Delik nejen o EP s Grimasem: Hosty jsme vybrali podle toho, kdo se zrovna otočil ve studiu

Na letošním festivalu Hip Hop Žije jsme nelenili a během pestrého programu jsme odchytávali jména, jejichž odpovědi na naše otázky by vás mohly zajímat. Delik přijal naše pozvání nejen na „Školu rapu“, kterou jste mohli už zaregistrovat, ale vyjádřil se i na konec formace Moja Reč nebo na své nové EP s Grimasem. „Dvojity zasah“ určitě vyvolal mezi posluchači otazníky, zda se můžeme dočkat i regulérní desky, nebo proč zrovna toto spojení vzniklo. Chystá pokračování nebo rovnou další sólo?

Máme rok 2017, jak by ses dnes cítil na battlerap?

Do toho bych šel hned. Je to zajímavá věc, ale dnes už se to moc nedělá. Vlastně ani nevím, jestli se to dneska ještě někde objevuje. Vím, že se občas dělají nějaké Freestyle akce před koncerty, ale já bych do toho šel. Proč to nezkusit.

A na jaké místo by ses cítil v konkurenci Strapa, Zveriny či Shomiho?

No jasně, že poslední. (smích) Poslední, ale nejlepší rýmy…

Zeptám se tě na tvé EP s Grimasem. Pro mnohé možná poněkud překvapivé spojení. Bylo to spontánní nebo jste to měli v hlavách již delší dobu?

Vlastně to bylo tak, že jsem si vzal jeden dva beaty od Grimasa, on mi poslal nějaký pack, kde jich bylo deset. Říkal jsem mu, že se mi ta hudba líbí a on mi hned psal, že toho má mnohem více. Tak jsem mu řekl, ať to pošle. Ptal se mě, jestli si to dám na album, ale navrhl jsem mu, ať uděláme EP. On měl vizi, že by udělal EP s více lidmi, a toto vzniklo vlastně úplně přirozeně a nahrálo se za čtyři návštěvy ve studiu. Nahráli jsme věci, vybrali jsme věci a hotovo.

Když ty nahrané skladby přibývaly, nebyla tam poté i chuť nahrát rovnou regulérní CD?

Od začátku jsme věděli, že to bude jen EP. Nemělo to ambice být albem.

A jak jste spokojeni s výsledkem a ohlasem u publika? Jaké máš dojmy tady z dnešního koncertu? Nebyl by to třeba impulz toto duo udržet při životě?

S Grimasem již spolupracuju dlouho a byl na mém albu i na desce Moji Reči. Skoro na každé mé desce byl. Já cením to, co dělá a jak to dělá, líbí se mi, co dělá s H16. Můžu prozradit, že mi poslal další pack beatů a asi tři jsem si vybral na své další sólo. Nevím tedy jakou formou, ale spolupracovat budeme dál.

Je na Slovensku ještě nějaký producent, se kterým bys do podobného EP šel?

EP se dá udělat s hodně jmény. To máš pět šest věcí, které prostě vybereš, ale album, to už je více zodpovědnosti a času. To už je jiná dimenze a liga. Musíš si s tím člověkem sednout, být na jedné vlně a udělat spolu patnáct tracků.

Jak jste na EP vybírali hosty? Zdá se mi, že Grimo si prosadil Ciga a Otise z H16, ty jsi naopak oslovil Fobiu…

Hosté jsme vybrali podle toho, kdo se právě v tu chvíli otočil ve studiu. Víceméně. (smích) Byla to hodně přirozená atmosféra, všechno přicházelo samo. Měli jsme třeba nahráno, ale Grimo řekl, že by na to měl lepší beat, pak přišel do studia Otis, kterého to chytlo. Za dvacet minut měl napsáno a nahrával. Vznikalo to všechno v takovém dobrém feelingu…

Nedošlo tam tedy při práci k nějakým rozkolům, kdy jsi přišel s textem, který Grimo jednoznačně zamítl, a nebo opačně?

Ani ne, jen jsem si tam prosadil Fobiu, kterého jsem tam chtěl mít, protože si myslím, že je sympatický a talentovaný nový MC ze Slovenska. Vyšlo to také do zajímavého tracku, takže ten výsledek je super.

Sledovali jsme tvou show a v jednom momentu jsi Moji Reč označil za mrtvé těleso, poté zase při rozhajpování lidí si řval „Moja Reč žije“. Jaké je tedy tvé oficiální vyjádření?

Moja Reč už bude žít asi navždy, ale momentálně nefunguje. Důvody bych nechtěl více rozebírat, to jsou osobní věci mezi námi… V současné chvíli dělám sólové album a Josef Engerer na něm nebude, ani Supa. Deska bude velmi brzy hotová a vyjde zřejmě na moje narozeniny, takže si zjistěte, kdy je mám. (smích)

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná