KID INK: Naše titulní strana XXL byla krutější než ostatní

Los Angeleský rapper si užívá úspěchu. V lednu debutoval s 50 000 prodanými kusy na třetím místě hitparády Billboard s albem “My Own Lane“, se kterým na rozsáhlém turné právě křižuje Evropu.

V čase, kdy Václav Pilař strhává vítězství na stranu české fotbalové reprezentace v  zápase s Holandskem, si solidně zaplněná Roxy užívá Kid Inkových hitů jako “BadAss“, “The Movement“ nebo “Iz U Down“. Ink přitom předvádí dobrou, ale nikterak výjimečnou show. Nasazení, průběh koncertu i komunikace s publikem jsou srovnatelné s jinými vystoupeními. Přesto několikasethlavý dav vybouchne se začátkem každého nového songu.

Jestli je něco patrné tak, že generace odkojená blogy, videi z YouTube a sdílením ze sociálních sítí je oficiálně zde a její pozornost už nesměřuje na rappery ve věku jejích rodičů. Plný koncerty Kid Inka budiž toho jasným důkazem.

Po koncertě lehce unavený hlavní protagonista, oblečený v ladícím bílo-černém outfitu doplněném porcí zlatých řetězů, svolí k rozhovoru, aby vysvětlil svoji popularitu v Evropě, milník v podobě titulní strany XXL a přidal názor na mladé pušky jako Bobby Shmurda nebo Rae Sremmurd.

Na turné navštívíš víc než 40 evropských měst. Čím si vysvětluješ svoji zdejší popularitu?

Myslím, že lidem se líbí nejen celé Alumni hnutí a vše, co děláme, ale oceňují i fakt, že se vždy snažím, aby se cítili součástí mé tvorby. Videa, kterých mám hodně, pomáhají. Jiní rappeři jich tolik netočí. Vizuály umí přetlumočit muziku i tam, kde nemluví plynně anglicky. Fanoušci tak dokážou ocenit náladu a pochopit myšlenku songu.

Pomáhá rovněž fakt, že nerapuju příliš rychle. Je mi tak snazší rozumět. Ale nemyslím si, že se stala jedna konkrétní věc, která mi v Evropě otevřela dveře.

Byl v tvé kariéře moment, který považuješ za stěžejní?

Podle mě je důležité mít několik takových momentů. Různé věci vedou k různým výsledkům. Snažím se nesoustředit na jeden konkrétní okamžik, protože tě začne sžírat, že musíš být už jen lepší. Snažím se nad věcmi příliš nepřemýšlet. Když se něco důležitého stane, říkám si akorát: „OK, co je další krok?“

Když to říkáš, jak důležitá pro tebe byla titulní strana XXL?

Celá naše skupina XXL Freshman byla skvělým začátkem pro každého, kdo byl její součástí. Přece jen se jedná o časák, který je k dostání po celém světě a který všichni znají.

Naše titulka byla rozhodně krutější než ostatní. Připadá mi, že byla spousta různých interpretů, začátky jejichž úspěchu můžeš vysledovat právě zde. Ze začátku na nás hodně lidí plivalo a podceňovalo. Myslím, že jsme dokázali víc, než všichni očekávali. Když to číslo vyšlo, lidi říkali, že to není hip hop, a pak každý z nás dostal platinovou desku.

Když slyšíš nová jména, jako Bobby Shmurda nebo Rae Sremmurd, dokážeš říct, jestli je jejich muzika dobrá natolik, že dokážou vydržet déle než jednu sezónu?

Určitě a obzvlášť s trackem jako je “No Flex Zone“. Já, Travis Porter a můj člověk Hardhead jsme byli jedni z prvních, kteří na tom freestylovali. Netušíš, čím jsem si musel projít, abych se k tomu beatu dostal jako první. Ale pamatuji si, že jsme byli první, kdo jej dostal. Hned, jak jsem ten song slyšel, jsem věděl, že to bude hit.

U Bobby Shmurda je situace jiná. Tam to není o jedné skladbě, ale vypadá to spíš jako celé hnutí. U toho taky víš hned od začátku, že to je bomba.

Jak Bobby Shmurda, tak Rae Sremmurd mě v poslední kontaktovali a dal jsem jim najevo, že oceňuji, co dělají. S Bobbym jsem mluvil dokonce dneska.

Když má něco grády, nemůže to nikoho minout. Teď už to je jen na nich, jestli zužitkují své současné postavení a dokážou přidat další hity, ne jen jiné skladby.

Minulý měsíc ses dostal do potyčky a byl nakonec zadržený. Když vidíš Meek Milla nebo Gucci Mane, je to, čím si nyní prochází, pro tebe varováním, že musíš dávat pozor, kam chodíš a co děláš?

Stoprocentně a platí to především, když jsi v podmínce. Musíš dávat bacha, co děláš. Snažím se na to nezapomínat. Když jsi populární, každý tě po očku sleduje. Nesmíš přestat tuhle radu držet na paměti. Nemusíš ani nic říkat nebo se výstředně chovat, lidé přitom neustále fotí, natáčejí a cokoli se může přihodit. Venku jsou tisíce kamer sledující každý tvůj krok. V tuhle chvíli se už anonymně neschováš, někdo tě vždycky pozná.

Hip Hop policie taky reálně existuje. Každý stát má policejní oddělení a hip hop část je podle mě jen užší zaměření, stejně jako jednotka proti gangům v Los Angeles, která cílí na určité demografické skupiny.

Jaký máš názor na celou situaci okolo zastřelení Michaela Browna?

Musíš se cítit špatně. Taková událost nenechá nikoho chladným. Především rodiče a rodina si musí procházet hrozným obdobím. Myslím na ně dřív, než si uvědomím, jak se celá věc dotýká mě. Držím je v srdci. Michael Brown, Trayvon Martin – když vidíš, jak se jejich rodiče poprvé setkají, hne to s tebou. Viděl jsem video a přišlo mi to neskutečný.

Vše ostatní, co se odehrává v ulicích, kdy lidé protestují – souhlasím s tím, nemůžeme si vše nechat líbit.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná