RUKAHORE_SHOP_BANNER

Moje Beaty? Fatte mi s tím moc neporadí, největším pomocníkem je Boy Wonder, prozradil Idea

Idea a produkce? Když jsem se o tom doslechl, zůstal jsem překvapený skoro jako legendární jamajští bobisté, když premiérově spatřili sníh. Tím spíš, že má kolem sebe zakladatel Ty Nikdy neúnavného beatmakera Dje Fattea a jen z vlastního labelu může využívat služeb Inphyho, Dubase, FNTM či Kennyho Rougha, nemluvě o tom, že do instrumentální alchymie vidí i Paulie, Gey a Boy Wonder. Ti tak svého "šéfa" přivítali v obojživelném klubu, jenž sdružuje interprety, jimž kromě slov nedají spát právě ani podklady. Pokud se vám jeho atmosférou překypující hudební monopol na Matysově EP "Čísla" líbí, těšte se na jeho práci na připravovaném Restovi a další věci, jež snad před námi nebude samozvaný "psychopat" tajit...

Po Garandovi, Geyovi a Boy Wonderovi jsi dalším v klubu obojživelníků. Není v TNKD ta univerzálnost nakažlivá?
 
"Nevím, to mi ani po pravdě nedošlo. Každopádně je to super věc ta obojiživelnost. Dodalo mi to úplně nový rozměr vnímání hudby."
 
První vydané beaty máš na Matysově EP "Čísla". Jak dlouho už se jimi zabýváš?
 
"Pohrával jsem si s tou myšlenkou x let, já jsem jako mlaďoch hrál na klavír a chodil i do zpěvu, takže zpětně v tom vidím nějakou první stopu a základ pro ty dnešní beaty. Obecně, spoustu MCs začalo jenom mluvit do hudby, ale málokdo to bere i s nějakým přesahem v tom slyšet něco víc než to, co právě hraje. Ty beaty na Matyse jsem udělal vloni a potom jsem měl pauzu několik měsíců, koupil jsem si po prázdninách Maschine MK2 a dlouho ležel doma, než jsem našel čas se v něm učit. A bude to trvat sakra dlouho, ale těšim se na to!"
 
V pecce "Beat", kde máš skvělý part připomínající Prago klasiku "Beat & I a Já und Ich", premiérově rapuješ do vlastní hudby. Cítíš, že si jako interpret řemeslně udělal opět o krok výš?
 
"Dík. Nedošlo mi to, že to píšu do vlastní hudby, prostě jsem to udělal a ten beat jsem měl fakt rád. Když jsem ho dělal, tak jsem věděl, že to je TEN, který si i narapuju. Finišovali jsme to EP a nakonec jsme vyměnili jednu věc, která se tam atmosférou vůbec nehodila právě za tuhle věc. No a když jsem to rapoval, tak jsem měl fakt radost. A mám radost a dost vnímám to, že je to právě komplet moje práce, jak beat, tak text."
 
"Jsem psychopat a podle mě to všechno začnu milovat ještě víc"
 
Jsi samoukem, nebo jsi tak dlouho koukal přes rameno Dji Fatteovi, až si do toho vlétl taky?
 
"Fatte mi možná vysvětlil pár věcí, ale na Maschinu nedělá, takže mi s tím moc nepomůže. První jsem byl u Lourajdera, to je šerif pres tu mašinu. Ale to jsem moc věcí nepochopil. Potom mi Gaex poslal tutoriály, ale tam mě sral hlas toho pána, co to vykládal, tak jsem se na to vysral. A začal jsem v tom dělat x beatů denně. Jen bicí a zkoušel jsem to. Ale největším pomocníkem je Lukáš Wonder, ten ke mě přijel a zodpověděl moje otázky jak profík."
 
Protože budeš mít podklad i na novém Restovi, znamená to, že pokračuješ dál. Neovlivní to nějak tvé soustředění na lyriku?
 
"Jo, to jsem udělal na míru Adamovi. Mám asi trochu výhodu, že i rapuju a dokážu si v tom beatu představit rappery, takže většinou ty beaty pojmenuju podle toho, koho v tom slyším a potom jim je rovnou posílám. Já už jsem toho udělal tolik, že kdybych skončil, nebo se na to na chvíli vysral - po "Stop a play" musí přijít pauza, haha - tak by se asi nic moc nestalo. Ale myslím, že se to nestane. Ani ten konec, ani ta pauza, ani to ovlivnění soustředění na lyriku. Jsem psychopat a podle mě to všechno začnu milovat ještě víc."
 
Nesměřuje vše náhodou k tomu, že si jednoho dne svou desku kompletně odrapuješ a vyprodukuješ sám?
 
"To nevim, asi ne."
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná