RUKAHORE_SHOP_BANNER

Dissuj mě a až se potkáme, dostaneš dělo do ksichtu, říká Necro

Necro sice o sobě poslední dva roky nedával příliš vědět, ale na brooklynského emceeho a producenta čekají velké věci.

19. listopadu odkryje svůj dlouho očekávaný projekt s Kool G Rapem nazvaný The Godfathers. Album bude prvním počinem, na kterém člen Juice crew spojí síly s jediným producentem, od 90. let a spolupráce s DJ Polo. Necro se sází, že jejich deska bude vnímána jako „jedna z nejlepších, co Kool G Rap kdy natočil.“

Necro totiž s lidmi mimo svůj okruh Psycho+Logical-Records příliš nenahravá. Když ano, stojí to většinou za to. Produkoval “Gihad“ na Raekwonově klasickém pokračování Only Built 4 Cuban Linx a před dvěma lety zaznamenal úspěch s "Huzzah!" a "The Last Huzzah! (Remix)" od Mr. MFN Exquire. „Nemám rád falešné lidi, patolízaly, a ty, co nahrávají s každým,“ říká, proč se drží svého okruhu.

Necro si nebere servítky. Svým typickým způsobem vysvětluje, proč psal Mighty Mi omluvu za údery pěstí, proč je Tyler, the Creator kus teplouše a proč začal po 10 letech jedení v restauracích sám vařit.

Jak jsi se dal dohromady s G Rapem?

Domingo zařídil první meeting a pak už to šlo samo. S Kool G Rapem jsme si sedli. Máme hodně společného. Když jsme se potkali, dal jsme mu najevo, že jej respektuji a znám jeho kariéru a pozadí. Věděl, že nejsem jen tak nějaký sráč, co s ním chce nahrávat. Mám sám úspěšnou kariéru, takže naše společná deska bude pro fanoušky zajímavá. Jsme speciální odnož hip hopu, hardcore hip hopu, který fanouškové milují.

Kde album Godfathers stojí v porovnání s tvými sólo alby?

Myslím, že bude stejně úžasné. Je ve své vlastní třídě. Mezi mnou a G Rapem je na každm tracku skvělá dynamika. Pracoval jsem na tom LP stejně tvrdě jako na každém Necro projektu, ale celkově je to úplně jiný koncept. Fanouškové si to zamilují a zbytek populace přehlídne jako obvykle. Ale to je v pořádku. Nakrmíme tím všechny Necro a G Rap nadšence. Díky tomu se nám daří. Máme statisíce fanoušků. Nejde si stěžovat.

Minulý rok jsi spolupracoval s Mr. MFN Exquire. Jak k tomu došlo?

Použil beat z mého alba Brutality Pt. 1 z roku 2003. Dokonce natočil i video, které se se samotným songem stalo jeho nejúspěšnějším. Když jej pak upsal Universal Republic, tak vzhledem k tomu, jak jim jde o právní stránku, potřebovali se mnou song vyčistit (odsouhlasit použití samplů – pozn. red.). Já jsem ten sample ale sebral z nějakýho porno filmu a za boha si nemohl vzpomenout z kterýho. Taky jsem ten beat udělal před 13 lety. Je vůbec vtipný, jak rappeři milují beaty, co jsem vytvořil v 90. letech. Raekwon si ode mě vzal beat z roku 1997. Ale zpátky k tomu Exquireovi. Musel jsem celý beat zahrát naživo úplně z ničeho. To je taky verze, kterou slyšíš na iTunes, ta přehraná. Myslím, že video má pořád tu původní. Ale s mým inženýrem Elliott Thomasem jsme dokázali, že to zní úplně stejně.

Byl jsi překvapený úspěchem "Huzzah!" a "The Last Huzzah! (Remix)"?

Ani ne. V tom tracku hostuje El-P, který má v podstatě stejně velkou posluchačskou základnu jako já. Když pak spojíš El-Pho s beatem od Necra a přidáš nového interpreta, logicky dostaneš solidní výsledek. Takže mě to vůbec nepřekvapilo.

Proč vlastně s lidmi mimo tvůj okruh moc nespolupracuješ?

Nemám rád falešné lidi, patolízaly, a ty, co nahrávají s každým. Snižuje to kvalitu muziky. A od toho držím ruce pryč. Jsem rád originální a to je taky důvod, proč mám tak skvělé fanoušky, potetované od hlavy až k patě. Prodávám víc digitálních songů než 95 % undergroundu. Nikdy jsem nikomu nelezl do prdele nebo se přisral k někomu dalšímu. Jsem jedním z posledních, co kdy budou makat s G Rapem, a vsadím se, že to bude jedna z nejlepších věcí, co kdy nahrál. Kromě těch s Nasem a Mobb, protože to už nikdo nepřekoná. Ale tohle bude jeho nejlepší kolabo s takzvaným underground rapperem.

Jsi hodně aktivní na Facebooku a Twitteru. Nedávno jsi ukázal fotku s Suge Knightem z doby, kdy jsi hrál první koncert v Los Angeles. Jaký je?

Byl hrozně v pohodě. Dokonce mi dal svý číslo. Mám svou vlastní společnost, takže od něj nic nepotřebuju. Jsem si jistý, že kdybych něco chtěl, byl by ochotný se mnou v muzice spolupracovat. Byl fakt v klidu, nemůžu o něm říct špatný slovo. Jako na majitele labelu na mě měl ohromný vliv. On stál inspirací Master Pmu a to je pro mě vzor číslo jedna.

Taky jsi řekl, že nejsi fanoušek Odd Future. Proč?

Přijde mi, že nemají špetku respektu k lidem, co jim vydláždili cestu, takže můžou kouřit péro. Jsou mi upřímně jedno. Žádný z nich není lepší než já. Možná, když o mně řeknou pár vlídných slov, tak je budu brát vážně. Nepotřebují můj souhlas, ani já ten jejich. Dissovali Immortal Techniquea a ne že bych ho tu chtěl bránit, ale jak, kurva, můžeš dissovat někoho z undergroundu jako Tech a pak na Twitteru lízat prdel Kanyemu?

Ten Tyler je kus teplouše. Tihle noví rappeři vyskočí odnikud, dostanou se trochu nahoru a myslí si, že můžou plivat, na koho chtějí jen tak bez následků. Hip hop je věcí ulice. Dissuj mě a až se potkáme, zažiješ peklo. Dostaneš dělo přímo do ksichtu.

Na Formspring jsi taky napsal, že jsi kontaktoval DJ Mighty Mi, aby ses mu omluvil za to, že ses jej zmlátil. Jak se to stalo?

Jo, to je pravda. Přečetl si tu zprávu, ale neodepsal. Cítím se teď nějak pozitivně. Chtěl jsem skončit minulý spory se starými nepřáteli a udělat prostor pro ty nové. Vždycky budu mít nepřátele. Není to tak, že Milo (Mighty Mi) se mnou někdy chtěl mít problémy. Ten má ze mě nahnáno. Proč bych s ním tedy měl mít špatný vztahy? Říkal jsem si, že budu moudřejší a omluvím se, jak jsem dřív choval. Byl jsem mladý a možná jsem ho měl vzít stranou a promluvit si s ním, než abych mu dal tři bomby před 300 lidma na DMC. Vím, že jsem kvůli tomu spálil spoustu mostů. Hned druhý den, co se to stalo, mi volal Dante Ross a byl kvůli tomu rozpálený doběla. Docela mě sralo, že se Dante postavil za Mila. Ale jsem si jistej, že tím, že jsem nasral všechny tyhle lidi v hudebním průmyslu, jsem svý kariéře moc nepomohl. Od Mila ale v roce 2013 fakt nic nečekám.

Vydělávám víc než všichni tihle lidi. Ti žijí na pokraji chudoby. Já mám oddané fanoušky, takže když jsem mu nabídl omluvu, bylo to z pozice silnějšího. Ale Milo má strach odpovědět alespoň „Čau, jak se daří?“ Jeho smůla. Jsem poměrně náladový, takže příště už takové štěstí mít nemusí.

Taky jsem poslal tweet MC Serchovi, abych mu řekl, že si vážím toho, co dokázal s 3rd Bass. Popravdě jsem vždycky Serche nenáviděl. Když jsem ho potkal, připadal mi jako zmrd, co mě chce akorát poučovat. Nikdy jsme se tak neopírali o pevné základy, abych mu prozradil, jak moc mě 3rd Bass jako malýho kluka ovlivnili. Navíc první větší prachy za beat jsem dostal právě od Serchlite, které měl pod palcem. Bylo to asi 8000 dolarů. Když jsem pak v 17 vykradl jedno studio, tak ode mě za 3000 dolarů koupil MPC. Na začátku kariéry mi Serch pomáhal sehnat peníze. Teď mi připadalo, že bych mu za to měl říct díky. Byl rád.

Taky jsem se ozval Bobbito Garciovi, abych mu řekl, že měl tu nejkrutější rádio hip hop show v historii a umožnil mi být její součástí. Dal mě i dohromady s Cagem. A Bob nic z toho nemusel udělat. Tehdy jsme si spolu nesedli. Neměl rád mé texty a rap. Vždycky miloval moje beaty, ale říkal svůj názor ohledně rapu. Tehdy jsem si to vzal osobně, což dělám doteď s každým, kdo nemá rád moji muziku. Na to fakt nejsem zvědavej. Ale dneska se dokážu ohlídnout zpátky a pochopit, že mě Bobbito i tak podporoval. Chci mu jako hip hop legendě zasalutovat. Bylo to celkem osvěžující, že on i Serch teď ví, jak jsem se cítil, a všechna ta energie je už za mnou. Necro už je etablovaný stroj, který vydává desku s tím nejlepším všech dob – Kool G Rapem. Nic mě nerozhodí. Nepotřebuji nenávidět někoho z doby před 20 lety. Navíc, jak jsem řekl, potřebuji prostor pro nové nepřátele, protože ti, až mě potkají, nedopadnou dobře.

Vidíš na sobě s postupem času změny? Nemyslím teď přímo hudebně, ale v rozhovorech zmiňuješ, že chceš založit rodinu, zhubnul jsi..

Každý má kupu problémů a věcí, se kterými se potýká. Já strávil tolik času s muzikou, že jsem douho zanedbával své zdraví. Teď už se mi daří a můžu na svém stavu pracovat. Nikdy jsem nebyl nemocný, nebo ne nijak vážně, ale cítil jsem se blbě ze stresu a sraček, co jsem žral. Vlastně pořád jsem se snažil dostat fyzicky do formy, ale nikdy jsem nevydržel. V tuhle chvíli se cítím dobře. Hodně mi pomohlo, že jsem začal vařit. 10 let jsem si objednával jídlo na dovoz. Dneska si vařím tak, aby to bylo zdravý a zároveň dobře chutnalo. Není nic lepšího než čerstvý a zdravý jídlo.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná