Momo: Opisuju svoje okolí. To, s čím se střetávám - faleš, závist, nenávist a láska

O slovo se v posledních dnech přihlásil jeden z nejtalentovanějších, přesto stále ještě možná nedoceněných rapperů na Slovensku. Jeho sólovou dráhu završuje nová deska „Za očami“, která aktuálně dotváří trilogii. Kam lidské oko nedohlédne, kdo ve stínu šíří věty, které postrádají pravdu a uškodí jmenovaným, kdo převléká tváře jako kabáty, ale i mnoho dalšího přináší tato temná deska, které rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co letos na Slovensku vyšlo. A pokud vám jméno Momo stále nic neříká, asi jste letos ještě nevylezli ze své nory, neboť jeden z členů „Školy rapu“ o sobě dával tento rok dosti vědět.

Jak časově hektické období prožíváš kolem vydání desky? Navíc se blíží vánoce, jak tedy prožíváš svátky? Máš už nakoupené dárky?

Darčeky rieši Sandra. Čiže mám pokoj. Ohladne albumu: 2 mesiace som sa nezastavil...zhon, psycho a všetko čo k tomu patri.

První deskou sis lehce oťukával rapové podhoubí, přesto dosti surově a z desky byla cítit síla ulice. Druhá už celkem ten hněv a agresi postrádala. Jakými slovy by si charakterizoval album třetí? V čem je jiné, lepší? Co nového posluchačům nabízí?

Je vyzretejší s učelenými názormi.. hudobne aj lyricky neporovnatelný s dvoma predošlími.

Jak silnou výpovědní hodnotu „za očami“ přináší? Celá deska se točí o zradě, pomluvách, dýkách v zádech, ale i o tápání ve víře, vyzdvihuje tvé přednosti a cíle. Cítíš se tak i ve svém životě?

Opisujem svoje okolie. To s čím sa stretávam - faloš, závisť, nenávisť, láska.. Výpovedná hodonota je pre každého iná, ale pre mňa je velká, kedže som to robil tak aby som do toho dal kus seba a ne len napísal pár riadkov. Aby ľudia spoznali moje myslenie a aby ma ľudia viac chápali. Album je dosť temný, ale to neodráža môj život ja som v živote stále smejem. Album som urobil temný, lebo som mal chuť.

Za mikrofonem je z českých zástupců pouze Ektor. Proč právě on? Nezaujal tě u nás nikdo jiný, o kom by si uvažoval?

Ektor je Top. Nezaujal ma nikdo z CZ tak ako on. Jeho názory a štýl čo ma mi je blízky.. aj si celkom rozumieme. V budúcnosti budeme spolu ešte určite spolupracovať.

Na desce se objevuje Ego, proč ne Rytmus? Je to tím, že ses s ním letos potkal již na jeho tracku „škola rapu“?

Netlačil som na to...mali sme spolu niečo robiť,ale nedošlo k tomu. Kontrafakt robili súčasne ako ja svoje sólo...

Když už jsme u tohoto tracku, jak vnímáš to vše okolo s odstupem času? Udělal bys tento track znovu, nebo by si již zvažoval pro a proti.

Urobil by som to znovu a ešte pridal pár riadkov. (smích)

V jaké fázi je vztah s Denisem? Sešli jste se spolu v soukromí nebo to celé vyšumělo nebo se bude pokračovat ve slovních přestřelkách pomocí YT kanálu?

Pokračovať určite nebude nič na YT ani nikde inde. To boli moje prvé a posledné slova a energia. Ja ho jebem.

Tvá třetí deska je bez produkce Petera Panna, který ze spolupráce nakonec vycouval kvůli tvému názoru na Kaliho. Jak moc ti jeho beaty na desce chybí? Jste spolu i nadále v kontaktu?

Ani trochu nechýbaju. V kontakte nieme ... Nech si robia svoje.. ja si robim tiež...

V bookletu mě zaujal citát: „nauč sa počúvat, ak nevieš hovoriť“. Je to psané na někoho konkrétního, nebo je to jen tvůj názor na současný trend rapu, kdy každý druhý posluchač se snaží být zároveň i rapper?

Je to všeobecne ludom. Nevenoval som to ani raperom. Je to skôr niečo také,že nech tí čo chcú o všetkom kecať,mudrovať a rozprávať a nejde im to nech sa najprv naučia počúvať a učiť od iných.. sedi to ale aj na poslucháčov Rapu.. Je to viac zmyselne...

„O čom to trepeš, si ty už fakt úplně mimo Momo“, diktuje tvá žena v refrénu tracku „Mimo Momo“. Jak často od ní slyšíš tuto větu i doma mimo rap?

Ešte som to v reále od nej nikdy nepočul okrem Mimo Momo. (smích)

„Idem za seba“ značí tvou nynější sólovou náladu jednotlivce. Jak vzpomínáš na časy svého působení ve formaci 14 a práci v kolektivu?

Z jednej strany to bolo lepšie tvoriť v kolektíve a mať skupinu, lebo sa navzájom hecujete a opravujete. Sólo ja tažšie, lebo potrebuješ mať vedľa seba ľudí čo budú kriticky hodnotiť tvoju tvorbu... Sponimam na tie časy s úsmevom.

V čem je Momo asi nejvíce jebnutý? Máš nějaký zlozvyk, kterého by ses rád vyvaroval, ale už to nelze nějak vymazat ze svých zvyklostí?

Jebnutý Momo je SP5...to je preto, lebo ľudia nafúkuju glorifikuju setko.. A ja mám medzi ľudmi mienku nerváka a psychoša tak nech! Just Jebnutý Momo.

Co tě v životě nejvíce rozrušilo a vynervovalo? Co tě naopak nejvíce potěšilo a jsi za to rád?

Rozrušilo a vynervovalo niečo osobne čo by som asi nezverejnoval. Za čo som rád? hmmm.. Zdravie, Lásku a Rodinu.

V co reálného vlastně věříš? Kde by mohl být Momo za nějaký čas, až bude mít další novou desku a bude poskytovat další rozhovor?

Fúú,neviem povedať.. Čo bude a aký budem to nemôžem vedieť. Snažím svoje zle vlastnosti odstranovať tak snáď už bez nich.

Je všeobecně známo, že boxuješ. Kdyby zavřeli vsechny slovenské emcees do klece na MMA, kdo by podle tebe jediný zůstal stát po několika kolech na nohou?

Nechal by som ich nech sa dojebu a zostal by len jeden víťaz. JA

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná