Lex Barker: S klukama jsme si říkali, že se pokusíme definovat jihočeský sci-fi

Lex Barker už není jen klaďák Old Shatterhand, ale taky talentovaná budějovická kapela, která zajímavě kombinuje hip-hop, kytary a elektroniku. Živě je můžete vidět ve složení bicí / basa / kytara, ale na jejich koncertech uslyšíte i spousty synťáků, které vás pohltí a v neposlední řadě originální texty a rap MC Age. Kapela odehrála svůj první koncert v listopadu 2012, na jaře 2013 pak ve studiu Biotech natočila debutové EP a byla vybrána hudebním serverem Bandzone.cz na prestižní promo pozici „tip týdne“. Na podzim pak byli Lex Barker mezi devíti hudebními objevy roku podle magazínu Topzine. Kluci už stihli supportovat na koncertech pár zajímavých jmen z HH scény (Paulie Garand & Kenny Rough / Rest & Dj Fatte/ Oliver Lowe & Band / Bonus) a zahrát na podiích Budějovického Majálesu, Pražského Majálesu, plus odjet řadu koncertů po českých klubech. Důležité je, že tahle kapela vydala 5. 1. 2015 nový videoklip k již stávajícímu songu Mě Baví, který najdeš na YT nebo na stránkách kapely.

Pokud víme, tak je to první klip co tahle kapela točila, jak to probíhalo a co nás čeká dál v roce 2015, jsme se zeptali a dostali jsme…jak jinak než odpovědi:

Jak natáčení klipu probíhalo a kde se točilo?

Celej klip jsme natočili v průběhu jednoho dne od východu slunce až do brzkýho rána. Natáčelo se na různých místech v okolí našeho domácího města, Českých Budějovic. Velká část klipu je pak natočená u našeho oblíbenýho letního koupacího spotu u Trhových Svinů. Byl to celkem maraton, ale dost nás to bavilo.

Kde se vzal nápad stočit téma klipu ke sci-fi?

S klukama jsme si říkali, že se pokusíme definovat jihočeský sci-fi.To samozřejmě nemyslim vážně, prostě máme všichni v kapele rádi sci-fi a bavila nás ta představa toho jinak typicky letního songu ve spojení s něčim úplně jinym. Nepředpokládám, že dostaneme Oscara za druhej Star Trek, ale myslim, že pár věcí se povedlo. Klip nám natočil režisér Vojta Filčev, ale postprodukčních prací jsme se ujali sami.

Máte nějakou zajímavou zákulisní informaci?

Byla tam spousta zábavnejch momentů, třeba jsme si v půlce dne kvůli pár záběrům všichni oholili hlavy strojkem, kterej musel bejt zároveň připojenej na notebook, protože měl tak špatnou baterku, že by to jinak nedal a to působilo uprostřed přírody docela bizarně - jeden člověk musel držet notebook a druhej holil strojkem, kterej byl k netbooku připojenej asi tak 10 cm kabelem. Nebo jsme nalili benzín do kopice kostek abychom vytvořili trochu destrukční atmosféru a pak, protože jsme zapomněli, kam přesně jsme to nalili, chrstli jsme tam další dávku. To mělo za následek, že když se nám všechno konečně povedlo zapálit, vyletělo několik dlažebních kostek poměrně slušně rychle do vzduchu a málem nás to pobilo. Paradoxně tam pak moc benzínovejch záběrů není, ale užili jsme si to.

Co vaše budoucní plány?

V tuhle chvíli je pro nás byl stěžejní koncert, kterej se uskutečnil v pátek 9. ledna v Rock Cafe. Finále soutěže, do kterýho jsme se probojovali skoro po roce. Díky všem, co přišli. Jinak plánujeme v roce 2015 určitě nahrát nějakou novou hudbu a snad i udělat další videa, na něčem se už pracuje. Chceme taky objet víc měst a odehrát co nejvíc koncertů, protože to nás baví nejvíc. Snad se povedou i nějaký letní festivaly.

P.S. rozhovor byl dělán asi tak 20 minut před začátkem koncertu, takže ještě nevíme jak to celý dopadne, ale určitě poslouchejte pořad Street Cypher na vlně 96.2FM Radio SPIN, kam si nás Anička pozvala na rozhovor. Nalaď a poslouchej od 20:00 se na tebe těšíme.

Skupinu Lex Barker lze zastihnout na jejich hudebních stránkách ZDE.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná