RUKAHORE_SHOP_BANNER

Malý Man bere United Islands vážně, Dj LU2 říká, že lidi neumí docenit kvality deejaye

Figuruje-li ve vašich plánech festival United Islands, jistě už máte v diáři dlouho dopředu zaškrtnutý termín 18. až 20. června, během něhož v rámci nejrozsáhlejšího programu v historii akce vystoupí například PSH s live bandem, Malý Man, Kapitán Demo, Věc Makropulos, Dj Hlava či Dj LU2. Níže před vámi leží dva mini rozhovory s aktéry klubové noci, která vše otevře. Malý Man zahraje ve čtvrtek 18. června ve Futurum Music Baru na Zborovské a Dj LU2 bude v ten samý večer opanovat Experimentální prostor NoD, který najdete na Dlouhé.

Dj Lu2: Jsem zastáncem real djingu jako třeba Dj Craze
 
Haješ rap, trap a další přidružené styly a propojuješ je s turntablismem. Jak se má dle tebe opravdový dj prezentovat na party a co poslucháš doma, když zrovna nepracuješ?
 
Dj Lu2: "No, pokud lidi sledujou djing ve světě a trochu mě zanají ví ,že jsem zastáncem Real DJingu jako třeba DJ CRAZE (několika násobný DMC Chapion & Slow Roast Records). Myslím, že u nás celkově lidi moc neumí docenit Dje a je jeho kvality a v podstatě tu jde jen o lacinej “fame" a momentální trend v hudbě. Doma samozřejmě poslouchám i hudbu, kterou na mejdanejch nehraju. Od 13let poslouchám hodně metal, punk různý croossovery, punk-rock a další, ale rád poslouchám i různou Indie music a alternativ nebo třeba ambient music. Je toho fakt hodně, jsem otevřenej všemu, co mě nějak zaujme."
 
Co v poslední době děláš, s kým spolupracuješ a jakou používáš při live performance techniku?
 
Dj Lu2: "V poslední době mám dost práce s různejma projektama, do toho mám samozřejmě dost hraní, což je super. Spolupracuju s hodně lidma i z různejch hudebních stylů, což potvrzuje i spolupráce třeba s Lukášem Vincourem (Pipes & Pints) nebo třeba Anet Anošová (Twerk by Anet-Stage Praha) nebo se svým sponsorem (profi-dj.cz), takže o spolupráci nouze není. Technika, co požívám, je jasná... jsem zastánce gramofonů, i když pro sponsora testuju různou djs techniku (kontrolery, midi apod.), ale používám Technics 1210 MK2 k tomu svůj oblíbenej mixpult Rane Sixty-Two a nově teď i Machine 2.0."
 
Malý Man: United Islands jsme řešili dlouho
 
Views na youtube nemáš špatné, ale prý ses na Klubovou noc přihlásil sám – jsou ti United Islands sympatické?
 
Malý Man: "Přesně jak píšeš. Účast na letošních United Islands jsme řešili společně s naším týmem již někdy na podzim minulého roku. O to víc jsem rád, že se nám za pomoci Lukáše Vincoura podařilo vše dotáhnout do zdárného konce, a že se letos premiérově ukážeme s Jorgem na tomto multižánrovém festivalu v Praze."
 
V metropoli i žiješ. Jak často se vracíš do rodného kraje?
 
Malý Man: "Co se týká Chomutova, posledních 6 let co žiju v Praze, jsem časově natolik vytížen, že se mi podaří se podívat na sever tak dvakrát, maximálně třikrát do roka. No, když nad tím přemýšlím, tak vlastně ještě jen díky hudbě a práci, nebo za výletem do ZOO. Mám tam dost přátel, se kterými se paradoxně víc potkávám tady v Praze, než právě tam."
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná