Decko: Vela debilov sa chce len podobať, ale toe to najlahšie

Decko už není dávno nenapravitelný, stejně jako už není dávno děcko. Co se ale u něj pořád nezměnilo je to, že jeho styl je čistá stoka, že si nebere servítky a že neuznává kompromisy, co se týká muziky. Jo a taky si pořád zve na desky zahraniční interprety, ale ne kvůli tomu, aby tím někoho ohromil, ale aby si splnil svůj sen. Po boku svojí crew Gramo Rokkaz napsal jako správný Kronikár další kapitolu svého života a my samozřejmě nemůžeme u toho chybět a nezeptat se na pár věcí.

Přestože si na desce Kronikár dělal přes rok a půl, o tom, že chystáš desku si začal mluvit vcelku nedávno. Jsi v tomhle směru pověrčivý, nechtěl si třeba něco zakřiknout? Nebo ses nechtěl dostat do tlaku, kdy se tě budou lidi ptát, jak si s prací daleko a tak?

Decko: To ani ne, ale nikdy nevieš, čo sa môže stať a tak. Som rád, že tak jak som to naplánoval, tak to vyšlo!A osobne nemám rád, keď sa dátumy releasov posúvajú.

Jak se jinak Kronikárovi daří po prodejní stránce? Ptám se proto, že tvůj debut  s tím prodejem na tom nebyl úplně nejlépe, což byla škoda, protože ta deska má svoje kouzlo. Vím, že prodej není ta nejdůležitější věc (teda pokud nejsi Rytmus), ale na druhou stranu, když má s tím člověk práci a investuje do toho čas a peníze…

D: Tak to ti fakt neviem povedať, keďže nám nefunguje shop, hahaha... Je pravda, že Utečenec sa nepredával hneď rýchlo, ale predali sa všetky kusy, už neni....

A propos, co ten název LP? Mě osobně vždycky napadne při vyslovení tohoto slova my man Affro, který měl jeden čas tuhle přezdívku. Chápu ten koncept, si jako kronikář, co zapisuje informace, kterou jdou chronologicky po sobě. Sbíral si jednotlivé dílky ze kterých si postavil celý album. Kronikář je tedy ale v podstatě každý MC, ne? Nepřemýšlel jsi ještě o jiném titulu?

D: Som rád, že chápeš prečo Kronikár. Nemám rád názvy albumov, ktoré hovoria o niakej myšlienke, ale tá tam neni, len aby zneli hlboko a múdro.....šak toe pičovina jak voda v koši, ne?!

Ne, nepremýšlal som o žiadnom inom.

Co musím říct, že se mi u Gramo Rokkaz líbí, že přestože jste jedna parta, tak vaše desky zní dost odlišně. Čo sa Stalo?! je někde jinde než Kronikár, stejně jako styl DMS je odlišný od Decka. Přemýšlíš třeba někdy nad tím, aby si neudělal podobnou skladbu jako třeba parťáci, aby ty věci do sebe nesplývaly? 

D: Veď toe na tom najvaaac, to z nás robí výnimočný TEAM! A tak by to malo byť u každého, veď ten roziel z teba robí originál! Vela debilov sa chce len podobať, ale toe to najlahšie...no nebudem to tu rozoberať, na to si sa ma nepýtal. A áno, na to si dávame pozor, no niekedy sa tomu nevyhneš. Proste máš potrebu niečo opísať svojimi slovami.

Já jsem osobně rád, že si na desku zařadil i skladbu “Kupé“, že nezůstala jen jako free skladba na netu. I když je to spontánní skladba, která vznikla v určitý moment, sloky jsou cajk a hrozně mě baví i špinavej detroitskej beat od FNTM, který je schopen udělat deset tracků a deset různých nálad a stylů.

D: Som rád, že som ti ulahodil...tiež mám tu skladbu rád. Podla mňa je FNTM obrovský talent! Nerobí hudby na kvantitu, ale na kvalitu, vždy, keď mi pošle balík, tak, tak proste nooooo dovi........týmto ho zdravím!

Na desce se opět objeví zahraniční hosté stejně jako na debutu. Opět to bylo jen na bázi vzájemného respektu a nemusel si za nic platit? Vím, že když jsme se tenkrát bavili na Kempu, že mě překvapilo, že třeba Smiley The Ghetto Child si za rýmy nenechal zaplatit.

D: Platil som za slohu od Oktobra, ale nevadí mi to, chcel som ho mať ako hosťa, mám všetky jeho albumy, ale viem, že ludia ho tu nepoznajú a ani to neocenia....jebať!

Chtěl si získat ještě třeba někoho jiného, třeba i známější jméno? Byl by si ochoten i něco do toho investovat, aby člověk třeba získal lidi jako Reef The Lost Cauze či Vinnie Paz?  Zjiš´toval si třeba za jakých podmínek by to dali?

D: Ale áno, bol som ochotný zainvestovať, ale ne do Reefa ani Vinnieho. Skôr do mien ako Apollo Brown, Oh No, Skillz, Frank-n-Dank ale najvác ma jebe, že už na mic nezoženem Mr. Eona......ten je pre mna najvaaac. Bol som aj v kontakte s Milom / DJ Mighty Migh/, ale už niiiiič, že od kedy je foter, tak sa už nevenuje hudbe, piči!

Je fajn, že si nahrál i krom tvých tradičních skladeb typu snowgoonovská posse skladba “Smerujeme do Pekla“, i odlehčenější věci jako “Malý Výlet do Snov“. Jak si třeba přišel na nápad nahrát skladbu “Kokot Zdvihni Ma“. Máš někoho, kdo tě takhle dokáže vytočit, že nezvedá celý den telefon? Jak se potom teprve musí cítit samotný mobil, který se pořád klepe, vibruje a nervózně poskakuje po stole.

D: Ja by som sa nepovažoval za interpreta, ktorý si ide výlučne snowgoons štýl, mňa Snowgoons už ani nebavia tak, jak ma bavili, je toho moc už na mňa.... Kokot, dvihni ma......haha, tu tému som vymyslel s Moem z AMO. Podla mňa super téma, ne?!

Na závěr zabrousíme do politiky, kterou zase až tak v textech neřešíš. Pecka “Basa na Slobode“ je o tom, že přestože nejsme zavřený, stejně jsme spoutaný v okovech a že to nejsme my, kdo rozhoduje o našich životech. Máš pocit, že se tohle třeba na Slovensku změní po předčasných parlamentních volbách, které ovládla levice pod taktovkou Smeru a Roberta Fica? Obávám se, že tenhle scénář čeká i nás…

D: Nepovedal by som, že ju neriešim, len mi príde pičovina trepať furt o nej. Viem, že to oslovuje ludí, hrá im to na city a tak, ale mne stačí sa vyjadriť raz za čas, poriadne a nestrane. A hlavne nesom taký sčítaný v tom, opisujem len čo vidím a jak to cítim. Nám tu už nikto nepomôže a vám tiež ne.......len Chuck Norris, HAHAHAHA

Na záver dik za krátky rozhovor starý, vidíme sa na HHK a zas prehodíme zopár slov, drž sa............GRRRRRRRRRRRRR 

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná