Isaiah Rashad hovoří o TDE a titulce XXL

Druhý nejnovější přírůstek TDE hovoří o nominaci na Nováčka roku časopisem XXL.

Domácí koncert odehrál Isaiah ve velkém stylu. Po plachém začátku dokázal lidi přilákat k pódiu pražské Roxy a patřičně je nažhavit na kolegu z TDE, Schoolboy Q. Isaiah hrál především materiál ze svého únorového EP “Cilvia Demo“, přičemž vše uzavřel svým doposavad největším singlem “I Shot You Down“.

V rozhovoru se vrací k nováčkům roku vybraných časopisem XXL, kde stojí po boku Lil Durka, Rich Homie Quana, nebo Chance the Rappera, a působení v TDE.

Gratuluju k titulce XXL.

Díky.

Kdy jsi se dozvěděl, že se tam dostaneš?

Někdy v prosinci, ale rým [“Don’t you put me on Freshman covers, I’m posing with lunch”] jsem na EP nedal schválně. To ze mě prostě vypadlo. Rozhodně to nemělo znamenat, že nechci být na Freshman obalu, jak si někteří lidé mysleli. Chtěl jsem jen říct, že chci být na titulce s těmi, kteří jsou na stejné úrovni. To jediné jsem tím chtěl vyjádřit.

Slyšel jsem, že nálada při focení nebyla zrovna přátelská.

To je fakt, ale líbí se mi muzika některých kluků. Kdo není fanda Chance? Baví mě Vic. Poslouchám jeho věci od doby, co nahrával s Kids These Days. To bylo super. Poslouchám i Kevina Gatese a Rich Homie Quana. A to je tak všechno. Ještě Durk, to je moje krevní skupina.

S nikým jsem se ale nebavil, že bychom spolu nahrávali. Když k tomu dojde, tak v pohodě, ale netlačím na to.

Co to pro tebe znamená se na té legendární titulce objevit?

Ani jsem nad tím nepřemýšlel. Podle mě to je už víc tradice než můj osobní cíl. Jsem ale pochopitelně rád. Chci ze všech příležitostí vytěžit co nejvíce, takže mě těší, že můžu být součástí. Rozhodně se ale necítím být kvůli tomu lepším, než jsem.

Co nejdůležitějšího jsi se za rok u TDE naučil?

Musíš mít hroší kůži a být schopen poslouchat. Otevřená povaha je velmi důležitá.

Nevnímám, že by se změnil můj přístup k muzice. To má mnohem více společného s mým celkovým dospíváním. Pořád se vyvíjím. Tohle je můj první projekt. Pořád nabírám zkušenosti. Věřím, že změna přichází postupně a ne z ničeho nic.

Dokud je muzika dobrá, Top Dawg a Dave Free mě nechávají tvořit podle mého uvážení. Chtěl bych nahrávat víc se Sounwave a Davem, jinak ale plánuji pokračovat ve spolupráci s producenty z Cilvia Demo. To jsou moji kámoši. Pracuju akorát na novém materiálu.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná