RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kap: Zažít afterparty s Black Knights a popít s RZA, bylo dobré zadostiučinění

I když hrál šachy s géniem jménem RZA, kterého zná osobně, vystupoval s Killarmy a ve studiu se potkal s českýma hvězdama jako Marpo nebo Vladimír 518, tak přesto není pořád na výsluní a o pozornost a respekt bojuje s každou novou deskou. Kap je dlouholetý pouliční voják, který se za žádnou cenu nevzdává. Po své poslední desce 911, kterou nahrál s Kineticem, se sice odstěhoval z republiky, ale ne proto, aby utekl. A proč tedy odešel? To se dozvíš v následujícím rozhovoru, kde mimo jiné přijde řeč na premiéru filmu Man With The Iron Fist a kde vznikla myšlenka na založení nové crew Trouble Gang.

Čau Kape, jak se máš?

Zdravím Mikro, mám se dost pracovně, ale dobře. Momentálně žiju mimo ČR, takže můj život nabral nový směr.

Žiješ v Kanadě, co tě přimělo k tomu se odstěhovat a jak se ti tvoří a žije za oceánem. Vrátíš se?

Je to tak, žiju ve městě Surrey v Britské Kolumbii asi 50 minut od Vancouveru. Surrey je dost na okraji, takže prvních pár měsíců jsem byl odřízlej od světa, ale už jsem konečně sehnal kontakty. Tím pádem mám občas přístup do studia. Navíc už jsem poznal místní interprety a pokud vše vyjde, budou i nějaké live shows. Z ČR mě vyhnal nedostatek práce a chuť zkusit si, na co mám. Počítám, že vrátit bych se měl v létě 2013.

Viděl jsem, že jsi byl v Los Angeles na premiéře Man with the iron fists. Jak se ti tohle povedlo zařídit?

V říjnu jsme s přítelkyní vyrazili na dovolenou do Las Vegas zrovna v termínu, kdy měl RZA svou Man with the iron fists tour. Domluvil jsem se s mým dlouholetým kamarádem Rugged Monkem a ten mi nabídl jestli nechci přiletět za týden do LA na premiéru. Hned po návratu do Kanady jsem si během dne koupil letenku a vyrazil do Los Angeles. To, co jsem v LA zažil, je pomalu na knižní román. Byl to nejtvrdší a nejpunkovější výlet v mém životě. Být sám v Hollywoodu není zase až taková legrace jak by se mohlo zdát a prožil jsem i dost nepříjemné chvíle. Nicméně to byl zážitek. Vidět premiéru v Chinese 6 Theatres přímo v Hollywoodu, zažít afterparty s Black Knights, herci z filmu a popít s RZA bylo dobré zadostiučinění za všechna příkoří.

Tento rok jsi byl nejaktivnější ve své kariéře. Mixtape, deska, klipy, stal ses členem Slick Talkers…Zapomněl jsem na něco? Jak bys zhodnotil svůj rok?

Je to tak, byl jsem hodně bussy. Snažil jsem se do toho šlapat. Navíc jsem věděl, že v srpnu odlétám, takže jsem tohle vlastně zvládl za 7 měsíců. V prosinci 2011 jsem vydal Almighty Ironkap mixtape se kterým mi hodně pomohl Nironic. Naše spolupráce vyústila až v moje členství ve Slick Talkers. Slick Talkers tvoříme já, Nironic, Johnny Youngblood, C Monts, C Bugs, Candy Mane, Mr. Sulo atd. Celé má práce měla připravit promo pro můj projekt s Kineticem z Killarmy, což se povedlo jen z části. 911 měla podporu hlavě od Hiphopstage, bohužel podle mě by si zasloužila více pozornosti. Klipy jsem udělal 4. Jeden k mixtapu, konkrétně Slzy města s Nironicem, jeden ke staré Nemesis, skladba Kruhu, z 911 padla volba na Poslední oheň a single s Marpem – Maximum. Za zmínku stojí ještě to, že jsem se objevil na desce Nironica a Fatta ve skladbě Animal.

Rozjel jsem vlastní videoblog se jménem Oh Kapnada, který mapuje můj život tady v Kanadě. Svůj rok bych zhodnotil jako úspěšný. Co jsem si předsevzal, jsem udělal a přišel zajímavý feedback i z míst, které bych nečekal.

Pojďme k desce 911. Ty jako oddaný Wu-fanoušek máš venku projekt s komplet Wu-tang produkcí. Jaký je to pocit? Máš v tomhle ohledu splněno?

Dá se říct, že na 911 jsem pracoval prakticky od doby, co jsem začal rapovat. Nejdřív to byla jenom bláhová myšlenka. Když jsme se v roce 2011 s Kineticem v Německu domluvili, že to dáme, opřel jsem se do toho a nepustil jsem tu šanci. Navíc jsme dostali velký mediální support od Wu-international, takže jsem se snažil dodržet dohodu k oboustranné spokojenosti. Podle mě byl Kinetic nejdřív trochu skeptický, ale když viděl, že to myslím smrtelně vážně, moc mi pomohl. Nechal jsem na desce všechno, co jsem v tu danou dobu byl schopný ze sebe dostat a jsem na ni hrdý. Nebyla to první deska, takže jsem ten proces moc dobře znal, ale držet hotový produkt s bookletem (na kterém SHO nechal hodně hodin spánku), kde jsou fotky, které vyprávějí celý můj příběh, byl neskutečný.

Celou produkci měl ve své režii Kinetic, jak vůbec spolupráce probíhala? Mluvil ti do rapu, nebo jen poslal beaty?

Byl to dlouhý proces, první idea a debata proběhla v Mnichově a zbytek komplet přes skype. Kinetic chtěl vědět o čem songy jsou, takže jsem posílal překlady nebo obsahy a vysvětlení proč jsem daný song napsal. Navíc i on předhazoval své nápady například song Dragons tale byla jeho idea. Beaty posílal postupně, vždycky když věděl, že je předchozí práce hotová. Když bylo všechno hotovo, poslalo se to lidem z jeho teamu, kteří se vyjádřili. Sám Kinetic hodně hlídal produkci, protože různé přechody vychytávky dodělával Ondra Žatkuliak, buď podle pokynů nebo z vlastní iniciativy. Nakonec jsme se shodli, že to je top. Velké díky pro Ondru.

Co se týče hostů máš tam kromě Kinetica, Mr. Sula a Vladimira 518, který featy mimo svou crew moc nedává. Jak vznikl Gotham a proč si neoslovil někoho z Wu?

S featama to bylo těžší. Tady jsem neměl moc svobodu. Kinetic dovolil jen jeden rapový feat. a naprosto zamítl kohokoliv z Wu. Říkal, že chce abychom se předvedli my dva sami. Vladimir mě napadl ještě před psaním Gothamu. Je to pro mě naprosto unikátní intepret na naší scéně, který má můj velký respekt. Tak jsem mu zavolal a domluvil si s ním schůzku. Tehdy jsem měl hotový pouze singl 911. Poslechl si to a řekl mi, že až budu mít hotových 70% desky mám mu to poslat a domluvíme se. Tak se stalo a on odpověděl, že do toho půjde. V tu dobu už jsem měl přesně jasno, kam by zapadl. Sám 518 má komiksové alterego X-Kmen, takže Gotham byl pro něj jako dělaný. Velký dík patří i Mike Trafikovi za pomoc s nahráváním Vladimirovi sloky.

S Marpem jste dali ven společný klip na track Maximum a čerstvá novinka je, že jste dali dohromady i novou crew. Povíš nám k tomu víc?

Všechno začalo na křestu Jackpotova klipu Celou noc, kdy jsme tam společně vystupovali. Po koncertu jsme se s Marpem zakecali a z jeho strany přišla nabídka na společný track. Z toho vzniklo Maximum. Pak se s Wohnoutem ukázali na mojí rozlučkové/release party. Zůstali jsme s Marpem hodně v kontaktu a on přišel s návrhem na novou crew/movement - Trouble Gang. Ta idea mi přišla perfektní. Navíc jsem zjistil, že to máme hodně podobně, co se týče názorů, zkušeností a vůbec pohledu na věc. Samozřejmě u Marpa je to v mnohem větším měřítku, které se odvíjí od jeho jména. Tím myslím jeho fame v porovnání se mnou. První počin můžete slyšet teď na čerstvě vyšlém ep od Marpa s Wohnoutem 352, které vyšlo u PVP před Vánocemi. Trouble Gang anthem je top trap hit. Určitě je se na co těšit do budoucna, protože plány jsou velké. Music, merch, videos, live shows.  IronKapXWohnoutXMarpoXTony.

Kdo ještě neslyšel, tak ať urychleně napraví a sežene si 352 ep. Itunes nebo přes PVP label.

Co chystáš na rok 2013?

Zrovna dodělávám dva songy s Mad Skillem, který mi dal dva beaty ještě před odletem. Mám rozdělaných pár songů s místními umělci. Chystám reedici prvního mixtapu Ironkap, kterou kompletně zremixoval Fremisbeats, což je můj trueschoolový kůň. Rád bych dal dohromady Trouble gang společný projekt a pokud tomu budou nahrávat okolnosti, tak bych rád odjel 911 tour po ČR s Kineticem.

Slovo na závěr?

Díky všem za veškerý support. Velký pozdrav pro celou Slick Talkers family. Pozdrav pro Jackpota a Logica, sleduj jejich Pod vlivem projekt. Buď připravený na Trouble gang movement. První facka už na jaře v podobě Marpovi nové sólo desky u PVP. To ticho před bouří už brzo skončí.

  

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná