Ba2s: Nový Chaozz? Jsem pro, ale nesmí to být křečovitý tlačení na pilu

Svišti na golfovým hřišti, Televize, Policijeee, Planeta opic, Vodopády……..mám pokračovat? Bylo by to na týden a samostatnou kapitolu historie českého hip-hopu. Chaozz je prostě pojem, který má zvuk i 12 let po jejich pauze. Deph alias Kato si založil Prago Union, ale co dělají ostatní členové? Položil jsem pár otázek i dalšímu členovi, který už hezkých pár let používá pseudonym Ba2s. On ještě žije? Ano, světe div se, stále a je stále aktivní. Jak a kde na něj můžete narazit?

Co dělá Ba2s v roce 2014? Věnuješ se ještě aktivně hudbě, nebo si jen sem tam zahraješ jako DJ na nějaké party?

Hraju celkem často jako DJ a s tvorbou je to tak, že čas od času vznikne nějaká rapová hostovačka. Beaty zatím nic, ale kdo ví, co časem přijde.

Uživí tě tohle všechno, nebo ještě někde pracuješ?

Neuživí a ani uživit nemůže. Jsem grafik a zabejvám se zlomem časopisů, novin, výrobou plošný inzerce atd.

Když nebudu počítat akce, na kterých na sebe občas narazíme, pamatuji si, že jsem tě viděl naposledy ve videoklipu Desada. Jak moc jsi nakloněn českému horrorcoru?

Českej horrorcore cením a jsem rád, že se rozvíjí. K horrorcore jsem měl pozitivní vztah už vlastně od pradávna, když jsem v 94 objevil Gravediggaz a už mě to nepustilo. Baví mě ten humor a nadsázka.

Na Slovensku před měsícem v rámci festivalu Hip Hop Žije vystoupila tamní legenda Názov Stavby, která už je pěknou řádku let rozpadlá. Nemáš takové ambice třeba i s Chaozzem? Kupříkladu na 15. ročníku HipHop Kempu? Affro i fanoušci by to jistě ocenili.

S Chaozzem je to tak, že kdyby se měl oživit, musela by to bejt aktivní iniciativa všech členů a hlavně by musely vzniknout nový věci, na kterých by to oživení stálo. Muselo by to jít spontánně z nás. Čistě na nostalgii a starých věcech už to postavit nelze, protože za ty léta se změnila spousta věcí.

Mluvíš o té iniciativě. Je to zhruba rok zpátky, co jsem dělal rozhovor s Katem o jeho desce Vážná hudba. Konverzace zabrousila právě i k Chaozzu a podle jeho slov by pro znovuoživení byl, jen nesmí přijít impulz z jeho strany, ale ze strany vás ostatních. Jak to máš ty a vídáš se ještě s ostatními členy?

Rozhodně nejsem proti znovuoživení, právě naopak, Jen to nesmí bejt křečovitý tlačení na pilu. S ostatními členy se vídáme a jsme v kontaktu.  S někým častěji, s někým méně, ale vztahy máme dobré.

Ještě bych se vrátil k tomu koncertu. Názov Stavby se dal do kupy jen kvůli jednomu unikátnímu koncertu v rámci velké akce. Když už by nešlo oživit kapelu jako takovou, co nějaký podobný koncert?

Řídím se zásadou „nikdy neříkej nikdy“, ale jak jsem říkal, bez nových věcí a nové spolupráce by to kvůli jednomu koncertu po tolika letech asi nepůsobilo úplně přirozeně.

Prago Union je element, který nikam násilně nesměřuje, nicméně sklízí úspěch i za hranicemi žánru. Lahodí ti Adamova slovní zásoba a jeho specifické pojetí? On vlastně byl roky zavřený ve Strojovně a dumal, jak se správně ubrat jiným směrem než původní band.

Jsem moc rád, že tvoří dál a že vzniklo Prago Union. Je mi to hodně blízké a to nejen textově, ale i hudebně. Místo toho, aby se přizpůsobil tomu, co „v hiphopu právě letí“ si šel s beaty vlastní cestou a nechal lidi, aby si k němu cestu našli sami a oni si jí našli.

Na konec mi prozraď, jaká aktuální jména a skladby tě v poslední době oslovily nejvíce a na akcích je pravidelně hraješ.

Myslíš z CZ/SK scény? Nevím už, kdo je a kdo není aktuální, nicméně kromě Prago Union určitě asi Rest, Vec, Oliver Lowe, Sodoma Gomora, Terror Crew, Masový Wrazi, James Cole, Pasr, Luzer, MVP a pak samozřejmě AfaRastafa, se kterým přímo spolupracuju. Je toho prostě spousta…..

pozn. redakce: Pokud byste chtěli na Ba2se narazit na nějakém mejdanu, navštivte jeho stránky  ZDE , kde je vždy čerstvě aktualizovaný partylist. 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná