CandyMane: Děláme Bubák Music, která není typickej hip hop. Je to prostě divný

CandyMane, dřív známý jako Luboš Canon ze Zutroy Clique, vypustil před pár dny Slefview mixtape. Ve čtvrtek ho o půlnoci čeká vystoupení na Hip Hop Kempu v Pink Bubble Hangáru spolu s Wichem, Nironicem a C.Montsem. Ten mě něj upozornil jako první, když mi začátkem roku pustil song „Single“. Od té doby uběhlo pár singlů a klipů. Sešli jsme se v nahrávacích studiích Star Touch a probrali nejen jeho mixtape, spolupráce či plány do budoucna.

Jak jsi přišel ke změně jména?

To je dané mojí prací. Asi dva roky dělám se sladkostma. Jednou jsme se cestou na Hip Hop Jam sešli na pumpě s Nironicem a já jim dal na cestu bednu snickersek. Od té doby mi říkal CandyMane a ja si to po čase přivlastnil.

Selfview je venku, jak probíhalo nahrávání?

Je to vlastně můj třetí mixtape. První byl Luboš Canon and friends, ještě vydaný pod Zutroy. Potom to byl Specialista, který měl teda hodně špatný zvuk. Bylo to nahrávané doma, takže to bylo takový punkový. No a až teď Selfview bude první, co dostanou lidi přímo do ruky. Je celej o tom, že se šuká, hulí tráva a pracuje. Převážně vznikal ve studiích Star Touch, až na "Fokume" a "Single". Ty byly nahrány a masterovány s Indym ve Svengali. Dva nahrával Nironic a zbytek Contact, tomu asi vděčím za všechno. Já těm věcem vůbec nerozumím. My se sejdem ve studiu a on říká: ‚Tady přidáme tohle a toto‘. A já jen: ‚Dej mi mikrofon, já ti řeknu jestli je to nahlas a nahrajem to.'

Jaké máš plány s mixtapem?

Budu objíždět republiku a prodávat to lidem přímo z kufru. Celkově bych chtěl, aby se ty peníze, vydělané prodejem, zase vrátily do oběhu. Ať už za nějaké hadry nebo něco jiného. Peníze musejí dělat peníze. Potom když jich je hodně, můžeš začít investovat do jiných věcí, vydělavajících zase další prachy. A sněhová koule se zvětšuje. Přemýšlím o tom, jak s tím nakládat... Možná mi jebne a všechno to padne za trávu a naftu. 

Jak jsi se vůbec dal dohromady se Nironicem a Slick Talkers?

Poslední dva roky, jsem v podstatě nedělal nic. Jen tak byl doma a občas hulil. Jednu dobu u mě bydlel Logic, pak přišli nějaký spory. On po nějaký době vydal mixtape Czech Made Man a mě to nakoplo k tomu, aby jsem si taky psal texty. Jednou jsem pak o nich řekl Jaro Vackovi, a ten mi domluvil Svengali s Indym. Nahráli jsme „Fokume“ a kámoš Tik to pustil Nironicovi. Ten mi nedlouho potom volal, jestli bych nejel na koncert do Plzně, že by to chtěl slyšet naživo. A tím se to vlastně rozjelo.

Spolupracuješ i s Shadow Dropem. Co/Kdo je Bubák Music?

Seznámili jsme se v době, když jsem nahrál "Fokume". Shedek mi poslal beaty, nato jsme se začali hodně bavit a zjistili, že toho máme dost společného. On mi udělal video k "Single". Nironicův syn říkal bubák všemu divnýmu a čeho se bál. Jednou jsem zkoušel mikrofony v místnosti kde je tma a tý se já rád bojím. A probíhali tam nějaký prdelky jako..néé neboj se tmy...áá bojim se..přijde bubák. Nejdnou někdo řekl: 'jo budem tu nahrávat jen bubák music a jenom po tmě'. Bubák Music je taková ta zleanovaná, pomalá, zhulená muzika. Freezer a Frank Flames jsou toho taky součástí. Bubák je jednoduše takové mezinárodní super slovo. Děláme Bubák Music, která není ten typeckej hip hop. Je to prostě divný.

Co v poslední době posloucháš?

Myslím, že v mojí tvorbě to jde slyšet. Poslouchám hodně Kendricka Lamara. Pořád poslouchám Weezyho, jako novinku „New Homies“ nebo „Dark Shades“ s Birdmanem. Jinak jsem posledni dobou poslouchal sám sebe. U prvních dvou tapů jsem měl velký problém slyšet sám sebe. Když už to chceš dělat pořádně, potřebuješ si to naposlouchat a zjistit, co děláš špatně a kde ti co nesedí. Pak se ti stane že si říkáš, tohle je dobrý. U „Intra“ a „Nic“, jsem se fakt posral. Koknkrétně „Nic“ je totálně vykrádání Lamara.

Jak vidíš prozatimní tvorbu pod novým jménem?

Zatím si myslím, že nejvíc úspěchu na internetu mělo „Single“. Což je vykradený motiv, akorát vlastní příběh. Říkám si, že lidi budou řešit různé věci jako je zvuk. Je to mixtape, vole. Je za 150,-. Až bude album, bude za 300,-. Kvalita všeho bude o něčem jiným. „Fokume“ je hrozně nevýrazné. Je to ten typ songu, který musíš pozorně poslouchat. Beat moc lidí nezná a je ze songu "Dreams Money Can Buy" od Drakea. Celkově je ten mixtape hrozně osobní, jako tenhle track. A proto, v základní části mixtapu nejsou hosté. Je to prostě jenom o mě. Tomu vypovídá název i cover.

Máš nějáký vzor v rapu?

Nejlepší rapper je prostě Birdman. Ve chvíli, kdy ho poslouchám, mě nějakým způsobem inspiruje. Nikdo nerapuje s takovou lehkostí ty stejný slova. I když nemá už takovej úspěch, je to pořád ještě dobrý.

Jak přemýšlíš nad svým působením v rapu?

Já celkově, co teď dělám, o tom přemýšlím víc,než jenom to nahrát a vydat. Chtěl bych na tom nějakým způsobem vydělat a taky to někam posunout. Protože se mi nelíbí, jak to tady někteří lidi dělají i ti mladí. Ale ne všichni, někteří mají potenciál to někam dotáhnout, jako M.O.O.Z.A nebo Mladej Pilot. Když my jsme byli mladší, tak jsme taky byli zbytečně ke všemu kritičtí. Jednou bych tady rád viděl mladé talenty, který bych si k sobě třeba přitáhnul.

Jaká je nejbližší budoucnost CandyMana?

Během srpna má přijet Otecko a snad bychom spolu měli něco udělat. Shadow už poslal beaty, na který bychom to mohli nahrát. Dál chci udělat remix na "Run, Run, Run" od Celeste Buckingham a taky tu novinku od Kerndlový. Určitě je v plánu mixtape a pak deska se Shadow Dropem. Připravuju EPčko s producentem, co si říká Cast. Chtěl bych taky udělat další mixtape, kde budou originální beaty od producentů. Mám už něco nahraného a dost beatu vybraných. Pustit bych se do toho chtěl koncem srpna. A do budoucna plánujeme oblečení, o čemž je už iluminátská zmínka na Selfview coveru.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná