G.O.O.D. Music je nejlepší na světě, říká CyHi The Prynce

Talentovaný lyrik z Kanye Westova G.O.O.D. Music hovoří o svém posledním mixtapeu “Black Hystori Project“ a chystaných projektech.

Jsou to již čtyři roky, co CyHi ve skladbě “So Appalled“ z Westova alba “My Beautiful Dark Twisted Fantasy“ prohlásil, že kdyby měl bůh iPod, on by byl v jeho playlistu. Od té doby vydal několik mixtapeů a spolupracoval například s Wale, Future, Trinidad Jamesem a mnoho dalšími. Mimo to se také objevil ve dvou skladbách na labelové kompilaci “Cruel Summer“ a založil vlastní partu a nakladatelství Ivy League.

V současné době CyHi pracuje na debutovém albu a podle všeho nahrává skladby i pro chystanou druhou kompilaci od G.O.O.D. Music, “Cruel Winter“.

Jak jsi spokojený s ohlasy na tvůj poslední mixtape, “Black Hystori Project“?

Úplně, mixtape je super. Nechtěl jsem tam probírat sociální a politický témata, ale spíš ztělesnit jednotlivé postavy. Pokud by Huey P. Newton mohl rapovat, jak by asi zněl. Kdyby byl Martin Luther King naživu, jeho rap by vypadal asi takhle. Jestli by Nelson Mandela byl v roce 2014 interpretem, takhle by vypadal jeho přístup k muzice. To byl hlavní cíl celého tapeu.

Nemáš strach, že někdy takový koncept lidi ani nezachytí?

Ani ne. Dávám do toho hodně současných referencí, takže určitě není třeba, abys všechny tyhle historické postavy znal. Rozhodně to není lekce z dějepisu. Snažil jsem se jednoduše zachytit, jaký člověk by Marcus Garvey v dnešní době byl.

Často slyšíš, že Malcom X a Martin Luther King byli v podstatě prvními rappery. Lidé chodili na hapeningy a poslouchali jejich názory. Ti se přitom nebáli popsat věci tak, jak je viděli. Kdyby Malcom a Martin byli dneska naživu, byli podle mě mnohem více umělci než politickými lídři.

Ukazuje tape směr, jakým se chceš vydat na albu?

Ano, ale ne úplně obsahem, spíš agresivitou a nasazením, typy beatů a celkovou polohou songů. Spousta podobných konceptů se v jiné formě objeví i na desce.

Na ní pracuju v podstatě neustále. Zároveň ale čekám na správný čas, kdy se zavřu do studia a budu se jí plně věnovat. Zatím sbírám nápady a přemýšlím, co se na album bude hodit. Pořád přicházím na nové věci, které tam plánuji zapracovat.

V podstatě se vším začínáme a připravujeme celý proces. Máme už rozpočet, takže vybíráme producenty, zvuk, příběhovou linii, charaktery, které tam budou figurovat, a celkový děj. Tři čtyři měsíce, než vůbec někomu zavolám o spolupráci, dávám jen brainstorming a chrlím myšlenky. V momentě, kdy za někým jdu, už chci mít jasnou vizi, jak skladba bude znít a kolik peněz na ni budu potřebovat (směje se).

Chtěli bychom album vydat buď koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

Vycházet bude na G.O.O.D. Music?

Přesně tak. G.O.O.D. Music je stále aktivní. Big Sean a Pusha T vydali své desky loni, Travis na ní pracuje nyní. Teyana taky chystá sólovku. V létě od nás uslyšíš hodně nové muziky. Buďte připraveni.

Všichni pracujeme na své části. Věnujeme spoustu úsilí, aby se značka G.O.O.D. Music posunula dál. Tenhle rok to roztočíme.

Myslíš, že fakt, že se Kanyemu narodilo dítě a zasnoubil se, ovlivnil jeho zájem o G.O.O.D. Music?

Víš co? Myslím, že to bude G.O.O.D. Music ku prospěchu. Musel si vzít trochu volna a věnovat se rodině. Vrátí se mnohem silnější. Dáváme mu čas a klid, aby mohl být se svou dcerou a ženou. Nemusí se obávat o muziku. My teď pracujeme sami na sobě.

Není tajemstvím, že Pusha nepatří k největším fanouškům YMCMB. Kde v tomhle ohledu stojíš ty?

Je to muzika. V hip hopu musíš dokázat, že jsi lepší než ostatní a umět zastínit konkurenci. Věříme, že vydáváme nejkvalitnější muziku. Takže když na to dojde, souhlasím s ním. Pokud Pusha mluví striktně o muzice, rapu, autentičnosti a konceptech, tak myslím, že jsme nejlepší v celé branži...vlastně na celém světě.

Poslední věc týkající se G.O.O.D. Music - “Cruel Winter“. Uslyšíme jej někdy?

Lidi v labelu na tom akorát pracují. Naše nakladatelství chce, abychom vydávali sólo alba a zároveň spolupracovali na společných projektech. Pokud na to najdou peníze a nebudou v cestě stát žádné překážky, určitě na desku dojde.

Proč jsi se rozhodl začít Ivy League?

Začalo to, když jsem trávil hodně času v ulicích a byl zapletenej v obchodu s trávou. Chtěl jsem tuhle zkušenost vzít, přetvořit ji a použít. Ivy League je tou nejnáročnější školou, pravou zkouškou pro otrlé. 

Sleduj CyHi na Twitter: @cyhitheprynce, Instagram: @1cyhitheprynce, Website: ivystate.com.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná