Efko z PIO: Lidi přes 30 let řeší jiný věci, než že někdo má nový tenisky nebo kérku a vydělal balík

Co se týče koncertů, rok s devítkou na konci je teprve v takovém pomalém rozjezdu. To se ovšem netýká jmen jako PIO Squad, Zveriny a Afu-Ry. Tahle velmi zajímavá trojice jezdí od ledna po republice se svojí divokou Aint Got The Funk Tour. Na jedné zastávce jsme u piva pokecali se Strejdou Filím z PIO. Krom toho tu pro vás máme soutěž o volné vstupy na jejich pražskou zastávku, která proběhne v pátek 1. března ve štvanickém klubu Fuchs2.

Ruck Pý: Jsou nějaké změny ve vaší kapele ohledně sólo desek? Vydáš ji dříve než Eurodel?  Posunulo se to někam, nebo je to mrtvé téma?
 
Efko: "Neřeším, kdo ji vydá dřív, nebo později. Makáme na tom oba. Já jdu track po tracku, mám zatím 6 věcí a v březnu bude víc času na studio, tak bych s tím chtěl pohnout. Del jich má asi 60 a chybí mu taková ta dotahovací tečka, to rozhodnutí, kterej zůstane, kterej vypadne, kterej dotáhne a kterej pošle k ledu." 
 
Faktem je, že dlouhá mezera mezi deskami "Interview" a "Stromy v Bouři" zapříčinila to, že mezi mladými posluchači už o vás není takový zájem. Myslíš si, že je můžete získat zpět? Máte o to vůbec zájem?
 
"Erick Sermon to v jednom rozhovoru zajimavě shrnul - rap je jedinej hudební žánr, kterej uspokojí výhradně mladou generaci. Lidi přes 30 a 40 let řeší jiný věci, než že někdo má nový tenisky a novou kérku a vydělal balík. Nezajímá je to, nic jim to neříká. Samozřejmě jsou výjimky, ale gró fans rapu jsou lidi 15 - 25 let. Jsem za ně na koncertech rád, ale nebudu se jim snažit přizpůsobovat jen pro to, aby jich přišlo víc. Jsme o generaci jinde a je mi jasný, že naše tvorba pro ně musí bejt úplnej úlet. Pro mě to není proces získávání někoho zpátky, pro mě to je hudební výraz mejch myšlenek, v patnácti, ve třiceti šesti nebo v padesáti, nasrat na věkovej rozdíl. Tak to vidím já." 
 
Světem kolují dva tracky v rockovém hávu. Máte za sebou tour s Cocotte Minute. Jaký si měl z této spolupráce a koncertní šňůry dojem? Dokážeš si představit, nebo sis už hrál s myšlenkou, že bys  nahrál desku v podobném stylu?
 
"Ke spojení metalu a rapu mám blízko. Dycky jsem si jel Cypress Hill, Bodycount a další. U nás to nemá moc tradici, fanoušci Cocotte Minute na nás koukali trochu jak z jara, mi přišlo. Jinak supr šňůra.  Ale na desku to nevidim. Spíš nahraju album DISSRAP, 10 zábavnejch variací na téma žluklýho českýho rádoby stylu, a neřeknu ani jedno jméno, fuck it, týká se to všech." 
 
Za ty roky na scéně jste toho probrali už mnoho, poslední deska PIO má velký obsah a sdělení. Dokážeš si zpětně říct, jestli by si přistupoval k určitým tématům jinak, s větším respektem, nebo to bereš pořád stejně?
 
"Úplně nechápu, na co se ptáš. Nevracím se zpátky, nic bych neměnil. Ale díky, sdělení je základ, a jestli ho tam cejtíš, tak supr."
 
Momentálně jste v polovině tour se Zverinou a Afu-rou, kdo s tímhle divokým nápadem přišel?
 
LPřišel s tím autor celýho projektu DJ CUT DEM. Dali jsme dohromady dvouhodinovou show, kdy jsme všichni na stagi spolu a masíme to. Není to nejřív koncert PIO, pak AFU-RA, pak ZVERINA a pak třeba jeden společnej track. Je to 5 mcees nonstop drtikol styl." 
 
Křižujete mapu po celé republice, zastavili jste se i v mém městě, takže jsem byl svědkem velmi rozjetého a výborného mejdla. To takhle probíha zřejmě celou dobu?
 
Takhle, jak jsi viděl, to probíhá celou dobu, jo. Lidí by mohlo chodit víc, to není potřeba skrejvat, ale stále lepší než drátem do voka. Ti, kdo dorazej, si to s náma užívaj na 100%." 
 
Jedním z posledních koncertů bude pražská zastávka. Na tuhle akci jsme si společně připravili soutěž o volný vstupy, bude v nečem speciální?
 
"Bude tam křest novýho CD Afu-ra - "Mazterchef". Budou tam na majku masit vostřílený psi, dospělí chlapi, bude rap, ne ubulený malí kluci, který jedou depku, protože to je in. Zvu všechny mladý lidi na koncert. Díky za prostor."

Soutěž o 2x2 vstupy na Štvanici:
 
Jak se jmenoval společný projekt Efka a Zveriny, ze kterého nakonec vyšly jen 3 singly?
 
a) Mr. Inkognito
b) Promiskuito
c) Prosperito
 
Kolik mcees se potká na stagi při AINT GOT THE FUNK TOUR?
 
a) 3
b) 4
c) 5 
 
Na správnou odpověď čeká mail soutez@bbarak.cz do 27. února. A jako předmět zprávy uveďte Cut Dem a kromě celého civilního jména prosím přiložte i nejrychlejší kontakt na Vás. Hodně štěstí!
 

Ruck Pý

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná