RUKAHORE_SHOP_BANNER

Co je podle Dje Fattea nejkrásnější lež Česka?

Label Ty Nikdy jede jak o život, o Fatteovi to platí dvojnásob. Beaty netvoří jen v momentě, kdy šáhá pro kuželku a klopí ji směrem ke svému hrdlu. Ne všechny jeho odpovědi jsou zrovna dlouhé, to se dá ale dost dobře pochopit. Zatímco by si zbytečně dlouho vyléval srdíčko, tak by mohl za tu dobu vytvořit nějakej ten krutej buben. Nicméně i tak stačil vysvětlit, proč není na jeho sólové desce "Což takhle dát si Tesař" žádný kontrolor mikrofonu a proč třeba neotevřel Jay-Zímu, když na něj zvonil.Koukám, že nedostatkem materiálu opravdu netrpíš. Kdybych neznal tvůj pivní vak, tak bych tě podezíral, že jezdíš na nějaký svinstvo, protože taková pracovní morálka by sedřela i vola. Dočasně nedostupní jsou ještě v podstatě novinkou a ty už hážeš do placu další kousek. Ty si to ale už měl asi hotové předem a čekal si, že to pustíš ven až po regulérní řadovce IF, ne?

Ne. Nebo takhle. Je tam pár starších kousků, ale vesměs jsem to udělal během dvou měsíců, asi 90% jsou dva měsíce staré. Jsem našláplý a nějak se mi instra dařily, nebo aspoň mě se libí. Kdysi jsem chtěl udělat LP s raperama, ale mám já čas se s něma nervovat a doprošovat se, ať už to konečně pošlou? Nemám. A pobídli mě Apollo Brownové svýma instrumentálníma albama, tak jsem do toho šel. Hlavně největší zásluhu na tom, že je to instrumentální má DJ Ghonzáles, který slyšel nějaké moje bombice loni na Kempu a říkal, ať udělám sólovku bez rapu. Tak je to tady.

Idea mi něco naznačoval o svoji sólovce s producenty z labelu a ty si ho nakonec předstihnul. Řekli jste si, že si na chvilku od sebe odpočinete a před další řadovkou se zakousnete do svého sólokapra? Jsi připraven na tu slávu, chlebíčky a modelky?

Nejsem, protože nic takového se neděje. Nejsem Gottski. A my si od sebe neodpočineme. Furt jsme v kontaktu. A nešlo si odpočinout. U mě to přece nejde. Mě prostě baví makat na beatech. Nic jiného ani neumím. Jsem vyučený obuvník a to dělat nechci. Tak se snažím dělat Real HipHop a snad se něco prodá a vrátí se snad náklady. A když ne, tak jsem si udělal mega radost, ať se to lidem líbí, nebo ne.

Určitě otázka, kterou si pokládá většina. Proč na desce nejsou žádní MC´s? Ono, kdyby tam dali něco kluci z labelu, tak to bude zase jedna z dalších společných Ty Nikdy nahrávek a další hosté, to je taky spousta organizačních věcí kolem, co? Ty si chtěl tu pozornost prostě všechnu pro sebe.

Na to jsem částečně odpověděl v první odpovědi. Chtěl jsem si prostě udělat radost a praštil do toho teď. Instrumentálně to totiž zní jinak než s rapem a nemůže to ject furt dokola jak pro rap. Musí se to furt vyvíjet, aby to nenudilo. Je to o něco těžší. Dokola to může mít jen Premier.

Bavíme se o tom, že na desce není žádný MC, bez hostů se ale LP Což takhle dát si Tesař neobešlo. Ono nejde jen o to, že ti někdo pomůže s nástrojem v konkrétní skladbě, ale i míchání a mastering hraje obrovskou roli a posouvá poslech na jinou úroveň, takže úplně sám v tom taky nejsi, viď?

Nejsem. Nemohu umět všechno zase. Ságo a flétnu hrál Radimo z Prago Union Live Bandu, kejtru hrál Zdenislav Sokolovský, skreče krom mých DJ Aka a 1210 Symphony. Mix a master Ondra Žatkuliak.

Nemyslíš ale, že jste si přeci jenom ukousli velkej kus, když vydáváte instrumentální album? Přeci jenom je to pořád záležitost fajnšmekrů, kteří se rádi štourají v muzice a nechají se hýčkat samotným instrumentem. Máš pocit, že ty lidi jsou už dostatečně vycvičený, že to podpoří anebo spoléháš na promo hlášku, „ať to lidi koupí, aby Fatte nezhubnul“?

Upřímně řečeno, nevím. Chtěl bych, ať se vrátí aspoň nákladski. A už je to stejně jedno. Je to vyrobené. Ale někdo by si to mohl koupit. To by mi nevadilo. Ti, co nemají love a jdou o žebrácké hůlce, tak to stáhnou. Někdo prostě nemá 26O Kč. Což je nejkrásnější lež Česka. Ale kdo ví a má rád, tak zajisté podpoří.

Má to album nějakej pevnej koncept nebo je to čistě kompilace tvojí práce, různé styly, různá nálada. Ptám se proto, že třeba maníci Blue Sky Black death dokážou vytvořit soundtrack jako z hororového filmu, vtáhnou tě do děje a atmosféry a ty ani nemáš čas zjistit, že v tom nikdo nerapuje.

Nemá, je to jen kompilace mé tvorby. Zas tak jsem si na tom neuletěl.

Desku jsem ještě pořádně neslyšel, jen ukázky, tracklist je ale tvoje klasika. Tady ses vyřádil s těma názvama, co? Dokonce si tu místo našel i tvůj „most legendary“ track “Zvonil u mě Jay-Z, ale neotevřel sem“.

Ano. . Tak já nevěděl jak to nazvat, tak jsem to rozjel do hoven. Byly i horší názvy, ale nechtěl jsem být za debila....Ačkoliv...Heeeehm. Zed.

Proč si vůbec tenkrát tomu Jay-Zímu neotevřel? To tě ani nezajímalo, co od tebe chce? Výserku si mu mohl dát kdykoliv, ne?

Bál jsem se, že by chtěl ode mě beat zadarmo. Chápej, s tímhle nejsou žádné hračky.

Co takhle pár vysvětlivěk? Co je „fifňárko“? Daňja? Čagan? Akarony? Dává mi to vzpomenout na Zedníčka a jeho oldschool pořad “Kufr“, kde hosté hádali tajemné předměty. Tady je to samé, akorát se slovem, který je ve fattéštině.

Fifňárko = cigárko, Daňja = to mají rusové na konci slov, třeba dasvidaňja, Čagan = hůl pro špatně chodící, Akarony = to je podle makarónů, skreče dělal DJ AKA, tak proto takhle.

Co ten obal, který se dá různě měnit a na kterém spolupracovalo hned osm grafiků? Zdá se, že se to u vás stává zvykem „udělat to trochu jinak než ostatní“ a že tradiční obalové pojetí má u vás odzvoněno.

To Flow vymyslel a je to mega. Děkuji všem, co se do toho zapojili. Moc pěkná přidaná hodnota.

Na závěr nám pověz, co máš na srdci, o čem bys rád promluvil, ale nikdo se tě na to neptá.

Piškods fňargn zedrn fugs biolr. Lidé nezděte a buďte podporující. Jinak mám na srdci nabluté. Mír. Pro Realitu!Mohlo by zajímat:

Chrápající Rest, dabující Fatte, tancující Aka...i Mr. Zed se někdy utne

Jay-Z se k Fatteovi nedozvonil, nám ale otevřel a máme pro vás 1. singl jeho instrumentálního alba

 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná