Indy o návratu k Wichovi: Tím, že se známe skoro 20 let a jsme starší, neřešíme malichernosti

Mobilní stage Red Bull Tour Bus opět vyráží na cesty a znovu myslí i na ty, kteří rádi pořádný náklad časem prověřeného a hymnami opředeného hip hopu. Do vybraných měst přiveze nepřiveze jen koncert sehrané dvojice Paulie Garand & Kenny Rough, ale také prezentaci zástupců někdejšího "vypálenýho pražskýho štýla" Indy & Wich plus La4, s tím, že oběma tělesům budou krýt záda Champion Sound a vše se odehraje v rámci jednoho velkého jamu! To, zda se jejich koncerty uskuteční i na tvém domácím hřišti, můžeš ovlivnit hlasováním na www.redbull.cz.

Chceš vidět Indy a Wich na Red Bull Tour Bus ve tvém městě? Hlasování končí za pár dní

Zafungovala při práci na nové skladbě a klipu po těch letech tvůrčí pauzy Indy & Wich nostalgie?
 
"No to je otázka za milion, protože ten single, kterej chystáme, má pro nás zvláštní status – tím, že je to až na remix tracku "Energie" od La4 a Dj Wich, první oficiální věc po letech dost nad tím přemejšlíme, a přesto že vylezou vlastně dvě věci, chceme aby to bylo nějakým způsobem vybalancovaný mezi atmosférou a dynamikou – takže už vlastně  otázka, jestli chceme samplovat, nebo synťáky, jak to vlastně celý uděláme, nemá přesnou odpověď. Spíš sme sedli nad nějakými věcmi, já jsem natočil 3 dema, a teď řešíme, co zpracujeme dál."
 
Proč jste si pro svůj comeback vybrali zrovna Red Bull Tour Bus a ne nějaké stabilní pódium velkého klubu nebo haly?
 
"Protože to je příležitost, a skvělá možnost. Těch „super“ věcí je víc. Tour Bus objede vybraná města, hraje se na exponovanejch místech, tj velký prostory se vstupem zdarma, tak myslím že to i v součtu co se týká lidí bude vypadat líp, i když o návštěvnost primárně nejde. S Red Bullem jsme dostali skvělou možnost odehrát to se skvělým zvukem, i výborným tech. zázemím. Všude nám to bude hrát stejně, protože zvuk a světla vezeme s sebou, nejsme odkázaný na klubový vybavení. Stejně tak PR kolem akce a tak je výborný. Tohle pak v celku s živou kapelou, se kterou odehrajeme celej set naživo – z alb My3 a Hádej Kdo ale i další věci podle mě může lidem ukázat kapelu trochu jinak, a podle mě dost zajímavě. Myslím, že to je super věc muzikantsky i co se týká nás. Champion Sound, který hrajou živě naše věci a věci Paulie Garand a Kenny Rough jsou vlastně stejná parta, která hrála s Wichem v Lucerně na jeho výročním koncertě, naživo je taky lidi můžou vidět s Prago Union."
 
Mohl bys zhodnotit, jak jste se s klukama během té doby posunuli a co naopak cítíš, že zůstává pořád stejné?
 
"Stejný sou pořád kořeny, liší se čas a věk, ale ten základní pocit je myslím stále podobnej. Wich je oddanej hudbě, žije tím, je to velkej profík, já sem teď po tý dlouhý pauze natěšenej, na práci v celku – včetně La4, kterej byl vždycky ten, kdo  tu kapelu balancoval, a strašně moc tmelil lidsky během různejch ponorek a tak. Je jasný, že jsme dnes všichni starší, já sem dlouho nic nevydal, ale myslím, že se všichni docela dost těšíme na nový věci a společný koncerty. Tím, že se známe skoro 20 let a jsme celkově starší, neřešíme malichernosti, sranda je, že možná o to víc v tenhle moment cejtí nějakou větší zodpovědnost, což je asi daný trochu tím očekáváním. My jsme vlastně až tak nečekali tu reakci od lidí, když sem pak ale četl nějaký komenty a reakce na FB a tak, došlo mi, že to neni „mrtvý“."
 
Čeká vás hraní s živou kapelou – plánujete zkoušet víc než obvykle? 
 
"Určitě, kromě jinýho, dramaturgickej koncept koncertu bude i dost netradiční, hrajeme na střídačku s Pauliem a Kenny Rough, tj. ne dva separátní koncerty,  ale vlastně jeden blok. Takže muzikanti řešej předěly, co kde jak nastupuje, a je to dost věcí co se týká tohohle. Věci jsou hudebně secvičený tak, aby fanoušek jedznoznačně věděl, co se hraje, tj. používáme i původní samply, který dohrává Wich, takže skladby zněj podle mě skvěle, kope to, je to organickej materiál, kterej šlape, a má podle mě „feel“, kterej fanda ocení. Tím že vezeme i zvuk, jsou i daleko lepší podmínky pro to aby to člověk dobře reprodukoval ven směrem k divákovi. To je myslím další plus, který máme v rámci Tour Busu s RB."
 
Na pódiu se budete během červnové tour střídat i s Paulie Garandem. Jak vnímáš jeho tvorbu a nástup na scénu?
 
"S Pauliem se známe delší dobu, je tady už taky nějakej pátek. Kdysi jsem – protože je mezi náma velkej věkovej rozdíl – vnímal jeho tvorbu jako „naivní“, což je ale v kontextu s mou vlastní tvorbou, kterou jsem dělal v jeho věku v podstatě sebevražedný tvrzení, protože jakkoliv sem to vnímal, já sem nebyl jinej. Málokdo ví, že sme měli i takový obdobý, kdy jsme se trochu „škorpili“, haha...to je ale asi tak půl dekády zpět. V obecný rovině mě baví, že nemá úplně rough neck přístup, a neni to ten stritkní ego styl, jako spíš spíš sofistikovanější záležitost, a jeho současný věci podle mě dospěly tam, kam dospěly, a proto jsou tam, kde jsou – nahoře. Je to fresh, Paulíe umí udělat show, nebo chytlavej hook, Kenny Rough zase dělá super věci, cejtí to jak to má bejt, v podstatě mi přijde z tý mladší generace jako producent, kterej patří mezi to nejlepší tady."
 
Red Bull Tour Bus vás slibuje poslední dva víkendy v červnu. Co bude potom? Střihnete si ještě další koncerty, nebo to chystáte znovu utnout?
 
"Příští pátek máme dvojáka, jedeme letos i festivaly, začíná se Votvírákem, zbytek se bude potvrzovat v nejbližších dnech. Přece jen, když budou dvě nový věci venku, plus La4 sólo deska, na který mám v remixu feat. plus já pár věcí z KMBL tak to dává dohromady docela velkej kus muziky, kterou bysme letos chtěli po pauze ukázat."
 

Chceš vidět Indy a Wich na Red Bull Tour Bus ve tvém městě? Hlasování končí za pár dní

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná