluju synťáky, když to člověk umí použít.

Proč si dělal jen většinu produkcí, když to je deska "na půl"? Připadá mi to, jako kdyby vyšli Gang Starr a Preemo tam měl třeba jen 12 beatů ze 16 a o další se podělil jiní...
 
Celou tu desku sem prvně remixoval a na pár tracků ten remix prostě neseděl a tak se Oliver ozval producentům z různech koutů světa, jestli by nepodpořili desku beatem či remixem a většina do toho s chutí šla. Já rozhodně nejsem Preemo a sem rád, že nám Terem, Mabanua, Shingo Suzuki a Funky drummer pomohli obohatit desku.
 
Myslíš, že to ale fanoušci v našich podmínkách docení, že tu téměř jako jediní spolupracujete se zajímavou "exotikou" a lidem nabízíte zase trochu něco jiného?
 
Jeden ocení, druhej pochčije! Já osobně si myslim, že to českým posluchačům může přinést novej pohled na věc. Muzika je mezinárodní jazyk, tak proč spolupracovat jenom s cz/sk scénou.
 
Mohl jsi ovlivnit výběr hostů a další věci, nebo byly tvým úkolem jen a pouze podklady?
 
Témata byla daná první deskou a na hostech sme se domlouvali více méně společně, stejně jako na muzice. Řešili sme společně vše od coveru po dohrávky, filtery atd.
 
Chystají se opět i remixy, jichž už máš na kontě včetně zahraničních dost. Na tom se budeš podílet taky?
 
Jojo, budu tam a už mám i vybraný akapely! Jinak připravuju svoje "Remixes 2", kde najdete moje oblíbený mc´s a čekejte spolupráci s PremRockem, kterej hostuje na albu "PNZ2".
 
 
Co bude dál, znamená to, že máte skupinu Oliver & Talpas a ty budeš i u celé příští desky, nebo to byla jednorázovka a příště už půjde o pár beatů a budeš si dělat svoje?
 
Spíš by sem to nazval projektem. U celý příští desky asi nebudu, ale měl by sem tam vypomáhat ať už s bicíma nebo samply. Spíš očekávejte víc věcí z mojí produkce, na kterých už se pracuje!
 
Troufneš si tedy na producentskou desku?
 
Yes! Pomalu se na ní už pracuje! Ale nechci to nijak uspěchat, zatim vybírám beaty, který by sem chtěl na to album umístit, ale každej tejden přijdou lepší a lepší...
 
Ještě předtím ale předpokládám konečně něco vydá Skyca z vaší 2hé ligy. Tomu nepomáháš?
 
Kdy to vydá Skyca netušim, ale něco se rýsuje. Hudebně mu nijak nepomáhám, on si dělá vše sám, ale možná budu mít na jeho albu sloku, ještě uvidíme.
 
A jak se vede Slewovi? Co dnes dělá?
 
Slewa teď bydlí v Teplicích a má s otcem ňákou firmu nebo co...ani přesně nevím. Občas mi zavolá a domlouváme se, že spolu něco spácháme, ale zatim nic. Ale nedávno mi posílal takovej úlet, co udělal s Djem Zakem z Jablonce, takže pořád má chuť repovat.

Už jste četli?

Jsme spokojení, není to žádná plytká dvojka, říká Oliver Lowe o "Peníze nebo Život 2"

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná