Jay-Zho a Alicii Keys jsem si pouštěla snad milionkrát dokola, prozradila Eva Vítečková

Hudebně není přední česká basketbalová reprezentantka a letošní vicemistryně světa Eva Vítečková žádným nepopsaným listem papíru a to i přesto, že jim na večírcích zpívá Michal David či Janek Ledecký. Její rapové znalosti sice končí u PSH a Indy & Wich, ovšem ani jí se kdysi nevyhnul Chaozz. Jak je na tom ale opora aktuálně nejlepšího tuzemského týmu USK Praha se zahraniční scénou a muzikou obecně?

Máš v NBA či WNBA nějakého favorita?

NBA nesleduji. Nelíbí se mi, hezčí je evropský basket, protože je kolektivnější. V WNBA jsem se koukala jen na Janu Veselou, když hrála finále. Jinak se na to nedívám, protože to u nás dávají v noci a jen na některých programech, které třeba nemám a když mám volno, tak chci mít od basketu klid. Hraje se to v létě a já nepotřebuji pořád myslet na basket. Mám toho sama až nad hlavu.

Stihla si v jednom z vašich domácích zápasů EL zaregistovat rapového a dle mě trapného moderátora, který se pak ve funkci dlouho neohřál?

Stihla. Myslím, že jednou. Nebyl trapný, nevím, jak to jeho moderování působí do hlediště, ale mně se líbil i při mistrovství světa. Snažil se to hecovat, dělat to prostě jinak, než na co jsou lidí zvyklí. Bohužel se to nezalíbilo. I když to chápu, zaujmout všechny věkové kategorie je těžké. Mým rodičům by se to určitě taky nelíbilo…

Jim by se asi líbil Karel Gott, jehož znáš a radila jsi mu, jak trochu povyrůst. Slyšela jsi "Für immer jung" s Bushidem?

Tu písničku znám, ale nelíbí se mi, protože je v němčině.

Předávala jsi cenu právě na Zlatém Slavíkovi. Jaký máš vztah k podobným anketám, sleduješ je?

Předávání moc nesleduji, hlavně na tom Slavíkovi je to stále dokola jen Karel Gott, jenž je ale pořád vtipnej. Musím říct, že letos jsem se opravdu pobavila, ceny se mi líbily a hlavně co tam předváděl Vojta Dyk. Jinak si spíš výsledky hlasování přečtu v novinách.

Jsi typ, kterému stačí ke štěstí jen rádio a selekce až pod nos od někoho jiného, nebo se po hudbě tvého srdce pídíš z vlastní iniciativy, sháníš novinky atd.?

Jsem ten typ, který když sedne do auta, tak hned čeká, co budou hrát v radiu. Pokud se mi ten výběr nelíbí, tak pořád přelaďuji, až konečně najdu, co chci. Často si doma pouštím rádio, TV jen jako pozadí, bez zvuku.

Zůstal vyplý zvuk i u hudebních pořadů nebo hitparád?

Když jsem byla menší, tak jsem sledovala Marmeládu s Luckou Vondráčkovou. Pak samozřejmě Eso, z něhož mi dodnes utkvělo třeba "Čumím na bednu" od Chaozzu. Vlastně všechny tehdejší dance-floorové kapely znám, ale to už je dávno.

V jakém prostředí si vůbec vyrůstala, co se u vás doma poslouchalo a myslíš, že tě to nějak ovlivnilo i do dalších dnů?

U nás se doma poslouchala Mireille Mathieu a Edit Piaff (táta je má rád) a také francouzské pochody. Děda se narodil ve Francii, takže nám to často pouštěl a měl to i v autě. A pak si vzpomínám, že si naši pouštěli dechovky a táta mě chtěl učit tancovat a já se vždycky styděla. Nijak obzvlášť mě tyto žánry neovlivnily, dechovky mi nevadí, dokonce si na ně ráda zatancuji, ale to je tím, že j sem byla na dost vesnických svatbách a tam se to hraje o 106.

Nutí tě hudba ke zpěvu v autě nebo ve sprše?

Když jedu sama v autě, tak si ráda písničku zazpívám, pokud znám slova. Ale já si vlastně zpívám, i když slova neznám. Zpívám i mým nejbližším. No, zpívám, snažím se o to. Oni většinou dostávají záchvaty smíchu, ale já jsem ráda, že jim je se mnou veselo. Ve sprše si zpívám taky, když mám dobrou náladu…

Někde jsem v souvislosti s tebou narazil na oblíbence U2 a Bryana Adamse. Co ty a černá hudba, jak moc velkou exotikou jsou pro tebe hip hop, soul a R&B?

To je staré asi deset let! Momentálně se mi v iPodu válí Simply Red, Kosheen, Michael Jackson a před svátky to byla samozřejmě vánoční hudba. Určitě se najde nějaká písnička, co by se mi z těchto žánrů líbila, jenže teď ti ji asi neřeknu. Zas taková exotika to ovšem není, moje kamarádky takovou hudbu poslouchají a kolikrát to s nimi musím "přetrpět".

A kdo je v tomto směru největší expertkou?

Z mých nejbližších Romana Hejdová a Gabrieal Giacintová. Z USK pak duo Elhotová a Bartoňová.

Když zmíním hit "Empire State Of Mind" od Jay-Zho a Alicie Keys, je to příklad toho, cos slyšela, ale neznáš název?

No, tak ten jsem si loni na podzim pouštěla asi milionkrát pořád dokola. Když se mi něco moc líbí, tak to hraju stále a můžu to poslouchat třeba tři dny v tahu. Zrovna tohle znám.

Ten dokument z příprav londýnských koncertů Jacksona byl mimochodem dobrý, že?

Šla jsem na něj do kina a byla jsem z toho nadšená, měla jsem snad celý film husí kůži a říkala si, že ten připravovaný koncert by musel být něco neuvěřitelného. Nikdy jsem Michaela nějak extra neposlouchala, ale od té doby často. Byl fakt skvělej, nedávno jsem si to DVD dokonce koupila...

Jak jsou ti sympatické věci od těch nejviditelnějších jmen a la Kanye West, Eminem, 50 Cent?

Eminemův film "8 Miles" byl super, 50 Centa znám, Kanyeho Westa určo taky, ale nevzpomínám si od něj na žádný konkrétní hit. Je to těžké, když si radši pustím Zagorku. Říkám, když je to hitovka, tak si poslechnu i tyhle interprety, ale prostě já mám radši pohodové písničky. Nedávno jsem byla v Praze na Simply Red, to bylo skvělé.

Jaký je tvůj největší koncertní zážitek života?

Možná právě ti Simply Red, moc jsem jich neprošla. Ale kdo mě zklamal, byl Seal, který odzpíval a odešel. Žádná show. I když Simply Red taky moc show neměli, ty hity dělaly své. Z domácích byl dobrej Richard Müller, byla jsem na koncetě loni v Brně a super, Anna K též.

Jsi spíš pro ty interprety, kteří projeví emoce, předvedou něco navíc, a kde to není nacvičené do poslední detailu jako třeba u Madonny?

Z Madonny bych asi byla hotová, už jen kdybych ji viděla. Ale ne, asi záleží na samotném zpěváku. Jo, nesmím zapomenout na koncert Kryštofa, z toho člověka čišelo tolik energie, že jsem to nechápala!

Co ty a festivaly?

Moc ne. Jak kdy, podle toho, kde se zrovna nacházím. Neobjíždím je, ale zrovna když jsem chodila s klukem od Macháče, tak něco bylo na Bezdězu. Pak majálesy a minulý rok Čarodějáles. Jinak ne, ta banda těch lidí mě docela odpuzuje. Ale když tam hraje oblíbená kapela, tak zajdu.

Troufneš si se svou výškou na koncertech na první řadu?

Se svou výškou klidně, nemám s tím problém, ale mám problém s těmi lidmi, nepotřebuji se někde tlačit. Stačí mi stát někde v rohu, pěkně se opřít a poslouchat. A tak to mám i v životě, nikde se nervu dopředu, chci být radši v pozadí.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná