DTonate: S rapovkama díru do světa neuděláš

Nejnovější člen Ty Nikdy DTonate se nedávno zúčastnil jako jeden ze 14 vybraných domácích českých a slovenských producentů a hudebníků projektu Red Bull Music Academy Bass Camp, který proběhl v únoru v Bratislavě. A protože jsou akce podobného charakteru u nás dost ojedinělé, Radek Janků (FNTM) se olomouckého tvůrce zeptal na pár věcí ve spojitosti jak s Bass Campem, tak s novou deskou.

 
V čem ti přišel projekt Red Bull Bass Camp výjimečný? Cítíš například, že tě účast nějakým způsobem posunula v celkovém přemýšlení nad muzikou a postupy v produkování?
 
Výjimečný asi v tom, že vnikl a že byl po všech stránkách super. Nemyslím si, že by to mělo zásadní vliv na to, jak věci dělám, ale zejména kde a s kým. Dokonce jsem už zosnoval přesun mýho domácího studia do soukromýho "coworkingu", kterej máme s Pauserem v Olomouci. Právě kvůli pocitu tý bezrprostřednosti, kterou jsem si na RBMA užil vrchovatě.
 
Jak se ti pracovalo s ostatními kolegy? Z celého Bass Campu se dostaly ven 3 treky, na kterých se vystřídali skoro všichni účastníci akce. Skladby se navíc objevily na tvém Soundcloudu Byla tedy celá tato freestyle produkční session tvojí iniciativou?
 
Dá se říct, že jo. Vždycky jsem udělal jen základ a pak velel celé aranži, nápady jako takový ale přicházely od ostatních podle toho, jakou jsem měl over-all vizi. První den to byl dřevní funk, druhej den smooth jazz a třetí totální funky úlět s Android Asteroid. Ten třetí den to už ani nebyla studio session, ale normální party o jednom treku.
 
Znal si ještě před Bass Campem tvorbu ostatních producentů a hudebníků? Byl někdo, o kom si například předtím nikdy nešlyšel a kdo tě překvapil svým přístupem a muzikou?
 
Až na známé "kolegy" téměř nikoho. Všichni byli skvělí, ale můj osobní favorit byl FVLCRVM díky jedné jediné pecce, kterou se na RBMA uvedl. "That's The Way It Is" — zvuk na 1000% kompatibilní s mýma ušima a nic co bych čekal, že u nás kdy v životě uslyším.
 
V úvodu celého eventu měl každý z účastníků za úkol pustit ostatním vlastní skladbu, která je podle daného hudebníka nejlepší a nejvíce vystihuje jeho tvorbu. Co si pustil a proč?
 
Pustil jsem poslední singl "This Time It's For Real" s Martinem Svátkem, protože to je styl, se kterým bych chtěl, aby si mě lidi spojovali. S rapovkama díru do světa neuděláš.
 
Jak to vypadá s chystanou deskou? Singl s Martinem Svátkem je venku, na co se můžeme těšit dál?
 
Zrovna na RBMA jsme si stanovili neoficiální deadline pro desku, čili těšit se můžeme na to, ze ji po těch letech vydám. :) Asi bych rad pustil ven klip s nějakým novým singlem, konkrétní plán ale zatím prozrazovat nebudu.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná