Jak by pojmenoval Oliver Lowe film o sobě, kdo by v něm hrál a co by znělo ze soundtracku?

Zdaleka ne každý interpret či kapela o sobě může říct, že nikdy nenahrál(a) špatnou desku. Dokonce ani takové kapacity jako Nas, Jay-Z nebo Wu-Tang Clan, jehož mumifikovaní členové budu beztak v Čechách vyprodávat koncerty i v roce 2117. Jedním z domácích hráčů, který se může pochlubit statusem, že jeho nosiče nemusely jít na hanbu a sklidily respekt, je Oliver Lowe. Ač má je vydavatelské tempo spíš než k Usainu Boltovi blíž k lenochodovi a jeho fanoušci musí být obrněni trpělivostí velkou jako Jupiter, možná právě v tom tkví celá alchymie úspěchu. Nepřicházet s kdejakým štěkem, jenž bude do měsíce a do dne zapomenut, je přece také umění.

Jisté je jedno, na dvoudílnou ságu "Peníze nebo život", která napsala svou poslední kapitolu před pěti lety, by se mělo letos navázat třetím sólovým počinem a "český Action Bronson" si ho nadělí rovných patnáct sezon po kultovním demu Divokýho západu, jemuž se ve své době nevyhnul vůbec nikdo a které je dodnes v určitých kruzích citováno. No, a teď už malé spontánní interview pořízené na Live Jam Session, jehož obsah odpovídal atmosféře, v jaké jsme Olivera v útrobách Crossu zastihli...

Jak by se jmenoval film o Tobě?
 
"Mohli bychom to vzít ze dvou úhlů. Konzervativnější a uvědomělá verze by se jmenovala třeba “Oliver” a mělo by to trailer ve stylu dokumentu “Katka” od Heleny Třeštíkové, Tím nechci říct, že fetuju, ale fetuju to, co dělám, to, co mám rád. Tahle verze by byla hodně o knowledge a samotářství. A druhá verze? Ta by byla srandovní, crazy, víc zábavná. Za poslední dobu jsem slyšel hodněkrát někoho říct “českej Action Bronson”, takže bychom si trochu zavařili. Název by byl “George Best”, což je takovej bonvivan uvnitř mě, kterej se objeví vždy, když hodím starosti všedního života za hlavu. "Best" je taky trochu nihilista až anarchista a miluje krásné a uvolněné ženy převážně v jejich ovulačním období, jídlo a pití. 
 
Kdo by Tě v tom filmu hrál?
 
“V tom druhém by mě hrál třeba Václav Upír Krejčí. V té první verzi bych to viděl na Martina Zounara. Ale musel by si nechat narůst plnovous. A nebo naopak? Já vlastně nevím. Asi bych to trochu natahoval.” 
 
Jaké skladby by nemohly chybět na soundtracku?
 
"V prvním filmu by byly moje věci a asi novej i starej jazz. V tom druhém by si George Best plul v mých trecích, v oblíbených skladbách z desek a taky filmů."
 

Pod jakou již vzniklou hiphopovou desku by se rád Oliver Lowe podepsal, sám ji nahrál, nebo na které by alespoň rád spolupracoval? "Kdybych se mohl účastnit a ovlivnit natáčení nějaké desky, tak v Čechách bych trochu váhal mezi "HDP" a "My 3”, ale vybral bych si "My 3”.  Lidsky mám trochu blíž k Indymu než ke Katovi. A taky bych byl rád u toho jak dělá Wich beaty v Acidu. V evropským hip hopu bych byl rád u “73 Touches” od Hocus Pocus a pokud by to měla být Amerika, tak bych udělal "The Truth Hurts" od ED O.Gho a "A Long Hot Summer" od Masta Ace. Nicméně teď dělám na vlastním 3. albu, takže bych stejně neměl čas," ozřejmil Capo di Tutti Capi značky Everydays.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná