Kato: Nebránil bych se spolupráci s Blakkwoodem. Viděl jsem nějaká videa a docela mě to bavilo

Páteční večer šestnáctého ročníku Hip Hop Kempu pokračoval ve stejném duchu, jako předchozí den. Návštěvnost byla vyšší, o čemž dokládalo častější míjení lidí a více naplněné prostory pod podii. Byl by hřích nezavítat do Radio Spin hangáru na show ostříleného Kata, který s Marem předvedl opět poctivou porci rapu. Fanoušci texty znali, při refrénech se přidávali a atmosféra byla suprová. Jen to však nebyl důvod, proč jsem se dříve zvaného Depha či Rigora Mortize rozhodl zeptat na pár otázek.

Prago Union lítá z hlavního podia do hangáru a naopak téměř pravidelně. Letos se pořadatelé pyšnili, že je zvuk kvalitnější. Pocítil jsi to i ty na stagi? O tobě je všeobecně známo, že ten beat lovíš v uchu…

Samozřejmě je dobře, že po šestnácti letech..vlastně ne, ono to tu nezačalo. Tak teda zhruba po dvanácti ročnících byly naproti podiu plachty, což mělo být první, co se mělo udělat. Míň to pak hučelo a bylo více rozumět, ale určitě by se dalo vyvinout ještě trochu úsilí, aby to bylo ještě lepší. Podstata těch hangárů je ale taková… Já bych ty stage postavil možná před nima.

No ono to přeci do poslední chvíle vypadalo, že hangáry letos zůstanou zavřené a budou využity stany. Ty tedy kopeš za tuto inovaci a nechal bys nezaměnitelnou atmosféru z hangárů zaniknout na úkor zvuku?

No v těch stanech by byl si lepší zvuk. Myslím, že atmosféra je taková, jakou si ji sám uděláš. Není tam rozdíl, jen pro posluchače je to zvukově mnohem lepší. Lidi by si to podle mě více užili, kdyby to v tom hangáru nebylo, ale mě vem čert. Já nejsem důležitej. (smích) Letos to ale bylo lepší, takže jsem rád, že se to konečně trochu hnulo…

V programu tvá show nechybí téměř každý rok. Byl pro tebe některý z ročníků něčím výjimečný? Když bych ti řekl Hip Hop Kemp, tak by sis hned vybavil ten a ten koncert třeba…

Téměř na každém z nich bylo něco, co to vyvolá. Těch okamžiků bych řekl asi víc. Minulý rok to bylo například s Mastou Acem. Když jsme dávali naší pecku při jeho koncertě, protože to nestihl při našem. Na naši show nestihl přijet, tak nám navrhnul, abychom to dali na té jeho a bylo to prdel. Oba jsme to zkazili, takže to bylo dobrý. (smích) A pak třeba taky, když jsem slíbil Affrovi, že budeme mít novou pecku, pokud zde budeme hrát. To byl myslím rok 2008 a dopsal jsem to chvilku před koncertem a rapoval to tady z papíru.

A letos to bylo co? Všiml jsem si, že si vás fanoušci vyžádali zpět na podium a dali jste jim přídavek v podobě skladby „Apropo“…

Byl to přídavek, ale měli jsme ho připravený v rukávu. Apropo je ve významu takové "to ještě", takže se to hodí. Lidi si tu skladbu vydobyli nad rámec času, který nám byl přidělen.

Hip Hop Kemp je festivalem, který se pyšní vizitkou nejlepšího ve střední Evropě. Když bys to porovnal třeba s Votvírákem či dalšími tuzemskými či zahraničními adresami jako Hip Hop žije v Bratislavě, které jsi koncertně navštívil, je pro tebe stále nejlepším?

Tím, že nejsem úplně nestranej, tak to nemohu přesně říct. Hip Hop Kemp byl vždycky pro mě zároveň i místo, kde potkám všechny své známé z celé republiky na jednom místě. Je to taky jediný festival, na který jedu na všechny dny a fellim tady, pokud teda nehrajeme ještě jinde. Pro mě je to tady super, ale na  Votvíráku je samozřejmě zase větší kotel. Je to o lidech a lidi jsou všude dobří, když přijdou. Hip Hop Kemp je prostě moje domovina. Vynechal jsem vlastně jen jeden a ještě ne mou vlastní vinou.

Zmínil jsi, že si tu rád užíváš plnou porci času, nepatříš tedy mezi kapely, které po show jedou hned pryč. Co tě letos nejvíce lákalo v line upu a nemohl sis to proto nechat ujít?

Chtěl jsem vidět D.I.T.C., což se mi splnilo.

Nemrzela tě ta podpora publika? Pod stagí to při jejich show moc nežilo…

Taky to není žádná mainstreamová kapela. Affro si naštěstí drží stále dostatek punku v sobě, aby se tam nesnažil cpát jen to, co lidi znají, ale to, co je dobrý. Proto taky lidi tak koukali, protože asi jen málokdo je zná. Jejich show byla ale dobrá. Ještě mě zajímalo, ale to jsem bohužel zaspal, chtěl jsem vidět na podiu Blakkwood. Poslední dobou jsem dal nějaká videa na youtube a docela mě to bavilo.

Mluvíš o labelu jako celku nebo máš na mysli jen některé členy?

Řekl bych, že kdybych se do toho více ponořil, tak ti konkrétní jména řeknu, ale teďka nechci, protože bych se mohl splést. Mezi těmi jejich věcmi ale nebylo nic, co by bylo úplně na hovno.

Znamená to tedy, že nejsi slepý i vůči novým směrům?

To určitě ne. Dělám muziku takovou, jaká baví mě, ale poslouchám, co se děje okolo. Styl, jakým se to teď dělá, myslím beaty, mně tolik nedává, protože je to plus mínus stále to samé a ty rappeři se flákaj. Je to ale můj pohled, což neznamená, že tam nejsou dobrý věci. Já bych to takhle ale asi nedělal.

Kdybys mohl nahrát věc s někým dalším, kdo tu letos vystupuje, kdo by to byl?

D.I.T.C. a Blakkwood, protože se spousty dalšími už je mám. (smích)

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná