DJ Sliink: DJ je taky člověk a nejen někdo, starající se pouze o hudbu

Už tuto sobotu se v pražském klubu Chapeau Rouge představí DJ Sliink, zásadní jméno dnešní klubové scény. Pochází z New Jersey a stíhá remixovat Major Lazer, či Franka Oceana a také vydávat s Flosstradamus společné EP. Se Sliinkem, pravým jménem Stacey White, připravil C.Monts (BrokeAndFamous.cz X Framington X Ty Vole?! ) rozhovor o jeho začátcích, spolupráci s jinými umělci a také o Jersey Club scéně.

Jaký pro tebe byl rok 2013? Popiš nám své nejlepší okamžiky.

Byl to úžasný rok. Měl jsem možnost pracovat s několika opravdu talentovanými lidmi jako jsou Brenmar, Flosstradamus a další. EP, které jsem vydal společně s Flosstradamus vyšlo velmi dobře. Dalším vrcholem byla rozhodně možnost hrát na E-ZOO! Líbí se mi také nárůst respektu vůči Jersey Club v roce 2013, který se promítá i do nového roku.

Jak dlouho produkuješ? Začal jsi dělat s Jersey Club? Skládal jsi někdy i jiný hudební žánr?

Producentem jsem od svých šesnácti, takže už dobrých sedm let. Začínal jsem na Jersey Clubu, všechny děti v mém věku tenkrát obdivovali OGs z Jersey a Bmore. Můj mladší bratr Sliim mě vlastně dostal do swingu hudební produkce. To on mi ukázal některé důležité triky, které způsobily, že se mi to začalo líbit ještě víc. Také jsem mimo to vydával svoje Hip Hop a Trap skladby. Ačkoliv může být občas obtížné, mít dvě fanouškové základny.

Prozraď nám něco o Cartel Music, jejích členech a plánech pro rok 2014. Je Jersey Club jediný žánr, který produkuje, nebo vydávají členy i něco hudebně jiného?

Cartel Music, miluju ty lidi, dělám s nimi už od mladšího věku. Skládá se z rapperů, tanečníků, producentů a dalších umělců. Je tam Mike Gip, Dj Big O, Hotrod, Dj Tray, Dj Fiinesse, Dj Classic, K Millz, Stacksa pár dalších lidí. Začali na Jersey Clubu, zkusili i pár dalších věcí. Jersey je ale žánr, jímž to celé začalo a vždycky jím bude pokračovat. Jsou ale trochu i do hip-hopu.

Jak jste se poprvé dali dohromady s Body High? Slyšel jsem, že vaše spolupráce začala na frekvencích tvé skladby Vibrate. 

Track "Vibrate" jsem měl už chvíli hotový, schovaný v šuplíku. Můj manažer Joe mě seznámil s několika jeho přáteli, kteří zakládali nový label. Říkal jsem si, že bych jim to měl pustit. V té době měl takový osvěžující zvuk, akorát vyhovující potřebám začínajícího labelu. Byli opravdu nadšeni a poprosili mě, jestli bych nedal dohromady více skladeb do EP. Tak jsem se vrátil se domů a vytáhl pár dalších. Můžu říct, že to bylo úspěšné EP a otevřelo mnoho dveří jak mě, tak ostatním z labelu a dokonce i jemu samotnému.

Jaké prvky tvoří dobrý DJ set?

Jaké prvky hmmm... Za prvé, musí se dávat pozor! Haha. Musí se interpretovat dav a pocit z parketu. Také by se mělo vždy spolupracovat s davem, mluvit s posluchači, aby věděli, že DJ je taky člověk a ne někdo, kdo se stará jen o hudbu – upozornit na jeho přítomnost i klidně mimo hudbu. Musí se vycítit způsob jak a co mixovat.

Čemu dáváš přednost? Remixování nebo vlastní tvorbě a proč?

Dávám přednost vlastní tvorbě.Sice jde o delší cestu, nemusíš se ale starat o samply a další věci, Je tam vždy nekonečně mnoho možností. Sám jsem začal na remixech a pokračoval v nich několik let. Tehdy jsem to miloval. Je to legrace. Máš základ, na němž stojíš jako remixer a rovněž máš všechny zvuky. Remix proslaví to, co je schopen remixer přidat skladbě, její chybějící části, aniž by se dotkl těch hlavních. Do originalní hudby musíš vkládat mnoho času, to mi však nijak nevadí.

Hodně jsi cestoval, který místo sis nejvíc oblíbil a proč?

Procestoval jsem půlku světa a byla to fakt sranda! Moje oblíbené místo bude asi Paříž! Mám tam spoustu přátel a cítím se jako doma. Navíc tam nacházím spoustu inspirace a jsem schopný si udržet srovnané myšlenky. Je úžasné, jak jsem tam schopný skládat hudbu.

Jak vnímáš změnu Jersey Club scény od začátků tvého působení v roce 2006?

Od té doby vnímám, že interpreti začali věnovat více času tvorbě hudby a to je určitě dobrá věc. Během času jsem cítíl hodně podpory,a té si vždy cením. Viděl jsem mnoho lidí prodkuvat, což není vůbec špatně. Někteří u nás mají pocit, že si lidi tu podporu vezmou a utečou s ní, jen kvůli tomu, že s nikým ani nespolupracují. Na scéně teď převládají smíšene pocity.

Už jsi někdy navštívil Prahu? Co očekáváš?

Nidky jsem tam ještě nebyl, takže vůbec netuším, co očekávat. Chystám si něco vygooglovat, alespoň získat představu o tom, jak vypadá. Haha.

Co mohou fanoušci očekávat od tvého DJ setu?

Mohou očekávat, že si pořádně zapaří. K slyšení bude spousta nových věcí, míchaných s trochou rapu, atd. Zbytek si nechám jako překavpení!

Co má DJ Sliinka v plánu pro rok 2014?

Pracuji na stále větším množství kvalitní hudby. Připravuji několik singlů a dokonce i album ke konci roku.

Kde tě mohou fanoušci sledovat?

Twitter - DjSliink

Soundcloud - Soundcloud.com/djsliinkbbc

Instagram - DjSliinkNJ

Cartel Music Soundcloud - Soundcloud.com/cartelmusicnj

Rozhovor: C.Monts (BrokeAndFamous.Cz X Farmington X TyVole?!)

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná