Votvírák 2012 - 2.den: Taf, Strapo, Sodoma, Ty Nikdy, Gramo Rokkaz

Sobota začala trendem nastartovaným předchozím dnem. Bylo hezky. Bylo tak hezky, až to bylo hnusný. Slunce spalovalo vše a hledat na letišti stín je stejně bláhové jako hledat v nevěstinci neporušenou panenskou blánu. Peklo na zemi.

I tenhle den začali neokoukané tváře. Červeno-žluto-zeleného Petra si vytáhnul pódium Colektiv a navzdory svému jménu vběhnul na pódium jediný rastaman, který třicet minut rozséval pohodu, mír a poctivé reagge. Po něm nastoupili vítězové Hip Hop Olympiády (to je otřesnej název) Jan Bezouška a Petr Rezler, kteří představili svůj testosteron rap pro všechny nadržence. Při jejich skladbách o honění, jsem si uvědomil, že to je opravdu jediná jistota, že to děláte s někým, kdo vás má opravdu rád.

Pak se sáhlo už po prověřeném jménu a tím nebyl nikdo jiné než Oliver Lowe a jeho přátelé. Přesto, že presentuje hudbu, která se hodí hlavně do menších klubů a barů naplněných lidmi, co už vědí, případně do sluchátek někam na střechu, proběhlo vše O.K.  Lipo přitáhnul k pódiu především dívčí publikum a také zajel svůj standart. Trochu mě ale rušil jeho hypeman, který potřebuje přidat na jistotě a sebevědomí. Vystoupení super zajímavého Bonuse většina protrpěla, přeci jenom je to muzika, kterou asi masovka nemůže strávit. Nikoho nepřekvapilo, že největší ovace přišly v momentě, kdy ohlásil poslední skladbu. Škoda.

Do sedmi se jelo v takovém poklidném duchu, pak se ale tempo změnilo přímo v ďábelské. Sodoma Gomora měla úspěch už minulý rok, letos to posunuli ještě o kus dál. Na celé divadelní představení se pořádně připravili a taky to podle toho i vypadalo. Lynčování spoře oděné děvy, fingovaná bitka s policajtem, zombies chlastající hruškovici, dresy… Někdo šílel, někdo nechápal a někomu z toho nebylo dobře. Každopádně kdyby to věděli rodiče, co se tam bude dít, nikdy by ratolestem peníze na lístek nedali.

Tafrob na tempu nepolevil, posluchače má zmáknutý a v podstatě si s nima dělá, co potřebuje. Velkým oživením byl i příchod Jay Diesela, který s ním projel nejdůležitější skladby nového E.P. Tafrob a Jay, sou bratři jak se patří, hej hej… Novou desku představil i Strapo, kterému tradičně kryl záda jeho parťák DJ Spino. Upřímně musím říct, že Strapo zraje jako víno a osobně mu předpovídám velkou budoucnost. Na to, že byl jeho koncert postaven na nových skladbách z desky 23, kterou lidi nemají ještě tak naposlouchanou, pařili s ním i přesto, že začalo pršet. Strapo dával zle, to mělo koule. Podpoř desku.

Poté přišel hřeb večere a jedno z nejlepších vystoupení letošního ročníku. Komplet Gramo Rokkaz jsem naživo ještě nikdy neviděl, o to víc mě to sejmulo. Energie a zase jen energie. To, co se valilo na lidi byla nespoutaná síla, doslova hmatatelná energie. Na dřeň promakaná show, vychytávky, absolutní synchronizace, vtípky, mocný hlasy, flow, tučný beaty, tohle mělo prostě všechno, co má správná rapová show mít. Vzdávám hold.

Ty Nikdy jsem naopak už párkrát viděl, přesto mě jejich koncert bavil. Premiéru si to odbyl i Boy Wonder, který předvedl skladby jako “Nýmand“, “Vyjeb Sa ven“, “Z Opačného Konca“ nebo “Volám O Pomoc“. Na to jsem se těšil, že uvidím poprvé i Špinavého Poeta.

Bohužel ke konci vystoupení se z ničeho nic zvedl ukrutný vítr a už při závěrečném hypování přišli na pódium technici mající na starosti stage, aby lidi odstoupili od pódia, že to může být pro ně dost nebezpečné. Já osobně jsem nezažil, aby si silný vítr pohrával na stagi s bednami, s odposlechem jako by to byly prázdné plechovky od piva. Když vichr odfoukl i vinyly a podložky z gramců, který si tam před tím položil DJ Jorgos, věděl jsem, že je zle a že to s posledním účinkujícím asi nedopadne. A taky, že nedopadlo. Organizátor neponechal nic náhodě a nekompromisně ukončil Votvírák ještě před vystoupením Ektora. Ten se jenom mihnul na pódiu, všem se omluvil a tím to skončilo.

Škoda závěrečné tečky, kterou udělal za celou akcí matka příroda. Myslím, že se ale tenhle ročník mimořádně povedl a pokud bych ho měl srovnat s minulými, tenhle jsem cenil asi nejvíc. Word. 

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná