Dj Mike T: Občas se někdo pokusí pozici PSH zpochybnit, ale to jde přirovnat ke kopání do trůnu

Pakliže si myslíte, že se s otevřením nové restaurace začne Dj Mike T honit za michelinskou hvězdou a své hudební aktivity odsune na vedlejší kolej se starými panely ABX nebo DBR, pletete se stejně jako ti, kteří se až do hitového singlu "Já to říkal" domnívali, že jsou PSH z Rokycan. Kromě třetí sólové desky 518 a jeho vlastní producentské kompilace se s ním v brzké době setkáte například ve třech připravovaných videosinglech s jeho domovskou kapelou, Pil Cm a Smackem a také Klárou Výtiskovou. Z původně plánovaných dvou rychlých dotazů se nakonec vyklubalo šest otázek a kdyby vám i ty byly málo, v pátek večer hledejte jednoho z čelních představitelů Bigg Bossu v La Fabrice na oslavě kanálu Prima Cool...

"Epilog" má téměř 6 let a za poslední 2 roky přilétla z tábora PSH jedna věc. Myslíš, že by si mohl něco podobného (rozuměj takový luxus) v dnešní rychlé době dovolit na naší scéně i někdo jiný, aniž by to nepocítil na koncertech a zájmu?
 
"Odpověď na tvou otázku má tři roviny. Pozici kapely PSH nelze nikterak zpochybnit. Čas od času se o to někdo pokusí, ale to jde přirovnat ke kopání do trůnu. S tím jednoduše počítáme a zároveň si dotyční neuvědomujou, že tím jen stvrzují výsadní postavení kapely. Za další, prodlevy mezi deskama PSH vyplňujeme sólo projektama. V případě PSH a Bigg Boss jde o každoroční nálož videoklipů, knih, koncertů, tours a dalších věcí, o jejichž levelu zpracovaní a produkce nemaj lidi ani potuchy. Pokud mám být konkrétní, nesmí chybět ve výčtu úspěšnejch sólo desek, oceněnejch Andělama, naše výrazný postoje a aktivity směrem k veřejnýmu prostoru a společnosti, nebo projekty, jako jsou Vladimírovy "Kmeny", moje studio aktivity, dlouhodobá činost v oblasti gastronomie (otevření restaurace Jam&co.), nebo Orionova pozice coby neoddiskutovatelný ikony českýho hip-hopu vůbec. V neposlední řadě pak jde o souhrn, kdy za ty roky je toho tolik, a tolik toho ještě bude, že to současný new comers, i ty někde mezi, budou dohánět, utvrzovat a potvrzovat dalších deset let, než budou moci v případě našeho výpadku pomýšlet na trůn. Ano, takový luxus si dovolit můžem." 
 
Tu restauraci chápat jako jakási zadní vrátka po hudební kariéře ve stylu "co bude až nebude rap"? Nebude její provoz znamenat, že už nebude tolik času na studiovou práci jako dříve?
 
"Nad prací nepřemyšlím stylem, že za XY půjdu do "důchodu", investice to samozřejmě je, ale to ukáže čas. Jsem hyperaktivní člověk a Jam&co je pro mě plnění si snu a ambic, na který nebyl v minulosti prostor. Myslím tím, že jsem k tomu musel nějak dozrát, a v tomhle případě i najít partnera, kterej má ambici vést restauraci a stejně tak jak já se věnunuju naplno muzice, on se chce naplno věnovat businessu. S Jakubem Čermákem máme společnou vášeň a z mojí strany jde o pracovní vklad v podobě PR, a řekněme sociálního know how. Takže v poměru restaurace s muzikou se pro mě nic nemění."
 

"Fanoušci nás vnímaj jako jednu jednotku, která je v pohybu. Bez ohledu na nick, nebo název, pod kterým danou věc udělám."

 
Čeho přesně bude „V.I.C.E.“ signálem? V518 - tuším na DVTV - řekl, se ještě k jednomu albu společně asi nadechnete. V době rozpracovaných sól je to ale zřejmě pro rok 2016 science-fiction, nebo ne?
 
"Nemyslím, že je nutné, abychom teď dělali desku, a to bez ohledu na fakt, že děláme na sólo projektech. Singly jsou cesta, jak si ladíš vzájemnou spolupráci a energii. Teď se vrátim k předchozí odpovědi, vydali jsme s 518 "Ať se to neposere", vyleze novej PSH video/singl "V.I.C.E., a v květnu vypustíme "Tak a teď!" s hostujícíma Smackem a Pil C. Fanoušci nás vnímaj jako jednu jednotku, která je v pohybu. Bez ohledu na nick, nebo název, pod kterým danou věc udělám, ovlivní to i status PSH."
 
Deska, za kterou dostal Smack před pár dny Anděla, nahrávala u tebe, že?  Co si vůbec říkal na tři nominované jména v hiphopové kategorii?
 
"To nemohlo dapadnout jinak a to i vzhledem k tomu, že jsme loni u Bigg Boss nevydali žádnou velkou desku. Z těch zbývajících nominovaných je naprosto evidentní, že nebylo z čeho vybírat. Za ostudu pak považuju nominaci projektu Kapitán Demo, a to především pro akademiky samotný."
 
Když zůstaneme u značky PSH, jak často mění jedno z nejčastěji koncertujícíh těles domácí mapy koncertní sestlist? Přijde mi, že například Prahu v instrumentálce "Jump Around" už slýchávám dva tři roky...
 
"Je to tak, že máš různý přístupy k tvorbě playlistu. Vzhledem k našemu typu kapely, kdy máme oprvdu nespočet hitů, i ze sólo tvorby, který můžeš hrát, je cesta vyladěnýho seznamu, kterej obohacuješ o novinky, tou nejlepší volbou. Co se týká tracku "Praha", v tomhle gardu ho hrajem tak dva roky. Je to ta věc, kterou od nás fanoušci prostě čekaj."
 
Liší se publikum, když hrajete v hiphopovém prostředí a když vystupujete před multižánrovým obecenstvem? Jakou kulisu očekáváš v pátek na narozeninách Primy Cool?
 
"Publikum rozlišujem, ale v případě narozenin Primy Cool bych to určitě nedramatizoval. Lidi vědí, co je čeká. Show jako show, každou na maximum. Je jedno pro koho a kde."
 

Foto: Lukáš Wagneter 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná