Výlet na temnou stranu měsíce

Poslední listopadový večer, poslední neadventní neděle v roce. Půst však ještě nezačal, spíš naopak, každého rapového fanouška čeká hostina, kterou bere všemi deseti. V pražské Lucerně totiž vystoupí legendární Black Moon. Většina měla možnost vidět tuto dvojici již letos na Kempu a tak se dostavili obavy, že show bude "mrtvá". A jaká byla nakonec realita?

Venku začíná být neúnosně zima, proto mě nepřekvapuje, že klasický kroužek zevláků před vstupem do Music Baru není a všichni si užívají tepla a pohody v prostorách klubu, kde se lidi vlní do hudby ze selekce DJ's Richard a Quip. Ano, ten DJ Richard, někdejší člen PSH a legenda České scény. Nedovedu si představit lepší ántré pro klasiky kategorie Black Moon. Co umocňuje atmosféru je rozhodně dav, který je vousatější a nebude to jen končícím Movembrem. Black Moon je klasika, takže se sešli všichni milovníci, které je v Lucerně pravidelně vidět na všech Boomboxech.

A jak jinak si dovedete představit klasiku, než-li se živými nástroji? Proto samozřejmě nechybí Žampioni, a.k.a. Champion Sound, backován DJem Marem, kteří se poladí a show může začít. Na stage vybíhá snad ta nejnižší dvojice raperů na světě, Buckshot a 5 FT.! V projevu a kvalitě rozhodně malým dojmem nepůsobí a sází jednu pecku za druhou, prostě Powaful Impak! Dav opět dokazuje, že jsou srdcaři, skáče a hypuje až se dostáváme k hymně Make Munny, kde se ukázala znalost jazyka anglického a když Buckshot otočil mikrofón směrem ke kotli pod pódiem, bohužel skoro nikdo ze skákající masy slova refrénu neznal. Buckshot z toho největší radost neměl, možná i to mělo za následek, že se Pražský crowd obešel bez jediného hudebního přídavku. Zato si na svoje přišli všichni, co sbírájí podpisy a fotky, jelikož se oba členové nakonec rádi vyfotili a podepsali vše, co jim hladový crowd strčil pod nos.

Pocit přítomnosti legend umocňuje i fakt, že Black Moon má na svém kontě jediné společné album, to však neznamená, že jejich show je pokaždé stejná. Kdo byl na letos na Hip Hop Kempu může potvrdit. Tentokrát show osázeli sérií freestylů, z toho si jeden Buckshot vychutnal rovnou v davu, v objetí fans. Téměř pětiminutová nálož freestyle bars mě zaručeně posadila na prdel.

Závěrem si dovolím parafrázovat Radima z Champion Soundu: "S těmahle dvouma je každá show jiná! To, co znáte z alba Enta da stage, je to, co máme natrénováno, zbytek je čistá improvizace. V Berlíně odjeli čtyři přídavky, včera v Jihlavě jsme je zase hrali v rámci normálního hracího času, dnes nebyli žádné. Pokaždé zasadí jiný freestyle, my jen hrajem a oni dělají, co je zrovna napadne."

Slovy KRS-ONE: "Real HipHop is over HEEERE!" Kdo byl přítomen, srdcem to určitě cítil i když Lucerna ve švech nepraskala.

A když už legendy byli ve městě, nedalo mi se s nimi nesejít a tak vám v nejbližších dnech přineseme i exkluzivní rozhovor s oběma přítomnými členy Black Moon, kde se dočteš jak se dali Black Moon a Champion Sound dokupy, zda plánují další album a mnoho dalšího!

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná