Efko: Začal jsem cítit, že mám teď velkej zásobník témat, ke kterým se potřebuju vyjádřit

Můžeš je obcházet, při jejich shows přešlapovat venku na cígu, ale moc dobře víš, odkud jsou. Od roku 1998 PIO zvěčnili největší město z Vysočiny na mapě tuzemského rapu. Za tu dobu tihle čtyři parťáci zestárli, získali zkušenosti, nahráli několik týmových desek, ale sólům se vyhýbali. První chtěl tenhle nezmapovaný terén okouknout Eurodel, ale stále jsme se zatím nedočkali. Je možné, že Efko bude rychlejší. Co nám prozradil v krátkém rozhovoru, který vznikl po jejich show na Hip Hop Kempu?

Sedmnáctý ročník Hip Hop Kempu je za námi a vy jste kapelou, která se tu může pyšnit nejčastější účastí. Co to pro tebe a pro PIO znamená?

Za sebe bych řekl, že to je už hodně dlouhej kus cesty… Určitě sem přijíždím úplně jinak než borci, kteří tu hrají poprvé či podruhé. A co to znamená pro kapelu? Je to taková skoba, která je zatlučená a nikdo ji nevytluče. A to je super.

Eurodel nám v rozhovoru prozradil, že i Strejda Filí už má v hlavě své sólo. Můžeš nám tuto informaci potvrdit?

No, je to regulérní pravdivá informace. V tuhle chvíli mám nápady, ale nebudu zatím říkat, kdy, kde, co a jak. Jsem domluvenej, že jeden víkend vyrazím zkusit něco nahrát. To je zatím vše, co bych k tomu řekl.

A proč ten čas přichází až pro rok 2019, protože tuším, že letos už to nestihneš? Na scéně jsi dlouho a mluvilo se i o projektu se Zverinou, ale zatím si mimo PIO růžky tak nějak nevystrčil…

Tohle asi neumím říct a ani si nejsem jistej, jestli to bude rok 2019, 2018 nebo 2020. Zatím bych se nerad vyjadřoval k nějakým termínům a tak...a proč ten čas přišel? Asi jsem začal cítit, že teď mám velkej zásobník témat, o kterých se potřebuju vyjádřit, klidně i úplně sám.

Eurodel tě ale označil za velkého dříče a věří, že to budeš mít venku dřív jak on, přestože jeho sólo se avizuje již přes rok a venku je i jeden singl… Souhlasíš s tímto názorem?

Je to asi možný, dost možný, ale stoprocentně to nevím. Asi je pravdou, že jsem v našem týmu takovej nejnaspeedovanější. Jsem v klidu, když se něco děje, když se něco tvoří nebo vymýšlí. To pak jsem v pohodě a vyhovuje mi to. Dá se říct, že jsem tedy rychlejší než on… (smích)

Teď si poukázal na svou pracovitost, což je kladnou vlastností. Prozraď ale taky čtenářům nějakou zápornou, která je spojena s tvou hudební tvorbou…

Tak to teda netuším… (smích), ale je to dobrá otázka. Nikdy jsem nad tím asi nepřemýšlel. Asi bych mohl zapracovat na takovým melodickým uvolněným grooveu ve svým hlasu, jestli mě chápeš…bejvám až příliš monotónní. Rád bych z toho něco vymáčknul.

Bavili jsme se o tvých kladech a o tvých záporech, tak mi teď prozraď co na svých parťácích z crew obdivuješ, a co tě naopak sere…

Tak to mě zajímá, co ti na tuhle otázku řekli ostatní z party… (smích) Tak na Eurodelovi mě nejvíc baví, že má fakt velký, ustřelený a masivní nápady. Trochu mi ale vadí, že jich má občas tolik, že je nedokáže skloubit do kupy. Na J-Kidovi mám nejvíc rád fakt, že jde ortodoxně za tím, za čím si chce stát a není žádná cesta vedle. Sere mě na něm ale přehnaná výbušnost a vztahovačnost, všechno bere někdy podle mě bezdůvodně na sebe. De Puta Madre je svědomitej a důslednej borec, ale sere mě, že toho dělá moc a do poslední chvíle nevíš, jestli vůbec dorazí.

A budoucnost PIO? Loni jste mi prozradili, že další desku chcete a bude ji celou produkovat J-Kid. Platí to nebo se věci změnily?

Nezměnilo se na tom nic, já to cejtím furt stejně. Je to odkláněný kvůli těm sólovým deskám, ale myslím si, že nějaké společné singly půjdou ven…

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná