Haades: Když sleduju Dextera, přijde mi, že mu jedinej rozumím a on jedinej rozumí mě

Ocitl se uvnitř tunelu, kde cesta vedle jen vpřed, neboť dveře za ním se právě zabouchly. Kdo by očekával nějaké světlo na konci tohoto tunelu, šíleně by se mýlil. Temná brána byla otevřená dokořán a na prahu stál mocný vládce podsvětí Haades, kterému dělal společnost jeho tříhlavý pes Kerberos. V momentě, kdy kolem nich procházel, cítil se plný úzkosti a strachu. Duše na hranici bankrotu je pro místní vladaře vlastně jackpot a proto mu do rukou vkládá svou novou desku se slovy: „Je ti mizerně? Neboj, bude hůř!“

Hádés alias bůh podsvětí z řecké mytologie. Jak moc blízký vztah máš ke starověké mytologii, popřípadě k okultismu? Věříš na posmrtný život?

Ve starověký mytologii moc nejedu... Bavilo mě hrát God of War, ale tím to pro mě končí.  Haades se jmenuju prostě, protože sem v 16 letech hledal nějakej fakt tvrdej rapovej nick, Pak najednou můj parťák Evil Dope z Terror Crew řek: "Tak buď Haades, zasranej Bůh Podsvětí!" já na to řekl hell yeah a od tý doby si tak říkám. Co se týče posmrtnýho života, tak nějaký nebe/peklo bububu je podle mě píčovina, na druhou stranu si myslím, že když umřeš, tak tvoje životní energie nemůže jen tak zmizet do pryč...

Český horror core je v posledních letech celkem na vzestupu a těší se velké fanouškovské základně, proč je tomu tak? Třeba na Slovensku takovéto kapely příliš neregistruji. V čem je tedy mezi námi a Slovenskem zásadní rozdíl, že tu má horror core takové zázemí?

Těžko říct, těch důvodů může bejt spousta. Horrorcore je tady podle mě hlavně taková protiváha vyměklosti a buzerantství, kterýho je tu přehršel a protiváha zaběhlejch témat a vůbec toho, o čem se jakoby má a může rapovat. Což je samozřejmě píčovina, podle mě žádný takovýhle limity neexistujou! Proč na Slovensku nikdo nic takovýho nedělá, ti nepovím, ale myslím, že to tam celkem najížděj. Konkrétně třeba na to moje nový album, přišlo mi celkem dost reakcí od Slováků, že si na tom ujížděj.

Ne každý má na tuto hudbu žaludek a neumí ji pojmout s takovou nadsázkou jako samotní interpreti. Myslíš, že to čecháčství je stále na takovém stupni vývoje, že neumí přijmout problematická témata takto otevřeně? Běžní lidé v tom vidí jen vulgarismy, egocentrické názory a hulvátství.

Je třeba se smířit s tím, že většinová populace sou prostě dementi bez schopnosti se nad čímkoliv hloubějc zamyslet, takže co v tom vidí běžní lidé, pro mě nemá žádnou váhu... Běžný lidi jsou prostě akorát potřeba tím nasírat a následně se jejich nasranosti vysmívat jak Nelson. HA HA

Pod pojmem český horror core se mi vybavuje především Sodoma Gomora, Terror Crew a Masoví Wrazi. Koho dalšího bys mi třeba doporučil?

Nikoho, tím to v podstatě končí. Dřív samozřejmě legendary Hrobka a Pitva, ale ty už na to serou a pár celkem vtipnejch songů měli i Masna Mord, a ty taky ani nevím, jestli ještě něco dělaj... Nikoho dalšího si asi nevybavím.

Letošní ročník HH Kempu jste uzavírali spolu s SG v suprový čas vhodný pro váš repertoár. Obě vystoupení měla své a fanoušci to myslím řádně ocenili. Jak sis to na kempu užíval ty?

Kemp byl supr, akorát sem užíval asi až moc a když jsme pak v neděli asi ve 4 ráno šli konečně na řadu, mlel sem už z posledního, takže si popravdě ani moc nepamatuju, jak show probíhala... Jediný co vím, že sem hned potom zkolaboval asi na půl hodiny.

Kdy přesně ti v hlavě začali šrotovat myšlenky na sólovou desku?

Já už měl mít sólo venku tak před 8 roky minimálně   Jenže jsem zkurvenej rozplizlej lenoch a než se k něčemu dokopu, chvíli trvá. Takyj sem nějak vnitřně asi čekal na ten správnej čas, až to ve mě pořádně uzraje a ve finále sem za to rád, protože cejtim, že to, co sem teď vydal, je přesně to vono. Doopravdy pracovat sem na tom začal cca před rokem, sem se nechal vyhecovat Řezníkem, že už je načase něco pustit do světa. Nějaký útržky už sem měl rozepsaný delší dobu, tak sem si k nim sedl a začal psát dál...

A co tvůj kolega z formace? Nepracuje i on na nějakém svém počinu?

Kolega má něco taky rozdělanýho, ale je teď dost busy ve svým osobním životě... Ale já pevně doufám, že to taky nakonec jednoho dne domrdne... Jinak ale spolu začnem už velice brzo dávat dohromady novou Terror Crew desku!

Výběr hostí je dosti v komorním duchu, držíš se víceméně své zaběhlé party, s kterou obrážíš i kluby. Neměl jsi choutky si pozvat někoho ze zahraničí, kdo by třeba desku nějak dobarvil a obohatil, jako tomu bylo na desce Terror Crew?

Právěže ani ne, celá ta deska je dost osobní a zahraniční feat s někym, koho ani neznam, by tam podle mě působil spíš rušivě a zbytečně...

Proč nepadla volba třeba na Jamese Cola, který se objevil na vaší desce „Za hranicí lidskosti“, ale i třeba i u Řezníka.

Sem ho nechtěl otravovat těma svejma píčovinama  Ne, popravdě sem ho chtěl oslovit, aby mi nazpíval refrén k tracku "Už Nechci", která má bejt jakoby tribut kapele Korn, akorát sem s tím trochu zaspal a pak už nebyl čas, tak sem ho ani neoslovoval... Snad příště!

Mládež se často hroutí pod průměrnými problémy, nevyrovnané osobnosti často propadají zoufalství při běžných banalitách, proto se zeptám, kdy podle tebe dojde k duševnímu bankrotu?

To je klasickej moment, kdy se kupí sračka na sračku, až to prostě najednou přeteče a už se to pak nedá uklidit. De o to, jak má kdo hlubokej hajzl, to je u každýho jiný...

Tvůj název alba není odvozen jen od titulního tracku ale celkovou tematickou stránkou. Přesto mezi výčtem způsobů, jak se dostat na dno převažuje drogová závislost. Myslíš, že tento problém je v současnosti tím nejrizikovějším mezi mládeží?

Dneska se myslím fetuje celkem dost no... S drogama je to tak, že sou dobrej sluha, ale špatnej pán a lidi, který si to nejsou schopný uvědomit, pak dopadaj špatně... a takovejch lidí je hodně.

"Bloudím tmou a světlo je v nedohlednu." Lze tu adekvátně použít i název desky SG, která zní „Na konci tunelu je tma?“

Jo, tak nějak by se to klidně dalo říct. Ale musim říct, že jak sem dodělal to CD, deprese zas tolik nemam, jakobych je předal do toho alba a zamknul je tam, ale jeden nikdy neví... 

Dexter patří mezi nejúspěšnější krimi seriály současnosti. Jak moc ti tato herecká postava jako osobnost přirostla k srdci? A co třeba American Horror Story?

Dextera miluju, když to sleduju, přijde mi, že mu jedinej rozumim a on jedinej rozumí mě. Dost často se "cejtim" jak von. American Horror Story neznam, ale takovej Breaking Bad kraluje hrozně!

Když zauvažuju nad tím tracklistem, máš tu slovní předěl Rezidenta Evila, Pulp Fiction, zmiňuješ Dextera, jak moc si fanouškem televizních programů?

Než sem poznal drogy, seděl jsem u bedny furt. Teď si vybírám jenom něco málo, co mě fakt zajímá a mam na to dobrý reference.. Jinak Resident Evil jako film je celkem kokotina, ale u tý hry sem strávil dětství/pubertu/první sex... dvojku sem dohrál snad stotisíckrát!

Tekuté zlo – Dinosauři měli sekundární mozek v oblasti zadku, je pánské přirození sekundárním mozkem mužů? Proč někdy sekundární mozek vyhraje nad primárním?

Za všechno může alkohol!! A DeSade! chytnul sem od něj ten dementní zvyk, tahat čůráka ven, když sem vožralej a už zas taham ven péro na báby...

Nedávno jsem zaregistroval vyhlášku v jednom východočeském městě, která zakazuje veškeré výherní automaty ve městě. Myslíš, že je to ten správný způsob prevence?

Myslím, že ne, kdo si bude chtít hrát, si stejně cestu najde a proč by se člověk nemohl sám rozhodnout, jak promrdá svý prachy?? Já teda bydlet někde, kde si nemlžu ani zagemblit, tak se okamžitě stěhuju doprdele!

Nikomu nic nedát, o nikoho se nestarat. Každý ať si místo vybojuje sám. Koupil sis někdy od studentů chodících po městech nějaký dárek s výtěžkem na charitu nebo přispěl do nějaké kasičky?

Párkrát to ode mě koupili voni ale já nikdy nikomu nic!

"Letos fetuju víc, než fetovali oni loni." Platí tedy pravidlo, že kdo říká zásadně ne, spadne do toho potom o to více? Člověk se pak uzavře více do sebe a jeho svět začíná a končí mezi čtyřmi stěnami jeho pokoje?

Jak už sem řikal, to je prostě individuální. Někdo dělá roky nenene, pak začne a do půl roku je uplně hotovej, někdo fetuje 10 let a víceméně to na něm neni znát a pak různý mezistupně. Je to spíš o tom, jak je kdo psychicky odolnej, jak často to dělá a jak to má v hlavě srovnaný, než o tom, jak moc tomu předtim fandil...

Z čeho si byl v životě nejvíce nervózní a kdy tě přepadl největší záchvat agresivity?

Nejvíc jsem se vždycky vztekal u online pokeru, rozmlátil jsem už asi 4 počítače. Nejvíc nervózní sem byl, když sem si myslel, že mi doopravdy mrdlo v lebce. Což nevim doteď, jestli jo nebo ne, takže sem vlastně nejvíc nervózní furt.

"Bitch buď v chillu," nebyl by to zajímavý nápad na nový dokumentární cyklus z produkce britské stanice BBC?

Určitě byl, ale musel bych to mít pod palcem já s Doupem, jinak ani hovno! To jsme řekli i těm kriplům z BBC, když nám kvůli tomu volali!

Uvažoval si někdy o sebevraždě, a co tě vedlo nakonec k tomu, ten záměr neuskutečnit?

Uvažoval jsem o ní už milionkrát, ale furt ve mě žije kus něčeho, co se moc miluje na to, aby se zabilo. A je ještě dost věcí, co musím udělat, než to tu zabalím...

"Jsem, prorok, co řeknu, to se stane." Co nám tedy prorokuješ za budoucnost?

Vaše budoucnost bude temná a napíču, pokud si okamžitě nekoupíte moje album!  Ne, seru na vás, vaše budoucnost je mi u prdele, zařiďte si jí každej podle sebe. Sobě prorokuju krásnou budoucnost plnou rapu, sexu, drog a depresí a ve 35 až budu na vrcholu i na dně zároveň, konečně ta vysněná sebevražda!

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná