RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kenas a N8: Za dva roky dáme show na hlavní stagi Hip Hop Kempu

V únoru letošního roku vypustila dvojice Kenas & N8 album „Starej blok“. To že tato formace neusíná na vavřínech, dokazuje i další deska, která nám už klepe na dveře. Spolu s deskou se tento měsíc objeví i tři zbrusu nové klipy a autoři již uvažují o dalším materiálu, ať společném, či sólovém. Co se nám podařilo zjistit o desce od samotných autorů?

Kluci to mají nepochybně rovnoměrně rozdělené, neboť se nahrávalo u Kenase ve studiu a o master se zase postaral N8. Deska nese název „Bysty Boys“ a obsahuje 15skladeb. O cover se postaral Pechy a mezi hosty nebude chybět například Synchro, Wildjam nebo Padre Minch. Hudební podklady obstarali Jekyll, Della, Padre Minch, Plampi, Slipy, Dalda, Majex beats, Jimmy, LeryK a Menny Productions. Album bude k dostání 11. srpna od 19:00 formou online releasu, fanoušci pevných disků budou uspokojeni týden poté. Celé album si lze objednat nebo stáhnout zdarma ZDE

Zároveň s deskou se rozhodli Kenas & N8 vypustit tři klipy, které budou během srpna postupně vypouštěny. První je již ke zhlédnutí od 5. srpna a jedná se o klip k tracku „KOK – tail“. Další plánovaný klip bude na track „Příběhy“, o němž autoři tvrdí, že se bude jednat o unikum na naší scéně. Výjimečnost prý bude spočívat ve zpracování, neboť se má jednat o animovaný klip. 

Je celkem ambiciózní vyhodit ven během roku dva a více projektů. Měli jste už některé materiály doma v šuplíku s potřebou je ventilovat mezi fans, nebo máte v současnosti takový zápal a potřebu chrlit ven nové a nové věci?

Kenas: Po CD „Kengsta a Nejgr“ jsme 3 roky takřka nic nedělali. Když jsme na začátku roku dali dohromady „Starej blok“, tak jsme si řekli, že hlavně nesmíme zpomalit tak, jak se nám to stalo. A od té doby se snažíme makat a zlepšovat se.

Kde probíhalo natáčení klipu k tracku „KOK-tail“? Bylo v prvoplánu použít materiál z dovolené, který by se hodil do konceptu této skladby?

Kenas: Původně to měl být můj sólo track na úplně jiný instro. Ten track jsem napsal v Itálii, kde jsem natočil i pár prvních záběrů. Pak jsme jeli s N8 na víkend na vodu, kam jsme vzali jenom kompakt a GoPro a snažili jsme se nasbírat co nejvíc materiálu. Je to prostě skládačka.

Kde se zrodil nápad na animovaný klip? Jak probíhá taková práce na něm? V čem se to liší oproti klasicky hraným klipům?

Kenas: Chtěli jsme se hlavně něčím odlišit. Klipy jako „KOK-tail“ tady natáčí kde kdo. Až teda na to, že ty letní jsou točený většinou někde u bazénu bohatého dítěte. Dostal jsem kontakt na kluky z Dr. Abé a domluvili jsme se, jak by to asi mělo vypadat. Pak už jsme se spíše vezli na vlně jejich profesionality. Ale ta hlavní myšlenka vznikla, když jsme nahráli „Příběhy“. Představoval jsem si, jak by klip k tomu tracku asi měl vypadat a cokoli k tomu hrát a točit by bylo zbytečný. Klip, který vzniknul, je stejně v pohodě a ulítlej, jako sám track.

Proč deska nevychází pod Beat life labelem, když vás ještě nedávno bylo vidět ruku v ruce ve společném klipu?

N8: Protože my dva už pod Beatlife labelem nepůsobíme. Ono je fajn mít velkou bandu, se kterou jezdíš akce, chlastáš, bavíš se, ale jít všichni společně nějakým vytyčeným směrem, bylo prostě nemožný. Usoudili jsme, že je nám beztak nejlíp, když děláme věci tak, nějak na vlastní pěst...  A taky to teď lítá jak nikdy před tím - Starej blok, Bysty Boys, trika, klipy - je nám takhle dobře.

Jsou na desce všichni hosté, které jste měli v plánu?

N8: Měli jsme v plánu oslovit hosty jako je Delik, kterej by se nám dokonce stylově hodil do pár věcí a nebo Gey, kterej nám na jedný akci chválil Starej blok (což samozřejmě hodně potěšilo), ale ve finále na to nedošlo. Budou tam hlavně naše rapy, až na pár blízkejch z okolí. A myslím si, že to tak je i lepší, nechcem se schovávat za jména. Je to deska hlavně o nás dvou. Samozřejmě nesmím zapomenout na bandu hostujících producentů, kteří nás doslova zahltili haldou dobrejch beatů, tímto se omlouváme, pokud se nějaká věc prostě na desku nevešla. :)

Nemohu si pomoci, ale track „Beton“ mi připomíná song „Panelák“ od Pepka s Paulim. Inspirovali jste se touto věcí, nebo track vznikl nezávisle na všem?

Kenas: Inspirovali jsme se „Discopříběhem.“ Popravdě, „Panelák“ jsme ani jeden neslyšeli, ale určitě napravíme.

Jestli se nemýlím, témata na desce se hodně točí kolem lidského života, jeho délky a naplněním. Jste druh lidí, který hodně rekapitulují své životní zážitky a nechtějí žit konzumní život na místě?

Kenas: Mám hodně konzumní zaměstnání, takže se rapem a textem snažím držet tam, kde bych chtěl být. Texty jsou prostě reálnej život, nebo témata, o který se zajímám.

N8: Psaní textů mě v podstatě od všedního života osvobozuje. Rád se pomocí textů dostanu do životního období, kdy mi bylo fajn. Nebo někam, kde pravidla všedního života neplatí.

Máte tedy "důvod žít", protože "věříte", že máte zajímavé "příběhy", v kterých občas "blázníte", přesto jimi chcete zůstat "nesmrtelní"?

N8: Kámo, to je na "Beton". Náš život je jako "KOK - tail", "Nejsme jako oni" a proto si můžeme dovolit žít "S rukama v kapsách".

Jste odsouzeni být nálepkou "předkapela", nebo doufáte, že to právě touto deskou změníte?

Kenas: V podstatě jsme si to mysleli o každý desce, ale jak jsem již řekl ve tracku Předkapela: "za dva roky dáme show na hlavní stagi Hip Hop Kempu".

Kde na vás mohou v nejbližších dnech lidé narazit?

N8: Já se osobně asi nevíc těším, až budu mít dovolenou a odjedu vypnout na Hip Hop Kemp do Hradce Králové. Lidi, co nás chtěj vidět live, by měli určitě dorazit 22.8. v pul 7 do Backspin hangáru, kde budem mít svojí show.

Tracklist:

1. Bysty Rhymes (prod. Jekyll)
2. Beton (prod. LeryK)
3. Příběhy (prod. Slipy)
4. Jekyll a Hyde (prod. Jekyll)
5. Bláznim feat Synchro (prod. LeryK)
6. Předkapela (prod. Plampi)
7. Důvody žít feat Wildjam (prod. Della)
8. Nesmrtelnej (prod. Jekyll)
9. Respekt (prod. Majex)
10. Nejsem jako oni feat Padre Minch (prod. Padre Minch)
11. S rukama v kapsách (prod. Dalda)
12. Na zastávce se psem (prod. Jimmy)
13. Kok-tail (prod. Jekyll)
14. Věřim (prod. LeryK)
15. Walking alone (prod. Menny Productions)

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná