Málokdo tomu uvěří, ale je to první deska, kde mě nic nesere, říká Indy o "KMBL"


KMBL jsou stále fresh i po roce, kdy vyšla jejich stejnojmenná deska. Stále plní elánu a funky nálady a stále připraveni všechny přesvědčit, že jejich produkty stojí za kontrolu, i když zvuk je jiný, než by si někdo mohl přál. S novými fanoušky nemají problém, horší je to se starými, kteří by pořád raději slyšeli Indyho než Big Loua. Možná jim pomůže v rozhodování fresh rozhovor, kterého se účastní i Kid Montana a kde se dovíte něco o připravovaném materiálu.

Tak jak to jde? Co se událo od posledně, kdy jsme rozebírali KMBL desku track po tracku?

Indy: No udělali jsme hromadu novejch beatů – něco z toho uslyšíš na Majk Spirit albu, něco si vzal Zverina, Orion, Pio Squad, Ektor a další, všechno to začíná vycházet teď. No a jinak děláme nový věci, mícháme a makáme ve studiu na všem možným…Jo a vlastně jsme se přestěhovali ze Smíchova do studia Svengali.

Minulej týden vyšel klip na KMBL a v listopadu další video na “Budu Tam“ exkluzivně s LA4.

Jak jste s deskou KMBL po roce spokojeni, i co se týká prodejů, ohlasů fanoušků i odborný kritiky?

I: Já jsem s ní hrozně spoko, i na to nahrávání mám skvělý vzpomínky, teď nedávno sem jí po dlouhý době poslouchal a bavila mě od začátku do konce. Málokdo tomu uvěří, ale je to první deska, kde mě nic „nesere“, nevadí nebo tak…a taky tím, že sme si to s Montanou produkovali celý prakticky od A do Z. Jsme na to hrdý. Alba se v rámci „krize hudebního průmyslu“ prodalo celkem dost, okolo 2000 ks, a teď před Vánocema se zase pohly prodeje ….Jinak chystáme další album. Samozřejmě že to rozdělilo scénu. Tak jako každá zasraně dobrá věc.

Proběhla nějaká fakt neuvěřitelná kritická hláška, kdy jste si třeba říkali, „ty vole, ten tu desku snad ani neposlouchal a nebo jo, ale byla to jeho první rapová v životě?

I: Jak řikaj sportovci: „Tak určitě“ by se tam něco našlo, ale to často nepadá z úst nějakejch pitomců, ale i z úst renomovanejch odborníků, haha…Hlavně se to týká hodně mladejch lidí, co to maj černobíle…Na FB padaj obrovský moudra…Teď mě vyfakoval borec, že nerozumím hiphopu, protože používáme synťáky, jako kdyby to byl ďáblův nástroj. Na druhý stránce se ptal, jestli někdo neví, jak se zapojuje mikrofon, že má asi blbej kabel. Tak asi chápeš jakou váhu má pro nás taková „neuvěřitelná kritická informace“ haha..

Venku je už nějakou dobu klip “KMBL“, kterému někdo vyčítá, že je trochu odflákej, že jste ho nahráli narychlo, že byl nahrán jen kvůli promu a že kvůli nedostatku originality baví jen jednou.

I: To je samozřejmě úplná hovadina. Tim spíš v kontextu tý laviny „street“ videí, kde parta tří bílejch vápen máchá rukama do kamery, všem je dohromady 25, mají dohromady v kapse 300 Kč, lístek na MHD, zmeškanej hovor od mámy a sou real. Všechny ty klipy sou naprosto stejný – podobný bude třeba i “Budu Tam“, co vychází v listopadu. Tam nám napíše armáda malejch inkvizitorů, jak je to „real“…To je právě ta prdel.

KMBL klip je low budget, ale dost originální. Podle mě vystihuje tu podstatu a funguje, protože je o nás jako o dvou freakcích, co milujou muziku. Je to střihová věc, která není o ulici, na který nikdo z vás nežije, nebo o problémech s akné nebo o prvním sexu. Takže to prostě spousta lidí nezkousne haha..

Jinak klip dělal Dr. Abe s Kozzim, což sou dvě známý firmy který dělali spoustu věcí pro kapely na scéně, a momentálně to rotuje na Óčku, MTV a nevim kde všude..

To co lidi nechápou je to, že ten track ani klip ke KMBL není klasickej českej „hopík“ plnej nesmyslnejch dětskejch žvástů vo životě, ale dospělá věc, která si dělá prdel sama ze sebe, teda spíš z nás samotnejch. Je to přesně o lásce k hudbě, ne o nějaký dementní póze, do který se stylizujou ti, co s tím mají problém a ještě nic neuměj. Teď mi někdo napsal co si dovoluju v KMBL shazovat jeho „rap“ haha…Já i kdybych natočil heavymetalovou skladbu, tak to bude furt větší rap než většina současnejch youngsters, co rapuje z obýváku luxusních bejváků svejch rodičů. We real. U not.

Montana: Pro mě je KMBL vlastně taková naše hymna. Jednoduchá hravá aranž a srandovní text o dvou nadšencích, který milujou hudbu. Zároveň má silnej odkaz na prvopočátky rapový kultury. S klipem jsem moc spokojenej, cítim z něj pozitivní energii.

Jak to bude tedy vypadat se zmiňovaným klipem “Budu tam“, který jste už připravovali před nějakým tím pátkem, začátkem léta? Zdrželo se něco? Už si to i nakousl, že by se tam měla objevit i sloka od LA4, která není ani na desce. Je to pravda?

I: Jasný, přesně tak. Láva to nestihl na desku, ale bavil ho track, tak sme předělali aranž, on dodělal svou sloku a stopu do refrénu. No a napadlo nás, že uděláme takový street video – jednoduchou low budget věc, ale klasicky „rapovou“, takže bych čekal, že nás za to pochválí věková skupina 9 – 13 let haha…Jinak sloka od Lafora vyjde exkluzivně jen s tím klipem, kterej bude stříhat celá PVP parta – Lucas, Fosco a Nobody Listen. Premiéra 18.11. na Lávce.

Jak je na tom vůbec Montana? Baví tě pořád dělat rap? Já měl trochu strach, aby tě po vydání desky některý ty řeči neodradily, přeci jenom v tomhle je českej rap řekl bych specifický. To musela být pro tebe asi šupa, ne?

M: Já se snažim dělat hudbu pro lidi, který to zajímá a baví. A ty, co je to neba, mají možnost poslouchat něco jinýho, na výběr je tady toho celkem dost. A jestli má někdo potřebu to nějak komentovat a neumí se vyrovnat s tím, že to dělám tak jak dělám, tak tím vyčerpává jenom svojí vlastní energii a čas. Já mám času tak málo, že se ho snažím maximálně využít, buď v hudbě, ve sportu, nebo s rodinou a přáteli.

I: Prdel je, že polovina fans neví, kdo to ten Montana vlastně je. Přitom ho hromada lidí má doma na deskách Clou, coby jejich dlouholetýho bubeníka haha…Nevěděj, že se všichni známe hrozně dlouhou dobu.

Chystáte i nový singl, něco co jsme ještě vůbec neslyšeli?

I: No jasný, vyjde v prosinci, v produkci KMBL a bude na něm náš oblíbenej host

A plány na novou desku KMBL 2 – Impérium vrací úvěr – Hvězdný Pálky pořád platí?

I: Jasný, platí, ten pracovní název zatím zůstává haha..hodně nás to ale baví. Ta nová deska bude zase trochu víc funky a bude na ní i víc Montana. Máme spolu pár dobrejch nápadů, on ve studiu zpívá jako Nelly ) Tak sme si řekli, že na nový desce budeme dělat spolu, i co se týká vokálních aranží a tak…Myslím, že to bude zase trochu posun, stejně tak beaty. Bude to trochu jednodušší a trochu větší uchylárna – příběhově. Spíš odlehčený. Na fňukání už sme starý.

Hele, to je stejně sranda, jak už jsme trochu jiná generace, vy parafrázujete titul Hvězdný války a dnes začínající rappaz by spíš odkazovali na Pána Prstenů..

I: No to jo, nebo Harryho Pottera a Teletubbies haha…

Budete pokračovat v tom, že starý zvuk je v propadlišti dějin a nebo sem tam podlehnete prosbám retro fanouškům?

I: Starej zvuk je tam kde je, určitě ho nezatracujeme, já sám sem hotovej, když slyším nějakej vypečenej trueskool, ale na druhou stranu cejtím, že mě to táhne od samplingu pryč. Tj. všechno hraný, synťáky, míchaný s nějakejma zvukama a tak. Ono je to taky asi i Montanou, prostě vymejšlí spoustu věcí, který mě nenechaj spát. I když teď nedávno sme vytáhli starý ZIPky do Akaie s tím, že možná vytáhneme nějaký samplovaný věci a uděláme to po našem, aby se vlk nažral a koza zůstala celá )). Nás baví hromada věcí od dubstepu až k elektru, baví nás hiphop, baví nás cokoliv. Nejsme moc svázaný nějakejma konvencema.

Jak lidi reagovali KMBL na koncertech? Já jsem na fesťákách viděl, že jich vždycky k pódiu dorazilo dost, ale bylo vidět, že si na změny ve stylu ještě pořád zvykají.

I: Určitě, ono to nějakou dobu trvá, než to lidi naposlouchaj. Ty reakce nebo premiérový poslechy sem registroval ještě na konci léta, tj. dva měsíce zpět. Teprve teď se to dostává k lidem nebo to maj naposlouchaný, myslím že třeba HH Jam byl super mejdan, kde si komplet kotel zpíval “Pizzamana“ nebo “Báječný Klima“. Hodně to fungovalo, lidi to jeli s náma přes hodinu.

Jinak co se týká „zvyku“ – to je jasný, lidi si budou zvykat dýl, můj handicap je i to, že jsem dlouhou dobu dělal s nejoblíbenějším producentem tady. Tj. vždycky s tím budu nějak srovnávanej, stejně tak s odkazem kapely Indy a Wich. To je ale normální, rád mám před sebou nový výzvy, a naopak je dobrý, že člověk nemá zase všechno jen tak „zdarma“.

Co mě spíš fakt mrzí, že třeba vidíš část fans, jak blbý to je stádo, který slepě papouškuje nesmysly o Indy a Wich a přitom tu dobu vůbec nezažili. Bylo jim 7 a nedochází jim, že mě už je přes 30. Jsou plný předsudků, debilních představ vo svejch „hrdinech“ a ta. Ta doba My3 o který se tak mluví, je pryč. To, co lidem chybí není můj styl ala My3, oni chtěj vrátit tu dobu svýho mládí a tak. To jim nikdo nevrátí. Ti, co dneska vyrostli na KMBL budou za 10 let u 3tího alba řvát, že chtěj něco ala starou desku z roku 2011. Jenže tady nejde o desky. Tady jde o čas.

Takže teď asi ale nepřichází v úvahu nová deska Indy a Wich?

I: O prázdninách sme se bavili o singlu, kterej nadhodil sám Máňa, ale nic z toho zatím nebylo. Naposledy sem mu psal a připomínal se minulej tejden, že do toho rád půjdu. Zatím ale nic, oba makáme na svejch věcech, teď je to spíš na něm.

Něco závěrem?

I: Sleduj náš Facebook, novej klip na “Budu Tam“ feat. La 4. Vychází 18.11., to hrajeme v Praze na Lávce a na začátku prosince i novej single Indy v produkci od KMBL. Sleduj Spiritovu desku Nový Človek, track “Nebuď Traged“ prod. KMBL a feat. Orion, sleduj novýho Zverinu, Ektora, Pio Squad, Oriona a další s beats od KMBL. Díky těm, co nás podporujou a fanděj naší muzice. Bez nich by to nemělo smysl.


Indy si rozšířil videografii; jak moc fresh jsou Kid Montana a Big Lou?


Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná