Juergen (Dizzastarr): Indy nám na jedný akci říkal, že zníme až moc americky

Žijeme současností a aby jsme ji dobře pochopili, tak musíme znát i minulost. Dnes se vypravíme Zpátky do dnů za kapelou Dizzastarr, která už v roce 2000 vydala u Bbaraku vinyl singl Budvárek a Joint / Čas Zvednout Úroveň. Reakce byly tenkrát různé, někdo se rozplýval a někdo naopak mluvil o tom, že se Bbarak po úspěšném singlu Indyho a Wiche unáhlil. Jak na tuhle dobu vzpomíná autor instrumetálek a hlášek typu “straším moji babičku jak třesně” Jürgen a copak vůbec dělá dnes? Druhou polovinu Dizzastarr verbálního kouzelníka Jelínka se mi ke vzpomínkovému ohlédnutí zlanařit nepodařilo a to z jednoho prostého důvodů, tahle etapa ho už nezajímá.

Rozhovor není nějak dlouhý, protože jestli je něco evidentní, tak že se Jürgen v nostalgii určitě neutápí a ke své předchozí tvorbě se moc nevrací a nebo vlastně vůbec. Spíš ho někdy napadne, jak to všechno paradoxně dopadlo. Oni skončili, zatímco ti, kteřím se tenkrát smáli, pořád jedou a slušně se tím živí. No nic, pár odpovědí je tady, pamětníci budou určitě rádi i za to, protože těch dostupných rozhovorů s Dizzastarr by se dalo počítat na prstech jedné ruky hodně nešikovného řezníka.

Jak vzpomínáš na singl Budvárek a Joint / Čas Zvednout Úroveň? Co si tenkrát v tý době dělal a můžeš trochu zavzpomínat na tehdejší natáčení a atmosféru? Jak jste se dostali ke spolupráci s Bbarakem?

Tak, abych se přiznal, nijak často na to nevzpomínám. Spíš se mi podezřele často stává, že mě překvapí úplně cizí člověk, co si brouká naší starou pecku. V tý době jsem nedělal vůbec nic, utekl jsem ze školy a hulil trávu…u rodičů v Budějcích jsem měl podkrovíčko pro sebe, jinak by to celý asi nikdy nevzniklo.

Natáčení a atmosféra.. hodněsrandy, ale i dost hádek. Kromě skejtu ale určitě nej období, co jsem prožil. A s Bbarákem?  Víš, že si ani nepamatuju. Vzpomínám, jak jsem začal jezdit do Prahy za Quipem a pak i Affrem, ale zaboha si teď nevybavím, jak jsme se tenkrát zčuchli. Nebyla to ta „přelomová akce“ na Sedmičce ještě s Frontal Family??? Kecal bych.

A jak se na singl koukáš s odstupem času?

Nekoukám, sorry nevím, co víc bych ti k tomu řekl... jo, měl jsem basový frekvence míchat mono, pak by to tolik neskákalo.

Jak velký vliv měl na zbytek scény? Kam by si zařadil jeho důležitost? Budvárek se objevil i na kompilaci 20ers mapující ČR/SK scénu, ale paradoxně to někdo chápe tak, že to bylo hlavně kvůli tomu, že Budvar byl jedním ze sponzorů….

Tenkrát jsme si říkali, že jsme a budeme lepší, dost jsem českej hip hop ignoroval a dělám to dodnes. Pamatuju si i Indyho, jak nám na jedný akci říkal, že zníme až moc americky... Teď už i chápu Wichovo úspěch, lidi tady prostě baví, když to smrdí Olympikem, nebo českejma pohádkama...mě je z toho zle.

I když nedávno jsem si pustil nějaký starý fláky z Brna (Naše Věc) a bylo to moc příjemný, každopádně věci z tý doby mají specifickej zvuk. Řekl bych ale, že to byl takovej celoevropskej boom, hodně vlivu z Anglie - DJ Vadim, Phi-Life Cypher a tak...

O kompilaci 20ers nic nevím, snad jen to, že jsem dával Andremu souhlas a dostal nějakou kačku, jestli je to tedy ono...

Proč vůbec nikdy nevyšla celá deska Ukratickej Meloun, která koluje už roky neoficiálně po internetu? Máš pocit, že kdyby vyšla, mohla by vaše kariéra vypadat jinak?

Proč? To jsem se akorát stěhoval do Prahy a nějak to uhnilo, když Jelínek měl jezdit na zkoušky apod., pak se i přistěhovat. Taky jsem trochu ztratil nadhled a všechno muselo bejt do puntíku podle mého. Jsem si uvědomil až pozdě, že jsem mu sebral prostor, kterej v Dezrechts měl a snad ještě má.

Co děláš dnes?

Patý přes devátý. Byl jsem pět let dobře zaměstanej, s dobrou holkou a už to vypadalo na rodinu atd. Teď jsem byl rok bez práce, a zase makám. Dělám software testera na HPP, do toho s kámošema rozjíždíme svou alternativní telku – NXTV.CZ již brzy online!! Sháníme obsah, pokud by někdo chtěl pustit klip a neřešit práva a tak, ať se na mě obrátí. Budoucnost patří piratům Yohoho a naval rum.

Hudbu dělám pořád, ale jen tak pro sebe a  znělky do NXTV, pohybuju se někde mezi Evil Nine a Kraftwerk, prostě Jürgen.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná