Homeboy Sandman: Dnes poslouchám hlavně sám sebe...

Homeboy Sandman vystupuje z davu. Jeden z milionu. Hudebník, učitel, hip-hopový fanatik a celkově pro-aktivní osobnost. Člen Hip Hop Kemp Team UK, vlastník blogu www.brokeandfamous.cz a moderátor Hip Hop Kempu 2013 - C.Monts - dokázal získat několik minut s nejvytíženějším rapperem, aby tak probrali hudební vzpomínky, kreativitu a letní plány před vystoupením na letošním Hip Hop Kempu, který začíná už ve čtvrtek!

Kde právě žiješ a jaký tam je život?

Lower East Side v New York City. Život je jako sen. Hodně možností jídla pro vegany. (Je to) skvělý mix lidí, co tu vyrostli a přistěhovalců. Výborné parky ke cvičení a kam můžeš vzít svoje děti. Je tu taky několik úžasných galerií, moje kámoška Rae Maxwell měla nedávno vernisáž v Gallery Baru, což bylo výtečné.

Ovlivňuje tvou tvorbu prostředí v jakém se nacházíš? Máš nějaká oblíbená místa ke psaní a nahrávání?

Píšu všude, prostředí však jednoznačně ovlivňuje mojí inspiraci. Naposledy, když jsem byl v České Republice, jsem napsal "Not Really", která začíná větou: "Just ran alongside a river in Eastern Europe . . ."

Co jsou tvé první hudební vzpomínky?

Na základní škole jsem napsal song "I'm Hype". Myslím, že jsem to rapoval na songu kámošovi Vito. Pravděpodobně to nebylo tak hype. Podle mého to byl klasický případ, kdy by člověk neměl věřit tomu hypu. Taky jsem se v devíti letech naučil nazpaměť "It Gets No Rougher" od LL Cool J. Publikum mě milovalo, ale nevyhrál jsem. To mám za to, že rapuju cizí texty (smích).

Strávil jsi dva roky jako učitel na základní škole. Je to povolání, který i teď provádíš mimo hudby? Jsou podle tvého mezi těmito "rolemi" rozdíli? Která role je více vlivná?

Emcees jsou dnes vlivní víc než učitelé, tak je dnes nastavená společnost. Dnes vejdu do třídy na hodinu a rozdám víc vlivu, než jsem těm dětem dal během celého roku. Děcka chtějí být cool, to vědí všichni. Rapeři jsou díky společnosti víc cool než učitelé, což je neblahé.

Řekl by jsi o sobě, že jsi fanoušek hip hopu? Jak dlouho ho poslouháš? Jaké bylo tvé první seznámení s hip hopem?

Určitě jsem fanouškem. Poslouchat mého tátu, jak říka: 'Don't push him, because he was close to the edge', když jsem dělal něco špatně. To bylo moje seznámení. Album He's the DJ, I'm the Rapper od DJ Jazzy Jeffa a The Fresh Prince bylo první, které jsem uměl od srdce nazpaměť i od zadu. Všechno, co jsem hltal přibližně do roku 2002, mám na kazetách a znám nazpaměť. Dnes poslouchám nejvíc sám sebe, ale vždy si rád poslechnu nějakou žhavou novinku, když na to příjde.

Řekni nám víc o Stones Throw Records. Jak proběhlo tvé zapojení do jejich řad?

Jonwayne sezámil Peanut Butter Wolfa s mou prací. Do konce života nenechám Jonwazna platit za jídlo. Wolf a já jsme potom začali mluvit a zbytek je urban legendou.

Baví tě živé vystupování?

Zbožňuji to. Je to jedna z nejzábavnějších věcí, co si umíš představit. Ještě jsem nikdy neskákal s padákem, ale moc bych se divil, kdyby to mohlo soutěžit s návalem adrenalinu ze živého vystoupení.

Kde se letos v létě ukážeš?

Včera jsem byl na SummerStage v Central Parku, NYC! To bylo šílený. Předtím jsem jel tři týdny po Evropě. Chorvatsko. Švédsko. Německo. Rakousko. Francie. Švýcarsko. Promiň, ale zapomínám (ostatní) místa. Moje první americký tour jako headliner začíná tenhle víkend v Connecticutu a Messachusettes předtím, než projedu celou zemi.

Zní to, že jsi přád v jednom kole. Co může české pubilkum očekávat od živé show Homeboye Sandmana?

Vášeň, skills, lásku, úžas, energii a texty.

Kde se vidíš za deset let?

Mrtvý. 

Nějaká finální slova?

Mír a lásku.

Kde mohou lidi sledovat tvůj pohyb/tvorbu/názory online?

www.homeboysandman.com

www.Facebook.com/homeboysandman


Rozhovor: C.Monts X www.brokeandfamous.cz

Překlad: Marek

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná