RUKAHORE_SHOP_BANNER

Dj Wich o trémě, o tom, co moc Čechů neumí i skvělé zprávě, že deska s Lávou bude také na vinylu...

S Djem Wichem, jenž drtí hity jako Japonci ty svoje toyoty, už jsme v průběhu let udělali několik rozhovorů, s tím, že ten poslední se zřejmě týkal našich dotazů na pět zásadních audio momentů česko-slovenské branže. Realizace mini interview, jehož perex si právě pročítáte, napadla autora tohoto článku těsně poté, co potkal Máňu ve své čtvrti usrkávat PHO na jedné ze zahrádek a ústřední témata byly dvě - připravovaný počin s jeho dlouholetým kolegou Lavorem a dvojkoncert ve Velkém sálu Lucerny, který proběhne v srdci metropole 29. a 30. den tohoto měsíce.

DJ Wich / Meet & Greet @ Queens Shop Praha - 30. 10. od 16:00

Udělal si podle tebe řemeslně větší producentský skok od prvního vinyl singlu pražské scény "Cesta štrýtu/Hlasuju proti" po "The Golden Touch", nebo právě od americké desky po žhavou současnost, kdy dokončuješ album s La4 Boyem?
 
"To je težká otázka. Ten skok byl zřejmě největší mezi singlem a Golden Touch. Ale i když máš zajetý už nějaký svoje postupy, tak zkoušíš nový technologie, objevuješ novou muziku atd. Nový trendy vyžadujou novej zvuk, pluginy, učíš se furt tak nějak za pochodu. Zjištuju, že míň je někdy víc.
 
Moje nový instrumentální remixy jsou pro mě složitější, než samplovaný předešlý věci. Na samplování je těžký hledat, potřebuješ na to klid, čas a materiál. Trapový věci jsou pro mě momentálně inovativnější a kreativnější. Neni to jen smyčka, ke kterýmu se přidá v refrénu zvuk. Potřebuješ intro, nájezd, drop, sloku, změnu a outro. Samozřejmě, ale na druhou stranu neni nad skvělej sample, jednoduchej beat a basu. Bilance, rovnováha, jedu oboje."
 
Jinak deska s Lávou je téměř hotová, ale lehce odložená kvůli Lucerně a výstavě kreslených pláten, kterou měl Láva minulej týden. Nicméně už definitivně vyjde začátkem prosince a skvělá zpráva je, že bude i na vinylu."
 
 

Celé projekty jsi dosud tvořil s Indym, Nironicem, Rascem, Hi-Defem nebo Ektorem. Jaká je ve srovnání s výše zmíněnými práce s Lavskim? Odlišuje se to něčím oproti předešlým nosičům?
 
"S bubákama jsem byl zvyklej tvořit přímo na místě ve studiu. Pustil jsem beaty, vybralo se, oni si sedli vedle s papírem a tužkou a během chvilky přišli rovnou nahrát. Pak máš desku hotovou během pár týdnů. Každej to má taky trochu jinak, ale tenhle model z CZ/SK scény jsem zažil asi jen s Čistychovem. To bohužel moc Čechů neumí. Potřebují na to víc času, rozvahy a klidu. Pak se z toho trochu vytrácí ta spontánnost. I když ono je to zase s tou angličtinou prostě jednodušší, jasně. Láva je jeden z mých nejlepších kámošů vůbec a fakt skvělej člověk, takže ta práce jsou spíš takový kamarádský sessiony. Dáme kafe, kecáme, berem to víc jako zábavu a možnost se vidět."
 
Do prvního hiphopového vpádu do Velkého sálu Lucerny zbývají hodiny. Býváš ještě po všech těch letech nervózní? Lišila se nějak výrazně příprava oproti Votvíráku, kde proběhlo něco podobného, byť v menším měřítku?
 
"Si piš, jsem strašnej trémista od narození. Před vystoupením bývám většinou nervózní i v malých klubech. Příprava byla mnohem složitější, protože hrajem skoro 2x tak dlouhej repertoár než na Votvíráku. Krom pár zvuků, který běžej z kompu se všechno hraje živě, tudíž se musí víc zkoušet a učit. Trénuju prstíky na klávesách, mpc a zapisuju si poznámky."
 
 

Foto: Petr Hricko

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

NTR
  • NTR
  • 19.32 dne 01.11.2014

No říká se o něm taky, že je bukvice, proč o tom ale sakra nikdo nemluví... jo aha, tady jsme na cenzurovanem webu...

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná