Celá republika jsou jedny velké Bohnice, tvrdí Kato z Prago Union

Tradice se počítá. Festival Mezi ploty, který letos proběhne v areálu psychiatrické léčebny Bohnice v sobotu 26. a v neděli 27. května, už má na pražské mapě pod širým nebem své neoddiskutovatelné místo. Náš žánr budou na šestadvacátém ročníku zastupovat dvě tělesa z metropole, a sice Peneři strýčka Homeboye (v Central Parku vystoupí v neděli mezi 17:15 - 18:00) a Prago Union (na stejném místě je uvidíte o den dříve mezi 16:00 - 16:45). No a právě jejich frontmana Kata, který v současnosti jede i turné se svým Chaozzem, jsme se zeptali na tři jednoduché dotazy...

 
Ne ploty mezi lidmi, ale lidi Mezi ploty. S tímhle heslem se letos organizátor rozhodl postavit proti rozdělené společnosti. Jak se na to díváte Vy? Nepřipadá Vám, že už v Česku začínáme být lehce schizofrenní?
 
"Ani ne. O nic víc než normálně. Spíš mi to přijde jako věčný “natruc” souboj město, v čele s Prahou, vs. mimoměsto. Média se sice snaží to přiživovat, seč jim síly stačí, ale normální lidé mají svých starostí dost. Reálně by mě ani nenapadlo, že se pohybuji v nějaké rozdělené společnosti. Lidé mají různé názory, na to mají z ústavy právo. Dokud nedochází k omezování práv druhých..."
 
Kdo podle vás patří do Bohnic a kdo na festival Mezi ploty?
 
"Měl by to být celorepublikový festival. Ne tak kvůli plotům, ale že to jsou tady jedny velké Bohnice."
 
Jak myslíte, že se vám bude hrát v blázinci? Co jste si pro tohle pozoruhodné prostředí nachystali?
 
"Bude to už naše minimálně čtvrté vystoupení na tomto festivalu, takže přijdeme těšíc se a vyzbrojeni standardní dávkou Prago-šíleností."
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná