RUKAHORE_SHOP_BANNER

Evil Dope: Nová deska není úplně horrorcore, jedná se více o dekadentní realismus

Pokud jste čekali několik minut velezvráceného čtiva, asi jste právě otevřeli špatný rozhovor. Sám Evil Dope trefně v rozsáhlé výpovědi přiznává, že deska není zcela typicky horror corového rázu, ale jedná se spíše o problematiku, o kterou denně zakopáváme. Žádné zvrhlé hlášky nečekejte, odpovědi značí vyzrálost autora a víru v to, co vytváří. Ale nebudu vám vše prozrazovat hned na startu, zkuste se tím prokousat sami.

Jak si na tom stojí Litoměřice z pohledu zvrácenosti, kriminality a úchyláctví?

Zdar, zajímavá otázka na úvod! No co se zvrácenosti týče, tak nějakou extra zvrácenost bych tu asi nehledal. Zvrácený lidi tu jsou, ale většinou to nějak extra nedávaj najevo (některý se občas dokonce pohoršujou nad našimi texty, což vůbec nechápu.(smích) Jinak Ltm jsou celkem malý město, takže každej ví o každym skoro všechno, to znamená, že když se jeden den vožereš a děláš bordel, nebo když se rozejdeš se starou, hned se to ví! V tomhle vidím asi tu největší litoměřickou zvrácenost! Co se týče kriminality, tak tu samozřejmě je, ale rozhodně je na velice nízký úrovni – žádnej Bronx tu rozhodně neni.. Navíc prakticky všechny kriminálníky znám, protože s nima ve svý podstatě pracuju, takže mě toho moc nepřekvapí. A co se týče úchyláctví - úchylové jsme naprosto všichni!

Haades je bůh podsvětí, co představuje jméno Evil Dope? Jak bys ho charakterizoval, popřípadě jakej je rozdíl mezi ním a Soběslavem Ponížilem.

Evil Dope – hele nick Dope vzniknul někde kolem roku 2000, když jsme s mým tehdy nejlepším kámošem Musilátorem (R.I.P bejku!) začínali pálit weed a byli jsme z toho hrozně funky, tak jsme si dali přezdívky, on byl Smoke a já Dope, dohromady jsme byli hrozný Dopesmokers! Titulem Evil mě pojmenoval až později, mám pocit Czmelák. Jinak znamená to něco jako zlá droga, která ti nastíní ten hnus a shit co je okolo donutí tě ho vnímat!

A Soběslav Ponížil! To má taky svojí historii a je to spjatý hlavně s TC. Ponížil vzniknul, když se kámoš regulérně zbláznil. Tehdy mi napsala nějaká jeho spolubydlící z kolejí, že mu hrabe a že jsem první na seznamu jeho nepřátel, který se chystá zlikvidovat. Jmenovala se Ponížilová a mně se to tenkrát hrozně moc líbilo, tak sem to řek Haadovi a ten si vymyslel nick Vynadal. No a pak jsme utvořili nové pěvecké duo Soběslav Ponížil a Kazimír Vynadal a udělali o tom track, ve kterým jsme vystihli nejlepší vlastnosti, těhle dvou hovad..

Tvůj parťák Haades se vytasil se sólem již loni, proč tvé ambice přišly až nyní? Zrálo to v tobě nebo sis prostě jen řekl, že už je čas?

Popravdě jsem neměl vůbec čas. Zatím co se Haades lítal po Praze a čerpal inspiraci v casinech a u dealerů, já měl milion práce, živil rodinu, dodělával školu, takže na tohle mi moc času nezbývalo. Ale rozhodně jsem věděl, že to udělám, ale až se zastaví ten blázinec. A teď jsem rád, že jsem to nechal dozrát, protože spoustu těch nejkvalitnějších věcí vzniklo až v poslední době. Jinak zajímavostí je, že Produkt Doby vyšel přesně rok a jeden měsíc po Duševním Bankrotu. Škoda, že jsme to nestihli do roka a do dne!

Vysvětli mi, prosím tě, proč většina horror corových desek má malovaný cover? Je to nějaká zaběhlost, nebo inklinujete ke komiksům, nebo chcete mít obal, který jinak vystihnout nejde, protože obsahuje tolik zvrácenosti?

Nevím, jak to mají kluci, ale já to mam tak, že se mi to jednoduše líbí! Hrozně mě dokážou potěšit malby, který v týhle souvislosti vznikaj. Třeba cover na Produkt Doby, kterej dělal Arbe, a kterej se mimochodem na něm neuvěřitelně vytáhnul, je kreslenej záměrně. Popravdě si ho ani nedovedu představit jinak. Když jsme to s Arbem tenkrát někde v hospodě mezi řečí domlouvali a řekl jsem mu, že CD se bude jmenovat Produkt Doby, tak mi během asi tří sekund okamžitě vpálil jeho vizi. Prostě to tam viděl – Produkt Doby in persona. Takže prostě tak to je. Je to originální, krásný a můžeš do toho narvat prakticky vše. A když si všimneš, tak poslední desky Řezníka, DeSada a Haadese maj cover focenej, takže to až taková tradice úplně není.

Hosty jsou jména, která se dala uhádnout hned na první výstřel. Neměl jsi chuť oslovit i někoho za hranicemi? Chodí ti ze zahraničí třeba nabídky na spolupráce?

Tak to víš, že chuť by byla, jenže ty prostředky na to nejsou. Pokud chceš featuring s někým kvalitním ze zahraničí, tak to většinou stojí dost love a těch je furt málo. A že by chodily nabídky ze zahraničí, to se neděje. Myslím, že jsem zatím mnoho významnýho neudělal, aby se tak dělo. A co se týče hostů na desce, tak jsem oslovil pouze členy ZNK, páč nikoho jinýho tady v ČR prakticky ani, až na pár výjimek, oslovit nemůžeš. Navíc je to sólo věc a nechtěl jsem mít přehostováno. Myslím, že takhle to bohatě stačí a že featy se povedly!

Opravdu není? Co třeba El Marón, který ve stejné době jako ty vydává taktéž své sólo?

Jak říkám na pár výjimek! S Marisem jsme se o tom samozřejmě bavili na akcích kolikrát, stejně tak s Curwou, jenže znáš to. Někdy se prostě něco nedotáhne do konce, ale věřím, že do budoucna na tom zamakáme! Co Maris?

Hlavním hostem je Sodoma Gomora. Nebojíš se, že oni mají v českém horror coru tak výsadní postavení, že bude Terror Crew tak nějak vždy jen jejich stínem?

Důležitý je si uvědomit, že mezi SG a TC nikdy nebyla nějaká konkurence – naopak! Vždycky mě dokáže vytočit nějakej fanoušek dement, kterej nás srovnává nebo si myslí, že kopírujem SG – to je nesmysl. SG je fenomén dnešní doby a jsem rád, že to kluci dotáhli až takhle daleko a že můžem bejt součástí ZNK klanu, stát po jejich boku, koncertovat s nima a produkovat společný věci. Proto vlastně vzniknul feat. ZNK Mystery – mohl sem udělat pecku s každým z nich zvlášť a mít tak víc tracků na albu, jenže mě tohle spojení baví a sem rád, že do toho kluci šli! Myslím, že je z toho cejtit čirý zlo a že to funguje!

Album vychází u ZNK. Nebudu se ptát proč, protože je to asi jasné, spíš mi řekni, jestli by šlo horror corové album u nás vydat ještě někde jinde kromě vlastního labelu. Přeci jen předsudky tu stále vládnou, ne?

Tak v první řadě, jestli si album poslouchal, tak si zjistil, že až tak úplně horrorcorový není. Obsahuje samo sebou dost prvků HC, ale úplně klasickej horrorcore to není. Je to zlý trošku jinak. Většina věcí vychází z reality. Hezky to definoval Jakub Obluk, kterej to CD masteroval a pojmenoval to jako „dekadentní realismus“ a mně se ta definice dost líbí. A jestli by se to dalo vydat jinde…Proč by ne, akorát mě nenapadá kde, páč se v ČR labelech radši ani nevyznám a neorientuju. Nevím, je to spíš otázka na labely…

Název „Produkt doby“ poukazuje, že se na desce zaměřuješ na současné problémy lidstva. Nelze však asi říct že je to problém doby, ale spíše lidské nátury? Spousta problémů je starých jak samotné naše plemeno, jen zabaleno v moderním hávu.

Tuším, kam míříš. Na CD si kladu právě tuhle otázku, zdali je to současnou dobou, že jsou lidi takový pakárny, nebo jestli ta doba stojí tak za hovno právě díky lidem a jejich vlastnostem…Odpověď jsem bohužel nenašel a vlastně ani nehledal. Rozhodně se tyhle dvě veličiny ovlivňujou. Cílem desky ale nebylo vyřešit problémy lidstva ani doby. Cílem bylo, a vlastně mám pocit, že cílem většiny umělecký děl, by mělo být aspoň trochu odrazit, vtisknout podobu nebo atmosféru doby, ve které vzniklo. Na to by se nemělo zapomínat. A já se pokusil nastavit alespoň z části reálný zrcadlo a pokusil se o určité sdělení, což mi v tvorbě jiných často chybí. Mám prostě rád, když něco donutí lidi se zamyslet. Občas to sice bolí, ale myslet by se mělo.

Počítáš tedy s tím, že bude ještě hůř, ale ty nechceš být oním soudcem, který nad vším zlomí hůl?

Hůř bude každopádně, morálka lidí klesá den ode dne, politici kradou a zneužívaj moci víc a víc, normální člověk nemá moc možností, jak žít líp. Hnusu a každodenních starostí přibejvá, bezďákem se staneš ze dne na den a kolikrát i bez vlastního přičinění. S tím souvisej další jevy jako kriminalita, tvrdý drogy sou v ulicích dostupnější dřív než kdy předtím, ozbrojený konflikty jsou na spadnutí..To je prostě zákonitej vývoj dnešní podoby společnosti..Jednou tu bude hrozný Gotham city, pokud ten vývoj nepřeruší válka.. A jako soudce se rozhodně necítím a ani nechci cítit, každopádně až to jednou přijde, chci bejt v epicentru dění, nechci pomalu zkapávat na ozáření! A soud bude spravedlivej jen jeden a to Poslední soud!

Námětů na tracky budeš mít tedy vždy dost. Bude však i tvá aktivita stejná, nebo na další desku budeme čekat deset let?

To ti říct nedokážu. Zejtra mně může uříznout hlavu zfanatizovanej magor z ISILU a deska nebude žádná. Nechci příliš prozrazovat a předjímat, na to je myslím teď hodně brzy, ale už teď nějaký plány do blízký budoucnosti mám. Nechte se překvapit.

Zajímalo mě to proto, že se ke mně dostala lehce zpráva o pracích na společné desce Desada a Haadese. Tudíž mě napadlo, zda i ty něco podobného nechystáš.

Ne, nic podobného se zatím nechystá. Kluci se o tom jako bavili párkrát, ale nevím o tom víc než ty.

Chystáš koncertní šňůru sám za sebe, nebo pojedeš z Haadesem stejně jako Sodoma Gomora, kde Řezníka doprovází všude DeSade?

Zatím nic nechystám, ale budu rád, když o solo show někdo někde projeví zájem, určitě by to byla pro mě zajímavá zkušenost. Jsem spíš týmovej hráč, ale nebudu kecat - vychutnat si dav úplně sám mě láká! Takže, kdo bude mít zájem o mou sólo show a nebo o Terror Crew show, není problém nám napsat např. na facebooku (odkazy níže). Myslím, že za tu energii, co posíláme ven na živáčích, to stojí!

Za hranicemi se tobě podobní rappeři často angažují i v porno průmyslu. Neměl jsi chuť zkusit to taky, nebo na velikosti záleží?

A kurva, která bejvalka mě práskla?! (smích) Každopádně myslím, že týhle branži se věnovat nebudu, páč by na mě asi nebyl hezkej pohled! Ale nikdy neříkej nikdy!

Album můžeš podpořit koupí na ZNK Shopu, více informací lze nalézt na FB Terror Crew nebo FB Evil Dopa.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

J.A.L.
  • J.A.L.
  • 18.57 dne 28.10.2015

tak tohle kupujte ! :D

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná