Modré hory: Tahle kniha je soukromá archeologie naší malé reality

Nemusí být zaběhlým pravidlem, že každá partička musí mít co říct každý rok a vždy před vánoci vydat novou placku, aby se zvýšil prodej díky maminkám, které chtějí plnit přání svých ratolestí. Pamatují si pak vůbec autoři, kteří pravidelně zásobují trh, jak který text a skladba vznikaly v tom moři kvantity? Modré hory si pro nás v závěru tohoto roku připravili něco zajímavého, co by mohli ocenit znalci, ale i ti, kteří třeba jen zahlédnou tento článek a nedá jim to.

Lyrik a Bene jsou tváře, které není třeba představovat starší generaci a té mladší je nutné je připomínat. Na svém kontě mají oba již nemalý počet nosičů a jejich hudba má většinou co nabídnout i po letech. Modré hory nerapují o rapu, což je pro většinu tuzemských hráčů dosti nepředstavitelný úkol, neboť vychválit své přednosti a sundat toho druhého je vrchol každého refrénu.

V samotném závěru listopadu vyjde pod hlavičkou nakladatelství ArtForum kniha „Dobré slohy“, která bude nabízet především všechny texty této skupiny na jedné kupičce. „Prišlo nám fér ponúknuť našim fanúšikom a možno aj novým záujemcom komplet texty v tlačenej podobe, nekoľko sme nikdy texty do bookletov a ani na internetové projekty nedávali. A samozrejme, knihu vydávame aj preto, že máme radi knihy a mať vlastnú knihu je zaujímavé,“ prozradili nám exklusivně Lyrik a Bene.

Jako lajka v tomto odvětví mě samozřejmě také zajímalo, jak je těžké přesvědčit s takovýmto materiálem vydavatelství, aby ho v určitém limitovaném nákladu publikovalo. Problém prý ale vůbec nebyl. „Máme radi ArtForum, pretože toto vydavateľstvo patrí k tým, ktoré to robia s láskou a srdcom v prvom rade a robia to dobre a plus sú to kámoši a tešíme sa, že to je vzájomné a obe strany knihe verie a to je dobře,“ pokračují Modré hory.

Taková kniha plná textů vydaných skladeb však možná není na první oko příliš lákavé čtení. To však pochopili i autoři, proto ke každému textu přidali i historku o jeho vzniku. Jedná se tak o dílo plné vzpomínek, které autory ještě více spojí s fanoušky. „Je to bonus pre našich fans, pretože zo 63 textov je polovica opatrená aj storkami o tom, ako a za akých okolností ten ktorý text vznikal. Ale je to aj bonus pre nás samotných, pretože aj my sme si pri tom pospomínali na veci, ktoré sa stali tak ako si ich pamatá naša hlava, je to súkromná archeológia našej malej reality a to je zaujímavé,“ prozrazují oba autoři pyšní na své nové dílo.

Kniha je určitě zajímavá věc, ale fanoušky už také jistě zajímá, kdy vyjde další deska. Listopad roku 2013 už je přeci jen poměrně vzdálené datum a nosič „Big Beat“ si rozhodně žádá následovníka. „Pracujeme na treťom regulérnom albume. Chceli by sme ho dokončiť v budúcom roku,“ dodávají Modré hory.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná