Houstone, nemáme problém, Dj Opia je zpátky už příští týden a vzkazuje: "Uchop můj pop"

Vykašlete se na ty, pro něž je nejdůležitější výraz na promo fotkách a počet superlativů v tiskovkách. "Šedá eminence" české producentské scény Dj Opia nabídne už 20. 10. 2010 instrumentální album "Sample Meeting". Protože se jedná spíše o poslechovou a "sběratelskou" záležitost, disk vychází v limitované edici pouhých 100 kusů s vlastním číslováním a podpisem. Více možná ani vědět nepotřebujete, ale řekněte, když takhle posloucháte první singl "Uchop můj pop", bude vás to zajímat?

Myslel jsem, že jsi součástí jiné značky, ale tradičně jsi skončil na X Production...

Původně byla deska zámýšlena jen jako jakýsi výběr, či beat tape nevydaných věcí, určená pouze ke stažení, ale po "vrtání" se v daném materiálu vykristalizovala v podstatě v plnohodnotný deskový materiál. A jelikož se na labelu X production materiál líbil a tahle brněnská parta vždy ráda podpoří - dle nich - dobrou muziku, rozhodlo se pro klasický lisovaný nosič.

Při pohledu do vtipného tracklistu se člověk těší, co bude následovat. To byl i záměr, ne?

Instrumentální hiphopová deska v našich luzích a hajích není uplně běžný počin. Deska je zcela bez hostů, bez jediného skreče, a mluví pouze řečí hudby. Jediným vodítkem pro posluchače jsou názvy skladeb, které jsou voleny tak, aby lidem v podstatě pouze napověděly, jakou atmosféru z nich cítím.

Příchod jsem čekal dříve, kde se vše zdrželo a z jaké doby zvolený materiál pochází?

Album bylo hotové již před prázdninami, nakonec se ale zvolil přece jen pozdější termín, a to i díky tomu, že deska se nese v atmosféře, která by snad posluchačům mohla zpříjemnit pochmurné podzimní dny. Na albu jsou beats staré pouze několik měsíců, ale objeví se zde věci třeba i tři roky staré, předělané do nového kabátu.

Disk už to má za pár. Co přijde po něm a čím se momentálně zaobíráš?

V současné chvíli pilně pracuju na druhé plnohodnotné rapové desce, která by měla vyjít někdy v první polovině roku 2011. Taky dodělavám filmový mixtape, kde jsou známé a slavné filmové melodie, předělané do beatových poloh, podtržených proskrečovanými hlaškami z oněch filmů. Navíc skládám hudbu k divadelním hrám a především se skladatelsky a produkčně věnuju "popovější" desce Moniky Bagárové, která se nese v moderním RnB zvuku.

Tracklist:
01 Film o nás dvou
02 Slyšeli jsme slovo zboží
03 Kontakt
04 Magnetická renesance
05 Ukaž mi tu svoji sexy věcičku
06 Je to v pořádku
07 Oči mohou nejen vidět
08 Hutnější BOMBón
09 Páka zpátky do pátků
10 Výýc špinavě, výýc
11 Noc
12 Houstone, nemáme problém
13 Uchop můj pop
14 Offstrov
15 Příběh o Albertu H.
16 KingKonGspirace
17 Melancho echo
18 Smuut
19 Jsem tvor, tvořímSouvisející:

Dj Opia žije, ba co víc, tvoří a slibuje tři projekty
Detroit, jeho okolí a Opia či Khomator s Inphym
Oliver Lowe láskyplně s Geyem, Ideou i Opiou
Tafrobova životní premiéra? Kdo si hraje, nezlobí

 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná