Kodex: Hraní na Kempu má neskutečnou atmo. Skvělá zkušenost, snažíš se na 200%

Většina z vás si v rámci Ústí nad Labem vybaví na první dobrou Ul Farmu a Wutyho. Hip hop v tomhle šedivém městě na severu však žije a víc než na stopro maká o generaci mladší kapela KOdex. Tu jste mohli potkat letos na Hip Hop Kempu, kde na Chapeau Rouge Freestyle Corner stagy vysekla jednu z nejlepších show, co tu byla k vidění. Domácí DJ Kubake je navíc talentovaným producentem a umístil se jako druhý na CZ/Sk battlu producentů na letošním Kempu, kde porazil matadory jako jsou DJ JSM nebo třeba Talpas... Nu dost leců a pojďme na rozhovor s touhle několika členou smečkou

Představte čtenářům, kteří Kodex neznají celou kapelu a její historii

Kubake: Kapela Kodex funguje někdy od roku 2008, jsme z Ústí nad Labem. Základ kapely tvoří trio MCs. Kubake, Murray, Shpella. Za gramcema mladý talent Dj Travis. A support na vokálech je Lucka Zíková a Tereza Málková. Za svoji existenci jsme odehráli cca 80 koncertů všude možně, vydali dvě oficiální alba, dva mixtapy a co nevidět spatří světlo světa třetí řadové album. 

Letos jste si v premiéře měli tu čest zahrát na Hip Hop Kempu. Jak jste si to užili a jaké jste si odtud přivezli poznatky a zkušenosti?

Murray: Já osobně jsem si koncert na Kempu užil maximálně a rád bych si zahrál i na dalších ročnících, protože Kemp má neskutečnou atmosféru. Zkušenost je to skvělá, člověk se snaží na 200%. Hlavně děkujeme za příležitost Chapeau Rouge Freestyle Corner.

Člen Kodexu DJ Kubake skončil letos na Kempu na skvělém 2.místě v CZ/SK battlu producentů. Byli jste na něj náležitě pyšní a kdo vám kromě něj dělá podmazy k vašim peckám?

Murray: Kubake je talent a dříč a jeho beaty mě vždycky vyndávaj nehledě na to, že se stará o náš zvuk a dělá to dobře. Navíc jsme dělali spoustu beatů spolu a v muzice jsme naladěni na stejné vlně. Fandili jsme mu a jsme na něj pyšní. Jinak většinu beatů dělal Kubake, některé jsme dělali dohromady a pár beatů jsem udělal i já. Jinak máme beaty od Tomiho Nyxera, KHZ, teď řešíme i beat od Jekylla.

Jak v tolika členech děláte tracky? Kdo dělá texty a kdo muziku a píší si třeba vaše zpěvačky vokály sami nebo jim je někdo vymýšlí?

Kubake: Skladby děláme tak, že se vybere beat. Řekneme si nějaké téma a napíšeme to někdy dohromady, někdy zvlášť. S refrémy pomáháme holkám.

Už jste dvakrát hráli na pražskym mejdanu Freestyle Mondays, doporučili byste tuhle zkušenost i jinejm kapelám?

Murray : Zahrát si v Chapeau můžeme doporučit všem kapelám, potkáte zajímavé lidi, poslechnete si freestyle od různých interpretů s doprovodem živé kapely což je paráda. Hraju teď ještě také s živou kapelou takže to cením a vnímám nový rozměr, který nabízí kombinace živé kapely a rapu.

Na čem momentálně makáte a co plánujete na rok 2014?

Kubake: V příštím roce bychom chtěli propagovat nové album, ať už formou koncertů nebo klipů. Už máme připravený materiál na klipy, takže budou v blízké době. Připravuji i nějaké spolupráce se známými osobnostmi cz rapu, ale víc neprozradím.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná